lawkwakd

49. galę UFC z serii Fight Night uświetni pojedynek Bensona Hendersona z Rafaelem dos Anjosem. Całość do obejrzenia będzie na Fight Pass, zaczynając od 01:30. Karta główna od godziny 04:00.

Benson Henderson vs. Rafael dos Anjos

Dominik
Choć Rafael dos Anjos jest dobrym zawodnikiem i zasługuje na swoje miejsce w rankingach, to Benson Henderson prezentuje poziom, którego Brazylijczyk raczej nigdy nie przeskoczy. „Bendo” zdominuje przeciwnika na przestrzeni pięciu rund w każdej płaszczyźnie i wygra przez pewną decyzję, ku uciesze mojego kolegi Tomasza Chmury i… w sumie, to chyba tylko jego. Benson Henderson, jednogłośna decyzja.

Redaktorzy typujący na Hendersona: Mateusz, Tomasz Ch., Dominik, Piotrek, Tomasz N., Kuba, Wojsław, Karol, Tomasz M.
Redaktorzy typujący na dos Anjosa:

Mike Pyle vs. Jordan Mein

Piotrek
Jeżeli Jordan Mein ma aspiracje powalczenia o miejsce w topowej dziesiątce tej dywizji to musi wygrać tę walkę. Na jego korzyść przemawia przygotowanie techniczne, warunki fizyczne i wiek. Pyle oczywiście ma szanse zaskoczyć i wyrwać jakieś poddanie, a zapewne postawi też warunki w stójce którą ostatnio zdecydowanie poprawił. Postawie na Meina TKO druga runda.

Tomasz M.
Obydwu fighterów lubi walkę w klinczu. Mimo tego, że weteran Pyle kilka razy pokazał już, że nie wolno skazywać go na porażkę zrobię dokładnie tak. Mein jest młodszy, walczy bardziej agresywnie i uderza silniej. Oczywiście nie mogę całkowicie wykluczyć scenariusza, że nie właduje się w jakieś poddanie ale powinien stłamsić Pyle’a przy siatce i zanotować wygraną przez TKO. Mein, TKO, 1. runda

Jakub
Obaj zawodnicy mają podobny “przebieg”, lecz Mein jest od Pyle’a prawie piętnaście lat młodszy. Pomijając już nawet same kwestie techniczne – w których “Young Gun” ma nad rywalem przewagę – sama fizyczność z tym związana może odegrać istotną rolę w pojedynku. Nie wydaje mi się aby Pyle był w stanie postawić jakieś twardsze warunki i walka najdalej w trzeciej rundzie skończy się przed czasem. Mein, TKO, runda 3.

Redaktorzy typujący na Pyle’a: Mateusz,, Tomasz N., Karol
Redaktorzy typujący na Meina: Tomasz Ch., Dominik, Piotrek, Kuba, Wojsław, Tomasz M.

Francis Carmont vs. Thales Leites

Wojsław
Francis Carmont przez decyzję. Obawiam się, że nie tylko nie będzie to zbyt ekscytujący pojedynek, a raczej starcie, które będziemy chcieli szybko zapomnieć. Carmont to za silny fizycznie, zbyt doświadczony i wszechstronny zawodnik, żeby Leites zdominował go tak jak swoich poprzednich trzech rywali. Solidny defensywnie Francuz powinien bronić pod siatką prób obaleń byłego pretendenta do tytułu i w klinczu zdobywać kolejne punkty w drodze do wygranej na pełnym dystansie.

Karol
Thales Leites w nowej wersji bardzo mi się podoba, ale nie wiem czy agresywny styl oraz poprawiona stójka wystarczą na fizycznego i nudnego Francuza. Chciałbym bardzo… lecz to najprawdopodobniej być albo nie być Carmonta w UFC, więc będzie cisnąć. Trzecia porażka może być jak wyrok. Zawodnik ze stajni St-Pierre’a będzie punktować z doskoku w stójce i niemal od razu sprowadzać. W parterze przeleży na Brazylijczyku, trochę bijąc z góry i wygra na punkty. W głębi ducha liczę na poddanie Leitesa, ale talary stawiam na fightera urodzonego na Lazurowym Wybrzeżu. Francis Carmont przez jednogłośną decyzję.

Tomasz Ch.
Leites jest obecnie na fali wznoszącej. Francis z kolei zatrzymał się w miejscu i udowodnił, że zapasy to jego jedyna broń i poza nimi nie ma nic do zaoferowania. Pomijając oczywiście pomniejsze atrybuty takie jak kondycja, g’n’p czy siła, to właśnie ofensywne zapasy pozwalają wygrywać Carmontowi walki. Gdy się je zniweluje lub zrównoważy, to już dla Francuza zaczynają się schody. Leites to nie Souza czy Dollaway, jednak może napsuć sporo krwi Francuzowi swoim świetnym parterem czy ostatnio agresywnym stylem walki. Walka raczej pod decyzję. Francis sam ma dobre defensywne zapasy i wysoki współczynnik obron poddań, więc w jego osobie upatruję zwycięzcę. Jest to zbyt dobry zawodnik, by pozwolił sobie na trzecią porażkę z rzędu i w konsekwencji pożegnanie z UFC.

Redaktorzy typujący na Carmonta: Mateusz, Tomasz Ch., Piotrek, Tomasz N., Kuba, Wojsław, Karol
Redaktorzy typujący na Leitesa: Dominik, Tomasz M.

Max Holloway vs. Clay Collard

Tomasz N.
Clay Collard nie miał zbyt dużo czasu aby przygotować się do tej walki ponieważ walczy w zastępstwie kontuzjowanego Bektica. Oznacza to że ogromna presją która spoczywa przeważnie na debiutantach może być trochę mniejsza ale też w 2 i 3 rundzie pojawić się mogą problemy z kondycją. Clay mimo że dopiero debiutuje w UFC to ma na swoim koncie kilka cennych zwycięstw jakich dokonał na lokalnych galach przeciwko byłym zawodnikom największej organizacji MMA na świecie więc nie powinno się skreślać tego zawodnika na starcie. Jeśli tylko jest dobrze przygotowany kondycyjnie powinien móc nawiązać rywalizację z Hollowayem. W swoich dotychczasowych walkach pokazał bardzo dobry boks i mocny klincz, mało niestety wiemy o jego zapasach które mogły by być kluczem do pokonania Maxa. Holloway z drugiej strony powoli wyrasta na bardzo solidną firmę w wadze koguciej UFC. W wale z Conorem gdzie stawiany był na pożarcie Irlandczyka nawiązał równorzędna walkę i mimo porażki zwrócił na siebie uwagę fanów MMA. Wcześniejsze walki również pokazały jakim mocnym charakterem dysponuje 22-letni zawodnik. Holloway mimo 8 walk na koncie w UFC jest cały czas bardzo młodym zawodnikiem który z walki na walkę pokazuje progres umiejętności. Postawię na zwycięstwo Holloway przez poddanie w 3 rundzie.

Redaktorzy typujący na Hollowaya: Tomasz Ch., Dominik, Piotrek, Tomasz N., Kuba, Wojsław, Karol, Tomasz M.
Redaktorzy typujący na Collarda: Mateusz

James Vick vs. Valmir Lazaro

Karol
Stójka, a w zasadzie kopnięcia eksplozywnego Lazaro wyglądają imponująco. Co prawda to debiutant w UFC, ale jego dorobek nie jest mały. Vick przyjmie na ciało trochę kombinacji, jednak ostatecznie padnie po którymś ze mocnych ciosów lub kopnięć. Typuję nokaut ze strony Brazylijczyka już w pierwszej rundzie. Walmir Lazaro przez KO, runda 1.

Redaktorzy typujący na Vicka: Mateusz, Dominik, Tomasz Ch., Piotrek, Tomasz N., Kuba, Wojsław, Tomasz M.
Redaktorzy typujący na Lazaro: Karol

Chas Skelly vs. Tom Niinimaki

Wojsław
Tom Niinimaki przez decyzję. Po wpadce jaka wydarzyła się Finowi w starciu Backstromem, „Stoneface” wróci na drogę zwycięstw przeciwko Skelly’emu. Niinimaki to opanowany i techniczny grappler i jeśli nie wda się jakieś szaleńcze wymiany w stójce, to w płaszczyźnie parterowej zdominuje Amerykanina.

Tomasz M.
Myślę, że Europejczyk pokaże siłę fińskiego grapplingu. Skelly to przede wszystkim zapaśnik co powinno być wodą na młyn Niinimakiego. Choć Fin sam poległ z Backstromem w poprzedniej walce uważam, że będzie w stanie odwracać pozycję i zagrażać w parterze rywalowi i dzięki temu zapunktuje tak wysoko by wygrać przez decyzję. Niinimaki przez decyzję.

Redaktorzy typujący na Skelly’ego: Mateusz,, Tomasz N.
Redaktorzy typujący na Niinimakiego: Dominik, Tomasz Ch., Piotrek, Kuba, Wojsław, Karol

Neil Magny vs. Alex Garcia

Jakub
Garcia ma w tej walce jeden wyraźny atut – potężne uderzenie, które jeśli trafi celu może zakończyć walkę – ale nic poza tym. Posiada także jeden, równie ogromny mankament – zdarza mu się męczyć w zastraszającym tempie. Magny jest bardziej techniczny i poukładany w stójce, generalnie jest wszechstronniejszym zawodnikiem, i jeśli przetrwa początkową nawałnicę ciosów powinien w dalszych rundach spokojnie wypunktować “Dominikański Koszmar”. Tak też postawię, Magny przez decyzję.

Redaktorzy typujący na Magny’ego: Mateusz, Dominik, Piotrek, Kuba, Karol
Redaktorzy typujący na Garcię: Tomasz Ch., Tomasz N., Wojsław, Tomasz M.

Beneil Dariush vs. Tony Martin

Piotrek
Dariush jest na tyle chimerycznym zawodnikiem, że nie postawie na jego wygraną. W pierwszej walce z Brennemanem wyglądał świetnie żeby potem wypaść blado na tle Nijema. Martin z drugiej strony jest olbrzymem jak na tą kategorię wagową i jeżeli nie da się rozstrzelać w stójce i umiejętnie skróci dystans to powinien zdominować przeciwnika i wyjść zwycięsko. Martin przez decyzję.

Redaktorzy typujący na Dariusha: Mateusz, Dominik, Tomasz Ch., Tomasz N., Kuba, Tomasz M.
Redaktorzy typujący na Martina: Piotrek, Wojsław, Karol

Aaron Phillips vs. Matt Hobar

Tomasz Ch.
Aaron Phillips jest dosyć ciekawym zawodnikiem. Nie jest to żaden talent, ale swoim stylem walki czyni widowisko. Ma stójkę pomieszaną z karate oraz taekwon-do. Stosuje efektowne i efektywne kopnięcia. Jednym z middle kicków dość poważnie zranił Sama Sicilię. W parterze jest agresywny, ale brak mu oszlifowania i to w tych obu płaszczyznach walki. Czyli: co z tego, że ładnie kopie, jak można go łatwo przewrócić po tych kopnięciach. Co z tego, że ładnie atakuje w parterze oraz zdobywa pozycje, jak za szybko je traci po głupim błędzie. Nie mniej jest to ambitny młody gracz, który ma umiejętności potrzebne mu by wygrać w oktagonie, jednak nie jest to jeszcze pełny potencjał, który drzemie w takim stylu walki jaki Aaron uprawia. Na przeciw niemu staje Matt Hobar, osoba z dość dobrymi zapasami, która momentalnie może wykorzystać słabostki Aarona. Matt obala, ładnie pracuje na nogach i ma przyzwoitą grę parterową. W debiucie w UFC nie pokazał za wiele, ale i on sam jest tego w pełni świadomy i zapowiada powrót do oktagonu by pokazać prawdziwego siebie, a nie stłamszonego przez nerwy i emocje związane z walką w oktagonie. Uważam, że Hobar nie wykorzystał swojego potencjału, natomiast Aaron tego potencjału jeszcze nie wyszlifował. Werdykt jest więc jasny. Dla mnie to Matt powinien zostać zwycięzcą tego zestawienia.

Redaktorzy typujący na Philipsa:
Redaktorzy typujący na Hobara: Mateusz, Dominik, Tomasz Ch., Piotrek, Tomasz N., Kuba, Wojsław, Tomasz M., Karol

Ben Saunders vs. Chris Heatherly

Tomasz N.
Weteran Saunders wraca aby powitać w UFC nowy narybek. Heatherly to silny fizycznie zawodnik z bardzo mocnym ciosem. Niestety umiejętności ofensywne nie idą w parze z obroną co w walce z doświadczony zawodnikiem jak Saunders może być katastrofalne w skutkach. Jeśli Ben przetrwa pierwszy atak to spokojnie powinien wypunktować na przestrzeni kolejnych rund Heatherlya.

Wojsław
Ben Saunders przez KO, runda 1. Heartley to niezły grappler, ale postawię w tej walce na zawsze efektownie i brutalnie walczącego Saundersa. „Killa B” prędzej czy później złapie rywala w swój firmowy klincz i tam zmasakruje go kolanami.

Redaktorzy typujący na Saundersa: Dominik, Mateusz, Tomasz Ch., Piotrek, Tomasz N., Kuba, Wojsław, Tomasz M., Karol
Redaktorzy typujący na Heatherly’ego:

Wilson Reis vs. Joby Sanchez

Dominik
Zapasy Reisa zrobią swoje. Joby Sanchez będzie lądował raz za razem na plecach i w końcu wpadnie w jakieś poddanie. Wilson Reis, poddanie, runda 2.

Redaktorzy typujący na Reisa: Piotrek, Dominik, Tomasz N., Kuba, Wojsław, Tomasz M., Karol
Redaktorzy typujący na Sancheza:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

4 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.