Hallmann

Już za 12 godzin doczekamy się kolejnego debiutu Polaka w słynnym oktagonie UFC. Prócz tego na gali Fight Night w Belo Horizonte zestawiono 10 innych pojedynków, które poddajemy analizie poniżej. Wieczór rozpocznie się od pojedynku na Facebooku o 10:30, od 11 rusza karta wstępna, jednakże – mimo przeniesienia transmisji na Fox Sports 1 w Stanach – nadal nie będzie pokazana na Orange Sport. Karta główna rusza o 1:00 w nocy, Hallmann według programu walczy na niej jako trzeci, więc rozpoczęcia jego starcia należy się spodziewać między 1:40 a 2:00.

Ryan Bader vs. Glover Teixeira

Karol
Ryan Bader będzie co rusz próbował przenieść pojedynek na dół. Amerykanin będzie chciał klasycznie sprowadzać i zasypywać uderzeniami z góry. Wydaje mi się, że to jedyny mocny argument w rękawie starego tufowca. Moim zadaniem Teixeira lepiej bije, szybciej się porusza i ma o niebo lepszy parter. Scenariusz to Brazylijczyk nabijający oczka w stójce i na ile się będzie dało – broniący sprowadzeń. Wierzę, że gilotyna i techniki z pleców były w nieskończoność szlifowane na treningach i będą kluczowym punktem jego planu taktycznego. Zmęczony Bader go obali, ale szybko zostanie odklepany trójkątem nogami. Glover Teixeira przez poddanie, runda 2.

Kuba
Bader jest naprawdę dobrym, dobrym – nie solidnym, a dobrym – i doświadczonym zawodnikiem. Posiada niestety dość powszechną przypadłość, zwłaszcza wśród zawodników z okolic pierwszej dziesiątki – nie ma wystarczającego szlifu, by wygrywać ze ścisłą czołówką. Innymi słowy, pewnego poziomu nie przeskoczy. Nie mam natomiast wątpliwości, że Brazylijczyk ma potencjał na wierzchołek swojej wagi – co powinien wyraźnie w tej walce zaakcentować. Teixeira będzie i szybszy, i celniejszy, i bardziej niszczycielski od swego rywala i ostatecznie zakończy walkę przed czasem. Teixeira, TKO, runda 2.

Redaktorzy typujący Badera:
Redaktorzy typujący Teixeirę: Franek, Kuba, Tomasz Ch., Karol, Tomasz M., Tomasz N., Wojsław, Paweł

Yushin Okami vs. Ronaldo Souza

Tomasz N.
Coś czuj,e że walczący bardzo zachowawczo Okami będzie dziś w nocy w nie lada opałach. „Jacare” jest typem zawodnika, który zdecydowanie nie leży Japończykowi. Souza, świetnie czujący się w parterze, w którym – nie oszukujmy się – zdecydowanie nikt nie chce z nim „pływać”, może dzięki temu iść na całość w stójce, którą z walki na walkę ma coraz lepszą. Świetne kombinacje bokserskie połączone z zabójczym parterem sprawią, iż Okami będzie w każdej sekundzie walki w defensywie i prędzej czy później „Aligator” złapię swojego przeciwnika w paszczę, wciągnie do „swojego świata”, gdzie podda go lub zniszczy mocnym ground and pound.

Tomasz M.
Wbrew opiniom, które przewijają się na amerykańskich stronach, uważam, że to wygodny rywal dla „Jacare”. Jednym z niewielu słabych punktów Brazylijczyka jest jego odporność na ciosy, a Okami nie słynie z nokautów. Poza tym Souza jest lepszy w niemal każdym aspekcie – światowej klasy grappler, przyzwoite zapasy i dynamiczna stójka. Okami przegrywał walki przez nokaut, nigdy przez poddanie, ale najbardziej prawdopodobna wydaje mi się porażka na punkty. Souza przez decyzję.

Redaktorzy typujący Okamiego:
Redaktorzy typujący Souzę: Franek, Kuba, Tomasz Ch., Karol, Tomasz M., Tomasz N., Wojsław, Paweł

Joseph Benavidez vs. Jussier Formiga

Wojsław
Joseph Benavidez przez TKO, runda 2. Mimo że „Formiga” to naprawdę klasowy lekki, zupełnie nie widzę, jak mógłby zagrozić Benavidezowi.”Produkt” Alpha Male z ulepszonym przez Duene’a Ludwiga kickboxingiem będzie rozbijał Brazylijczyka w stójce i pilnował się, by nie dać rywalowi okazji do zdobycia pleców. Prędzej czy później Joe trafi jednym ze swoich firmowych sierpów na głowę lub korpus i zapewni sobie zwycięstwo przez TKO.

Franek
Benavidez jest jednym z najciężej uderzających muszych, a Jussier „Formiga” nie dysponuje szybkością obecnego mistrza, aby to skontrować. Do tego w obliczu ataku porusza się on głównie do tyłu, co nie daje mu możliwości skutecznej kontry. Da Silva ze swoimi sygnalizowanymi sprowadzeniami jest raczej skazany na walkę w stójce, gdzie Benavidez powinien go rozpracować. Szansa dla Brazylijczyka to wczesne minuty walki, później rywal złapie dystans i powinno być mu coraz trudniej. Benavidez przez decyzję.

Redaktorzy typujący Benavideza: Franek, Kuba, Tomasz Ch., Karol, Tomasz M., Tomasz N., Wojsław, Paweł
Redaktorzy typujący Formigę:

Piotr Hallmann vs. Francisco Trinaldo

Tomasz Ch.
Bardzo trudne zadanie czeka Piotrka. Rywal potrafi uderzyć swoim lewym zamachowym sierpem, umiejętnie klinczuje oraz ma (co wiele razy udowodnił) świetną grę parterową. Praktycznie więc w każdym elemencie jest groźny. C.J. Keitha zdominował fizycznie, a na końcu poddał, świetnie technicznie założonym trójkątem rękoma. Z Gleisonem Tibau zaprezentował twardość i dobre ucieczki z technik kończących. Dodatkowo sam wykorzystywał sytuacje. Gdy mocno trafił Gleisona, od razu poszedł po własne poddanie, rzucając się do parteru z oszołomionym przeciwnikiem. To jest właśnie aspekt mocno niebezpieczny. Z Gleisonem najpierw próbował duszenia zza pleców, a później momentalnie poszedł po ulubiony trójkąt rękoma. Każda luka w defensywie przeciwnika to szansa na wykorzystanie poddania.

Nie jest to zawodnik wybitny, ale jest bardzo solidnym rzemieślnikiem, którego nigdy nie należy lekceważyć. O ile życzę wygranej Piotrowi z całego serca, tak przewagę widzę po stronie Brazylijczyka. Obycie i „obicie” w oktagonie, wygrane w nim z może nie najlepszymi zawodnikami, ale w przekonującym stylu – to wszystko będzie miało znaczenie. No i decyzja (jak i wygrana runda) z Tibau, z którym wiele zawodników moim zdaniem zaprezentowało się o wiele gorzej niż zrobił to Trinaldo – jest to już rzecz naprawdę warta przemyślenia i spojrzenia trzeźwo na umiejętności „Massaranduby”. Uważam, że w tej walce Francisco będzie starał się obalać. Pomimo bardzo dobrych atutów „Płetwy” zarówno w kwestii zapasów jak i parteru, myślę, że będzie przegrywać w tych elementach z bardziej doświadczonym w UFC Brazylijczykiem. Trinaldo ma stójkę słabą. Oprócz swoich zamachowych uderzeń, nie ma nic ciekawego w swoim arsenale (co samo w sobie jest dziwne zważywszy, że ma jakieś osiągnięcia na polu kickboxingu). Zwłaszcza w końcowych rundach starcia jego ruchy są fatalnie skoordynowane. Najlepszym scenariuszem jest dystans i obijanie przez Piotrka rywala, wygrywając z nim wymiany w klinczu i skutecznie broniąc prób obaleń. Po jakimś czasie „Massaranduba” opadnie z sił, a wtedy jest bezbronny, zwłaszcza dla mocnych lub technicznie bitych ciosów. Realnym scenariuszem jest również solidne g’n’p ze strony „Płetwy”, jednak tak jak napisałem wcześniej, Piotrka rzucili na głęboką wodę i kto nie widzi kunsztu Brazylijczyka, ten po prostu go lekceważy. Tym bardziej będę cieszył się ze zwycięstwa Polaka, skoro w debiucie zaliczy takiego byka. Całym sercem za Piotrkiem, ale swój typ postawię na Francisco.

Kuba
Nie ma możliwości abym podszedł do tego pojedynku na chłodno czy też próbował myśleć zdroworozsądkowo. Oddzielenie serca od rozumu w tym przypadku okazuje się niemożliwe, bo choć Brazylijczyk zdaje się mieć niemal wszystko co potrzeba, by wyjść z oktagonu z uniesionymi rękoma – ze wspierającymi ścianami włącznie – to wierzę, że Piotrek dzisiejszej nocy wzniesie się na wyższy poziom, pokazując, że nazwisko Hallmann już za kilkanaście miesięcy będzie się liczyło w najmocniejszej lidze świata. Piotr Hallmann, TKO, runda 3 – nie może być inaczej!!

Redaktorzy typujący Hallmanna: Franek, Kuba, Karol, Tomasz N., Paweł
Redaktorzy typujący Trinaldo: Tomasz Ch., Tomasz M., Wojsław

Rafael Natal vs. Tor Troeng

Tomasz N.

Bardzo ciekawa walka, która prawdopodobnie rozstrzygnie się w parterze, ponieważ obaj zawodnicy znani są ze swoich świetnych parterowych umiejętności. Trong, którego przed galą mocno „pimpował” sam Chael Sonnen, mówiąc, że Szwed jest świetnie przygotowany i ma wygraną w kieszeni – na pewno nie będzie miał tak łatwo jak chciałby tego „Amerykański Gangster”. Mimo że Tor debiut miał udany, to jego przeciwnik pozostawiał wiele do życzenia, a jego dzisiejszy wróg jest zupełnie innym „zwierzęciem” niż Adam Cella. Świetny w parterze, silny fizycznie Natal wygrał cztery ze swoich ostatnich 5 walk i na pewno zrobi wszystko, żeby podtrzymać dobrą passę. Jeśli pojedynek – jak przewiduję – zamieni się w starcie grapplerskie, to Natal powinien „zajechać” kondycyjnie Tora i poddać go w którejś z ostatnich minut walki. Jeśli walka będzie toczyć się w stójce, to agresywny styl Brazylijczyka może go zgubić, szczególnie przy sporym zasięgu Troenga. Mimo wszystko postawię na zwycięstwo Rafaela przez poddanie

Franek
Obydwaj panowie nie zachwycali w swoich ostatnich występach, Rafael Natal pokazał jednak postępy jeśli chodzi o zapasy i BJJ. Uważam, że skutecznie wykorzysta je do sprowadzenia rywala pod siatką i być może poddania go przed czasem. W innym wypadku powinien zwyciężyć przez decyzję. Natal przez poddanie, 1. runda.

Redaktorzy typujący Natala: Franek, Kuba, Karol, Tomasz Ch., Tomasz M., Tomasz N., Wojsław
Redaktorzy typujący Troenga:

Ali Bagautinov vs. Marcos Vinicius

Wojsław
Ali Bagautinov przez TKO, runda 1. Rosjanin może naprawdę sporo namieszać w kategorii muszej UFC. Jak na 57-kilowca bije bardzo mocno i jest całkiem solidnym zapaśnikiem. Jeśli nie da się obalić Viniciusowi i zrobić sobie krzywdy na ziemi, zwycięstwo przed czasem po ciosach powinno być jego.

Tomasz M.
Baugatinov jest niespodziewanie wszechstronny jak na rosyjskiego zawodnika. Widać to nawet po jego wygranych, z których 4 są poddaniami, a 4 odniósł za pomocą uderzeń. Vinicius mnie nie przekonuje po poważnym nokaucie, jaki zaserwował mu Johnny Bedford. Wydaje mi się, że Baugatinov wyboksuje Brazylijczyka i zaserwuje mu nokaut w drugiej rundzie. Baugatinov, TKO, 2. runda.

Redaktorzy typujący Bagautinova: Franek, Kuba, Karol, Tomasz Ch., Tomasz M., Tomasz N., Wojsław
Redaktorzy typujący Viniciusa:

Felipe Arantes vs. Edimilson Souza

Tomasz Ch.

Obaj nie błyszczą w oktagonie. Arantes to typowy zapychacz gal brazylijskich. W sumie to na cztery pojedynki jakie stoczył w UFC, wszystkie miały miejsce w Brazylii. Nie inaczej będzie tym razem. Za przeciwnika dostał Souzę. Nazwisko zacne, ale umiejętności już nie te same co innego przedstawiciela tej godności.  Jak dla mnie Edimilson to typowy brawler. Uderza na pałę i często sam daje się trafiać. Nie widziałem za to ani jednej jego akcji parterowej, więc ciężko mi cokolwiek na ten temat powiedzieć. Postawię na drugiego uderzacza, bardziej obitego Arantesa.

Karol
Arantes to wytrawny uderzacz. Jeśli nie uda mu się upolować Souzy jednym strzałem (może jakieś wysokie kopnięcie), spokojnie powinien sobie ułożyć walkę u góry i wypunktować rywala po trzech rundach. Felipe Arantes przez jednogłośną decyzję.

Redaktorzy typujący Arantesa: Franek, Kuba, Karol, Tomasz Ch., Tomasz M., Tomasz N., Wojsław
Redaktorzy typujący Souzę:

Ramiro Hernandez vs. Lucas Martins

Franek
Hernandez jest dobrze przygotowany fizycznie na długi bój, jednak zdolności stójkowe Lucasa Martinsa są na sporo wyższym poziomie. To może być bardzo interesująca i żywiołowa walka, w której widzę stopniowe powiększanie przewagi Martinsa i jego wygraną przez KO/TKO w 2. rundzie.

Kuba
Wydaje mi się, że Hernandez może w przyszłości zgarnąć kilka bonusów w UFC, bo jest naprawdę efektownym i – z walki na walkę – coraz bardziej efektywnym zawodnikiem. Nie jestem natomiast przekonany czy w tym momencie może przeskoczyć Martinsa, który jest dobrze ułożonym stójkowo zawodnikiem. Zaryzykuję jednak i postawię na debiutanta, licząc, że w jednej z wymian dosięgnie szczęki oponenta. Hernandez, TKO, runda 2.

Redaktorzy typujący Hernandeza: Kuba, Karol, Tomasz Ch., Tomasz M.
Redaktorzy typujący Martinsa: Franek, Tomasz N., Wojsław

Elias Silverio vs. Joao Zeferino

Tomasz N.
Podstawowym pytaniem dla mnie jest to, w jakiej formie fizycznej będzie niepokonany i debiutujący w UFC Silverio. Zawodnik ten bowiem wziął walkę w zastępstwie i nie wiem czy zdążył odpowiednio przygotować się do starcia. Jego przeciwnik Zeferino debiut w UFC ma już za sobą. Niestety nie był on zbyt udany i nie przekonał mnie do siebie swoją postawą. Mimo początkowych sukcesów w 1. rundzie jego walki z Natalem, w późniejszych rundach nie wyrobił kondycyjnie i ostatecznie przegrał przez decyzję. Silverio wybroni się z prób obaleń i znokautuje swojego przeciwnika w końcowych minutach walki

Wojsław
Elias Silverio przez decyzję. Nie będę ukrywał, że słabo znam obu zawodników. Silverio wydaje się całkiem solidnym uderzaczem, a jego sukcesy w Jungle Fight każą sądzić, iż poradzi sobie z rodakiem w swoim debiucie w UFC.

Redaktorzy typujący Silverio: Tomasz Ch., Tomasz M., Tomasz N., Wojsław
Redaktorzy typujący Zeferino: Franek, Kuba, Karol

Ivan Jorge vs. Keith Wisniewski

Tomasz Ch.
Keith Wisniewski nie miał do tej pory szczęścia w UFC. W sumie zawodnik ten jest chyba najbardziej znany z bycia połamanym przez Shinya Aoki’ego w walce w której nie zadał nawet jednego uderzenia. Ivan „Batman” Jorge reprezentuje typowo brazylijską szkołę przyklejania się do przeciwnika od pierwszych minut pojedynku. W swojej ostatniej walce, nie dał nawet chwili wytchnienia Lucio Abreu, na którego rzucił się od razu po nogi, a po obaleniu dokończył sprawę dominując fizycznie i znajdując poddanie w postaci duszenia zza pleców. Ivan wydaje się być solidnym przeciwnikiem dla Keitha, którego może właśnie w podobny sposób zdominować i poddać.

Tomasz M.
Przed ogłoszeniem walki Ivana „Batmana” (swoją drogą, zdecydowanie wolałbym, żeby był tak przedstawiany w UFC zamiast Ivana Jorge’a) pamiętałem go tylko z bardzo słabego występu z Iwlewem na M-1. Wówczas był bardzo ograniczonym grapplerem. Seria sześciu wygranych przed poddanie na Jungle Fight niekoniecznie pomaga w przekonaniu mnie, że teraz jest inaczej. Wisniewski to solidny, wszechstronny rzemieślnik, ale raczej na lokalne gale, bowiem w trzech próbach nie wygrał walki w UFC. Nie spodziewam się, iż przerwie tę passę. Jorge, poddanie, 2. runda.

Redaktorzy typujący Jorge’a: Kuba, Tomasz M., Tomasz Ch., Wojsław
Redaktorzy typujący Wisniewskiego: Franek, Karol., Tomasz N.

Sean Spencer vs. Yuri Villefort

Tomasz N.

Obaj panowie są po porażkach, więc dodatkową stawką w tej walce może być dalsza kariera w organizacji UFC. W walce postawię na Spencera, który będzie większym i silniejszym fizycznie zawodnikiem. Jeśli tylko nie da się sprowadzić na ziemię, to powinien spokojnie wypunktować Villeforta w stójce.

Karol
Dwaj perspektywiczni, młodzi zawodnicy. Co do Spencera przyznam się, że nie widziałem zbyt wiele. Z kolei Yuri Villefort potrafi wypuścić demony agresji podczas walki. Może zawodnik ten nie ma bardzo mocnej jednej płaszczyzny, ale ogółem prezentuje solidny, równy poziom w każdym aspekcie. Postawię właśnie na niego. Villefort wygra po uderzeniach w parterze lub zajdzie rywala za plecy i założy ciasne duszenie. Yuri Villefort przez (T)KO, runda 1.

Redaktorzy typujący Spencera: Franek, Kuba., Tomasz N.
Redaktorzy typujący Villeforta: Karol, Tomasz M., Tomasz Ch., Wojsław

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

51 KOMENTARZE

 1. Ja typuje wygraną Piotra po ciężkiej batalii, wierze że nie odpuści do końca bo wie co za tym się niesie. Reszte zestawień z tej karty obejrze przy okazji i oglądam od 1:00 by nic nie stracić, a o 21:15 Hyde Park w Jurasem w OS
  „Junior dos Santos świetny zawodnik wagi półciężkiej” (UFC 116) – Łukasz Jurkowski
  „Bisping vs. Yoshihiro Akiyama to jest taki eliminator, do tego kto będzie miał prawo bić się w tej kat. półśredniej z GSP (UFC 120) – Łukasz Jurkowski

 2. Niewierni! Będziecie się nawracać!!! Odpowiecie za słowa w następnej SSS.

  Hallmann: 3runda przez duszenie zza pleców.

  Pozdrawiam!

 3. Teixeira, Jacare, Benavidez, Hallman, Troeng, którego zwycięstwo wywieszczył na wczorajszym ważeniu nie kto inny, jak sam Mistrz

 4. Gwarantuje, że każdy z nas ściska kciuki by w tym jednym typowaniu się pomylić.

 5. Teixeira – SUB R1 czuje że to bedzie starcie bez historii

  Okami/Souza – zachodzę w głowę dlaczego nikt nie typuje Japończyka. Jacare to światowej klasy grappler i czarny pas BJJ ale zapasy w porównaniu do Okamiego ma takie sobie, jego stójka jest zdecydowanie przeceniana, w tym 1 KO w ciągu całej kariery. Japończyk z koleii walczył w swojej karierze z lepszymi zawodnikami, nigdy nie został poddany (chodź to przyznaje słaby argument), ma bardzo męczący dla przeciwnika styl. Dlatego moje przewidywanie to 3 rundy w czasie których Okami bedzie punktował pod siatką Jacare, okazjonalnie obalając. Okami UD

  Benavidez – TKO R2

  Hallmann/Trinaldo – życzę wygranej Piotrkowi z całego serca, ale hajsu nie postawie

  Natal – SUB R1
  NEVER PISS OFF A GANGSTER

 6. Ja swoje typy podałem w temacie ZAKŁADY BUKMACHERSKIE, jednak tu wymienie dwie niespodzianki, których moim zdaniem doświadczymy na tej gali :

  TROENG I FORMIGA.

 7. ja raczej napiszę komu będę kibicował:

  Bader, Okami, Formiga, Hallmann, Troeng, Bagautinov, Wisniewski Shy

 8. Teixeira
  Souza
  Banavidez

  Rozum za Trinaldo, ale serce za Hallmannem. W sumie Jewtuszkę też wszyscy skreślili w walce z Njokouanim a było KO wieczoru.

 9. Jestem za Baderem i Okamim i liczę, że postawią chociaż twarde warunki, bo faworytami nie są. Oczywiście WAR PIOTREK!

 10. Jewtuszko może miał KO wieczoru ale do tego momentu wyglądał w walce fatalnie – prawie tak źle jak w jego drugiej walce za oceanem. Ja chce solidnej wygranej Hallamana i wierzę, że osiągnie ją sercem, masakrując w 3ciej rundzie wyczerpanego Massę przez GnP. To nie będzie przypadek, jak u wspomnianego wyżej pana.

 11. Glover Teixeira vs. Ryan Bader

  Yushin Okami vs. Ronaldo Souza

  Joseph Benavidez vs. Jussier da Silva 

  Francisco Trinaldo vs. Piotr Hallmann

  Rafael Natal vs. Tor Troeng 

  Marcos Vinicius vs. Ali Bagautinov

  Felipe Arantes vs. Edimilson Souza 

  Lucas Martins vs. Ramiro Hernandez 

  Joao Zeferino vs. Elias Silverio 

  Keith Wisniewski vs. Ivan Jorge

  Sean Spencer vs. Yuri Villefort

 12. Niech Piotrek wygra przez ładne KO, i niech dostanie za to banus : )

  War Hallmann!

 13. Glover Teixeira vs Ryan Bader

  Mimo mojej sympatii wobec zwycięzcy ósmego sezonu TUF'a, ciężko zobaczyć mi w jaki sposób miałby pokonać Teixeirę. Przeanalizujmy trzy możliwe sytuacje zwycięstwa Badera. Pierwsze to 50-45 – decyzja jednogłośna, czyli inaczej ujmując – przeleżenie. Drugie to nokaut podczas jakiejś mocnej wymiany ( Ryan potrafi uderzyć), a trzecia to wpakowanie się Brazylijczyka w jakąś technikę kończącą. Czy są na to szansę? Teixeira jest jednym z ostatnich zawodników, których widziałbym na deskach przez 25 minut starcia. Poza tym, nie jest Jasonem Brilzem ani Vladimirem Matyushenko i nie wierzę żeby wpakował się w jakiś głupi chwyt, albo dosięgneła go bomba zawodnika urodzonego w Reno.  Nie trzeba tłumaczyć dlaczego , po prostu jest na to za dobry. Jak mówi prosta matematyka 3 – 3 = 0.Bader nie ma szans. Ale i tak mu kibicuję 🙂 Teixeira przed czasem.

  Ronaldo Souza vs Yushin Okami

  Wynik walki będzie zależał od prostego czynnika – jak podejdzie do starcia ,,Aligator". Jeśli będzie ograniczał się do obrony , to niestety ale może skończyć to starcie maksymalnie zfrustrowany. Jeśli za to ruszy na Okamiego, sam zacznie go obalać i dyktować tempo walki, spokojnie wygra trzy rundy. Tak trzeba walczyć z ,,Thunderem" – a walki z Boetschem czy Lombardem były tego przykładem. A że Brazyliczjyk nie jest fighterem znanym z głupich gameplanów, nie skończy jak ostatni trzej rywale Japończyka. Jacare przez decyzję

  Joseph Benavidez vs Jussier da Silva

  Czy trzeba tą walkę komentować? Wbrew powszechnejmu schematowi zestawień na galach w kraju kawy, tutaj to obcokrajowiec jest klasę wyżej niż Brazylijczyk. Bardzo wygodny rywal dla byłego pretendenta. Benavidez przez KO.

  Fransisco Trinaldo vs Piotr Hallmann

  Wszystko co miało być powiedziane, zostało powiedziane przez redaktorów MMARocks. Czyli – jeśli Piotrek nie zostanie zdominowany fizycznie w klinczu i parterowo, wygra tą walkę w stójce, a może i nie tylko – jeśli odpowiednio uda mu się wycieńczyć lokalnego bohatera Massarandubę. Sportowy patriotyzm nie pozwala mi napisać nic innego jak : Hallmann, TKO.

  Rafael Natal vs Tor Troeng

  Tor jest zawodnikiem wszechstronnym, ale w tej swojej wszechstronności jest też bardzo przeciętny. Wydaje mi się, że walka z Joshem Sammanem w TUF'ie nieco pokazała jego pasywność i inne słabości, a Adam Cella był prawdopodobnie najsłabszym zawodnikiem sezonu. Natal ruszy agresywnie, będzie sprowadzał , uderzał mocno, i prawdopodobnie wygra tą walkę.  Natal przed czasem.

  Ali Bagautinov vs Marcos Vinicius

  Po wpisach wszelakich i kursach u bukmacherów nietrudno wywnioskować, że Bagautinova otacza dość spory hype przed tą walką.  Po tym co widziałem u obu zawodników i wbrew temu co wsześniej sądziłem , ciężko mi wytypować zwycięstwo weterana TUF'a, który według moich opinii prędzej czy później wyleci z UFC. Bagautinov przez KO

  Nie typuję obszernie reszty walk bo nie mam za bardzo czasu i zbyt mało wiem o tych brazylijskich mistrzach Dżangyl Fajt. Dodam tylko jakieś propozycje, po tym co widzę w rekordach zawodników:

  Arantes przez poddanie – Felipe to sprawny grappler a po rekordzie sądząc Edmilson jest trochę jednopłaszczyznowy
  Silveiro przez (T)KO – z dwójki brazylijskich rezerwowych to Elias wygląda lepiej na papierze
  Hernandez przez decyzję – Martins jest naprawdę słabym zawodnikiem – niby ma dobrą stójkę , ale dał się zdominować Larsenowi w pierwszych dwóch rundach w tej płaszczyźnie
  Wiśniewski przez decyzję – kurs na tego całego Batmana wydaje mi się zawyżony, i sądzę że nie pokaże wyższego poziomu niż wielu jego kolegów ściąganych na zastępstwa
  Villefort przez decyzję – być albo nie być dla obu, wydaje mi się że zawodnik Blackzilians jest bardziej perspektywiczny niż jego czarnoskóry przeciwnik

 14. Teixeira

  Benavidez

  Souza

  Hallmann

  Troeng

  Bagautinov

  A Hallmann dzisiaj wejdzie. Mam dzisiaj mega udany dzień, więc i Piotrek jako ta wisienka na torcie wejść musi…Yahoo

 15. Ja tam wstanę tylko na walkę Piotrka, o piątej wstaję ogólnie, do szkoły. Liczę, że skończy walkę przed czasem, obstawiam na TKO w 2/3 rundzie. Laughing

 16. Hallman TKO 3 runda

  Licze na to że Piotr ma jakąś taktyke ,że będzie chciał wymęczyć brazylijczyka do 3 rundy i zasypie go jakąś serią , ale nie obraże się jak wymyśli coś lepszego na tą walkę.

   

  Teixeira TKO 2

  Wydaje mi się że Teixeira trafi Badera w jakiejś wymianie i skończy go.

   

  Okami Decyzja

  Lekceważenie Okamiego to błąd. Jest jest już bardzo długo w czołówce danej wagi , ponadto potrafił wrócić na tor zwycięstw po serii dwóch porażek pod rząd. Wydaje mi się że japończyk jest w gazie i zdoła wypunktoważ Souze.

 17. To o której ma Piotrek wchodzić do oktagonu? O ile się nie mylę to padała taka godzina jak 02:00-02:30?

 18. Glover Teixeira vs Ryan Bader

  Glover to ścisła czołówka w swojej kategorii. Bader to niestety tylko solidny wyrobnik. Oczekuję dość nudnego pojedynku i pełnej dominacji Glovera we wszystkich płaszczyznach. Teixeira przez jednogłośną decyzję.

  Ronaldo Souza vs Yushin Okami

  Souza jest na papierze zdecydowanym faworytem, ale jakakolwiek chwila nieuwagi może się dla niego skończyć tragicznie. Kluczem do wyniku walki będzie postawa japończyka w obronie obaleń. Jeśli Okami utrzyma walkę w stójce przez przynajmniej dwie rundy, to własnie on powinien wyjść z oktagonu z podniesioną ręką. Okami przez niejednogłośną decyzję.

  Joseph Benavidez vs Jussier da Silva

  Da Silva nie ma absolutnie żadnych szans w starciu z pretendentem do pasa, którym Benavidez jest z całą pewnością. Wynik inny niż rozniesienie Jussiera po uderzeniach pięściami nie wchodzi w grę i będzie wielką niespodzianką. Benavidez przez TKO.

  Fransisco Trinaldo vs Piotr Hallmann

  Wszyscy wszystko wiedzą, ale ja mimo swoich zakładów u buka i lokalnego patriotyzmu… postawię na Trinaldo. To zbyt wymagający przeciwnik dla Piotrka jak na pierwszą walkę w UFC. Trinaldo przez poddanie.

  Rafael Natal vs Tor Troeng

  Natal to solidny wyrobnik i ma dużo większe doświadczenie w UFC od szwedzkiego Młota. Ale większość swoich wygranych w UFC zapewnił sobie po decyzjach sędziowskich. O TUFowcach z ostatniego sezonu można powiedzieć coś wręcz odwrotnego – dążyli w większości starć do skończenia przed czasem i na galach po finale TUFa nie zwalniają tempa. I właśnie w tej woli skończenia przeciwnika przed czasem upatruję głównego argumentu na to, że w tym starciu wygra Troeng przez TKO.

  Ali Bagautinov vs Marcos Vinicius

  Ali to kompletny no-name, przynajmniej dla mnie. Ostatnio mieliśmy popis nowego nabytku UFC z bloku wschodniego w królewskiej kategorii. Komentarz jest chyba zbędny i w tym wypadku uznam zasadę – lepszy rekord 1-1 w UFC niż 10-2 poza organizacją Danuty. Vinicius przez decyzję.

 19. Tak typuje mmafighting

  Francisco Trinaldo vs. Piotr Hallmann

  'Massanduraba' is going to run over Hallmann, in all likelihood. The Pole is actually a relatively decent kickboxer who often shows good poise and timing, but that isn't going to work against a juggernaut like Trinaldo. Hallmann is by no means small for the weight class, but isn't likely to be much of a match for Trinaldo. This one should eventually end ugly.

  Pick: Trinaldo

 20. Powoli co raz bardziej nakręcam się na walke Piotrka… Jeszcze 3 godziny!

 21. O Piotra jestem spokojniejszy niż o Souze na, którego postawiłem też, oby się nie nadział na coś od Okamiego : D

 22. Nie rozumiem czemu wszyscy widza wielka przewagę fizyczną tak w posturze jak i surowej sile dla Massy. Był mniejszy na ważeniu i wyglądał jakby miał mniejsza ramę niz Piotrek. Poza tym jest o 2cm niższy i ma krótsze ręce. W swoich walkach był w stanie z łatwościa siłowo zdominowac przeciwników. No gdzie ten relatywnie mały i słaby Hallman ja pytam?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.