Już dzisiaj gala UFC Fight Night: Błachowicz vs Rakic. Sprawdźcie, jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks.pl!

205 lb: Jan Błachowicz (MMA 28-9-0) vs Aleksandar Rakic (MMA 14-2-0)

Jacek Łosak: Duże wyzwanie przed Janem, ale odnoszę wrażenie, że to właśnie takie wyzwania wyzwalają w Janku fighterski szósty zmysł. Polak zapowiada, że mentalnie czuje się wyśmienicie i odrobił lekcję po kiepskim występie w boju z Gloverem Teixeirą. Rakić jest młodszy i być może bardziej dynamiczny. Mam jednak nadzieję, że te atuty zniweluje doświadczenie Jana.  Myślę, że w nadchodzącym boju nie doczekamy się rozstrzygnięcia na kartach sędziowskich i po badawczej pierwszej rundzie, w drugiej odsłonie Polak znokautuje Rakicia.

Michał Tkaczuk: Pojedynek dwóch zawodników z czołowej trójki wagi półciężkiej. Obydwaj mają duży apetyt, aby zdobyć pas mistrzowski. Błachowicz po utracie tytułu pracował pod aspektem mentalnym, więc spodziewam się zupełnie innego podejścia niż przy walce z Glover. To co zauważyłem Janek gorzej sobie radzi w przypadku dobrych relacji z przeciwnikiem, a w przypadku Rakicia nie ma zarówno wielkiej przyjaźni, jak i wielkiej niechęci. Jeżeli chodzi o sam pojedynek mamy zestawienie dość wszechstronnych zawodników. Obydwaj dobrze radzą sobie w szermierce na pięści, dodatkowo Rakić jest sprawnym kickbokserem, walczącym jednak bardzo zapobiegawczo. Z drugiej strony mamy Jana, który preferuje walkę z kontry. Błachowicz dobrze radzi sobie z kickbokserami, to na co warto zwrócić uwagę to umiejętność blokowania kopnięć. Dziwią mnie tak wysokie kursy na Rakicia. „Rakieta” to zawodnik, który ostatnio dużo czasu w walce spędza w klinczu, nie wykazuje większej aktywności w oktagonie. W aspekcie kondycyjnym ciężko przewidzieć jak wygląda Austriak, bo w przypadku Jana możemy być spokojni patrząc na jego walkę z Adesanyą. Chciałbym się mylić, ale nie spodziewam się, aby obydwaj zawodnicy odważnie ruszyli do przodu od początkowych fragmentów pojedynku. Pierwsza runda będzie bardzo zachowawcza, spodziewam się, że zawodnicy będą się głównie badać. Moim zdaniem Janek spróbuje przyjąć taktykę z walki przeciwko Reyesowi. Będzie sukcesywnie rozbijał Rakicia, ograniczając przy tym jego niebezpieczną broń jaką są kopnięcia. Stawiam ostatecznie na wygraną Jana Błachowicza w trzeciej rundzie przez techniczny nokaut i marsz do walki o tytuł mistrzowski.

Jakub Madej: Mam nadzieję, że się mylę. Wydaje mi się, że będzie to bardzo trudny pojedynek dla Polaka. Aleksandar Rakic swoim stylem co prawda nie zachwyca (ma chwile przebłysku, jak podczas nokautów na Clarku czy Manuwie), jednak potrafi w swoich walkach skutecznie wykorzystywać założenia taktyczne. Czy dobra stójka i dystans pięciu rund wystarczą na Jana Błachowicza? Obawiam się, że tak, jednak chcę się mylić. Od początku ogłoszenia tego starcia mam w głowie scenariusz, w którym toczy się bardzo wyrównana walka, jednak dzięki szybkości i kondycji Rakicowi udaje się „urywać” kolejne rundy i ostatecznie wygrywa niejednogłośnie na punkty. Błachowicz ma jednak wszystko, aby pokonać przeciwnika i zrobić to nawet przed czasem. Wywiady przed starciem pokazują, że momentami u Polaka było źle i pojawiał się kryzys – oby praca z psychologiem sportowym okazała się strzałem w dziesiątkę i najważniejszym, co w danej chwili mógł zrobić Błachowicz. Zastanawia mnie również kontuzja i przerwa Polaka, która była przecież bardzo krótka – starcie miało odbyć się pierwotnie 26 marca, a ostatecznie dochodzi do niego 14 maja. Liczę, że zobaczymy Błachowicza tak skoncentrowanego i skupionego, jak w walce z Adesanyą oraz tak celnego jak w walkach z Reyesem, Andersonem i Rockholdem, czującego. Chyba każdy chce zapomnieć o pojedynku z Teixeirą, dlatego też będzie to idealny moment na wymazanie tego starcia i powrocie do gry o pas kategorii półciężkiej. Typuję wygraną Aleksandara Rakica po niejednogłośnej decyzji sędziów, jednak liczę na mocny powrót Jana Błachowicza, który swoją dyspozycją pokaże, że przegrana z Gloverem Teixeirą była jedynie pomyłką w walkach na szczycie.

Redaktorzy typujący Błachowicza: Jacek, Michał, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Rakica: Jakub

205 lb: Ryan Spann (MMA 19-7-0) vs Ion Cutelaba (MMA 16-6-1)

Jacek Łosak: Pierwotnie pojedynek tych zawodników miał odbyć się w lutym, jednak z powodu kontuzji Amerykanina walka została przełożona.  Teraz w końcu dojdzie do walki, w której to Cutelaba wydaje się być faworytem. Ion jest moim zdaniem lepszy w każdej płaszczyźnie walki, ale nie sądzę, aby ostatecznie obaj zawodnicy skupili się na zapasach i walce w parterze. Sądzę, że Cutelaba będzie szukał tego, co lubi najbardziej, czyli szybkiego skończenia przez nokaut w pierwszej rundzie i stawiam, że może mu się to udać. Spann wprawdzie jest wyższy i może próbować trzymać bój na dystans, ale ostatecznie Ion – ze swoją agresją – powinien trafić i powalić na deski rywala.

Jakub Madej: Dla mnie jest to bardzo losowa walka i typując ją można tak samo rzucić monetą, aby wskazać zwycięzcę. Spann miał na początku przygody z UFC naprawdę dobrą serię, bo wygrane z Henrique, Nogueirą, Clarkiem czy Alveyem pozwoliły wspiąć się wysoko w wadze półciężkiej i sam rozpatrywałem go jako potencjalnego, przyszłego pretendenta do tytułu. Później przyszła jednak zagadkowa według mnie przegrana przez nokaut z Walkerem i poddanie z Anthonym Smithem. Można więc zgadywać w jakiej formie pokaże się tym razem Spann. U Cutelaby jest bardzo podobnie. Miał swoje momenty w UFC, wygrywał walki w bardzo dobry sposób, jednak ostatnio nie jest to coś niezwykłego. Typuję wygraną Iona Cutelaby przez nokaut, jednak gdybym miał stawiać na to pieniądze, to od tej walki trzymałbym się z daleka.

Redaktorzy typujący Spanna: Michał, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Cutelabę: Jacek, Jakub, Krzysztof

135 lb: Louis Smolka (MMA 17-8-0) vs Davey Grant (MMA 11-6-0)

Redaktorzy typujący Smolkę:
Redaktorzy typujący Granta: Jacek, Michał, Jakub, Krzysztof, Bartłomiej

125 lb: Katlyn Chookagian (MMA 17-4-0) vs Amanda Ribas (MMA 11-2-0)

Michał Tkaczuk: Amanda Ribas po dwukrotnym odwołaniu walki z Michelle Waterson zdecydowała się przejść do dywizji muszej. Na jej drodze stanie czołowa zawodniczka tej kategorii wagowej, Katlyn Chookagian. Brazylijka stoczyła już pojedynek w wadze muszej, natomiast miało to miejsce przeciwko Paige VanZant. Po pierwsze Amerykanka nie jest zawodniczką większą, sama walczyła głównie w wadze słomkowej, a ponadto jej poziom sportowy jest dużo niższy niż Chookagian. Zawodniczka z New Jersey będzie miała po swojej stronie przewagę warunków fizycznych oraz siły. Ribas jest grapplerką i nie widzę tu żadnych szans na sprowadzenie „Blonde Fighter” do parteru. W stójce jej ciosy są dużo słabsze niż Chookagian, w dodatku dużo z nich jest niecelnych. To samo tyczy się Chookagian, która w starciach z mocniejszymi rywalkami jak Shevchenko lub Andrade była kompletnie bezradna. Zawodniczka o ormiańskich korzeniach jest natomiast solidna i bardziej wszechstronna niż Ribas. Szczerze nie widzę tu większych szans Amandy na zwycięstwo. Moim zdaniem Chookagian pewnie będzie punktowała w stójce Ribas, nie dając sobie zrobić krzywdy. Katlyn wygra jednogłośną decyzją sędziów, a samo starcie nie będzie stało na wysokim poziomie sportowym.

Redaktorzy typujący Chookagian: Jacek, Michał, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Ribas: Jakub

155 lb: Frank Camacho (MMA 22-9-0) vs Manuel Torres (MMA 12-2-0)

Redaktorzy typujący Camacho: Michał
Redaktorzy typujący Torresa: Jacek, Jakub, Krzysztof, Bartłomiej

125 lb: Jake Hadley (MMA 8-0-0) vs Allan Nascimento (MMA 18-6-0)

Redaktorzy typujący Hadleya: Jacek, Michał, Jakub, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Nascimento:

125 lb: Viviane Araujo (MMA 10-3-0) vs Andrea Lee (MMA 13-5-0)

Redaktorzy typujący Araujo: Michał
Redaktorzy typujący Lee: Jacek, Jakub, Krzysztof, Bartłomiej

155 lb: Michael Johnson (MMA 19-17-0) vs Alan Patrick (MMA 15-3-0)

Redaktorzy typujący Johnsona: Jacek, Michał, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Patricka: Jakub

115 lb: Virna Jandiroba (MMA 17-3-0) vs Angela Hill (MMA 13-11-0)

Redaktorzy typujący Jandirobę: Jacek, Michał, Jakub, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Hill:

125 lb: Carlos Candelario (MMA 8-1-0) vs Tatsuro Taira (MMA 10-0-0)

Redaktorzy typujący Candelario:
Redaktorzy typujący Tairę: Jacek, Michał, Jakub, Krzysztof, Bartłomiej

185 lb: Nick Maximov (MMA 8-0-0) vs Andre Petroski (MMA 7-1-0)

Redaktorzy typujący Maximova: Jacek, Michał, Jakub, Krzysztof, Bartłomiej
Redaktorzy typujący Petroskiego:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

24 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,822 komentarzy 21,335 polubień

Jakub zdrajca narodu :matt:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,301 komentarzy 72,582 polubień

Eksperci widzę typują Rakica z watą w łapach. Nie wydaje mi się żeby Rakic miał lepszą stójkę i zasięg niż Adesanya. Będzie Jano przez ciężkie KO jak z Reyesem. Wszystkich walczących na decyzję Cieszyński Król Polski masakrował.

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Punisher14
Punisher14

Maximum FC
Lightweight

1,532 komentarzy 3,828 polubień

Eksperci widzę typują Rakica z watą w łapach. Nie wydaje mi się żeby Rakic miał lepszą stójkę i zasięg niż Adesanya. Będzie Jano przez ciężkie KO jak z Reyesem. Wszystkich walczących na decyzję Cieszyński Król Polski masakrował.

Mam podobne odczucia i bardziej widzę, jak Jan z kontry nokautuje. Żydek jest lepszym, szybszym, bardziej technicznym zawodnikiem,niż Rakic. Janek przez KO !

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of marcinos
marcinos

Bellator
Middleweight

4,533 komentarzy 10,223 polubień

Eksperci widzę typują Rakica z watą w łapach. Nie wydaje mi się żeby Rakic miał lepszą stójkę i zasięg niż Adesanya. Będzie Jano przez ciężkie KO jak z Reyesem. Wszystkich walczących na decyzję Cieszyński Król Polski masakrował.

no ja takim optymista nie jestem, rakic to prawdziwy polciezki, Lepszej stojki nie ma, na pewno ciosy beda mocniejsze. To samo w klinczu czy parterze bedzie grala sila i masa rakica.

Odpowiedz polub

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,822 komentarzy 21,335 polubień

no ja takim optymista nie jestem, rakic to prawdziwy polciezki, Lepszej stojki nie ma, na pewno ciosy beda mocniejsze. To samo w klinczu czy parterze bedzie grala sila i masa rakica.

to jan jest lekki? Prawda że Rakic ma dobre warunki ale nigdy się natknął na LEGENDARY POLISH POWER(chyba że do hotelu poszedł w Abu Dhabi :fjedzia: )

Odpowiedz polub

Avatar of marcinos
marcinos

Bellator
Middleweight

4,533 komentarzy 10,223 polubień

to jan jest lekki? Prawda że Rakic ma dobre warunki ale nigdy się natknął na LEGENDARY POLISH POWER(chyba że do hotelu poszedł w Abu Dhabi :fjedzia: )

odpowiadalem na komentarz i to porownanie bylo do adesanyi a nie do jana.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,822 komentarzy 21,335 polubień

odpowiadalem na komentarz i to porownanie bylo do adesanyi a nie do jana.

a to błąd w porozumieniu wyszedł :fjedzia:

Odpowiedz polub

Avatar of marcinos
marcinos

Bellator
Middleweight

4,533 komentarzy 10,223 polubień

a to błąd w porozumieniu wyszedł :fjedzia:

chodzilo mi, ze rakic moze odstaje stojkowo od adesanyi, ale sila masa moga mu to rekompensowac.

Odpowiedz polub

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,822 komentarzy 21,335 polubień

chodzilo mi, ze rakic moze odstaje stojkowo od adesanyi, ale sila masa moga mu to rekompensowac.

no ta to zrozumiałem. Myślałem że porównujesz Janka z Rakicem.

Odpowiedz polub

Avatar of HubiSSJ3
HubiSSJ3

UFC
Heavyweight

18,216 komentarzy 28,292 polubień

Rakić może być pierwszym rywalem w karierze Janka od którego Polak nie będzie silniejszy. A jednocześnie Rakić jest szybszy... Jednak o ile kontuzja nie spowodowała jakiegoś spustoszenia w formie Janka to Jano powinien to ugrać.

Odpowiedz polub

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

16,137 komentarzy 35,848 polubień
Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,822 komentarzy 21,335 polubień

Jakub Rooro?

brutalny atak na redakcję:eddieconspiracy:

Odpowiedz 11 polubień

k
komarrek

Jungle Fight
Welterweight

319 komentarzy 436 polubień

Eksperci widzę typują Rakica z watą w łapach. Nie wydaje mi się żeby Rakic miał lepszą stójkę i zasięg niż Adesanya. Będzie Jano przez ciężkie KO jak z Reyesem. Wszystkich walczących na decyzję Cieszyński Król Polski masakrował.

To zależy czy sie obudzi przed walka czy bedzie spał jak w poprzedniej.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Houk
Houk

Shark Fights
Featherweight

1,104 komentarzy 2,866 polubień

Rakić może być pierwszym rywalem w karierze Janka od którego Polak nie będzie silniejszy. A jednocześnie Rakić jest szybszy... Jednak o ile kontuzja nie spowodowała jakiegoś spustoszenia w formie Janka to Jano powinien to ugrać.

Wątpię żeby był silniejszy. Szybszy z pewnością. Oby się sprawdziła prognoza rezultatu końcowego.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Prorok Izajasz
Prorok Izajasz

UFC
Strawweight

7,576 komentarzy 14,128 polubień

Rakic przez brutalne KO w rundzie 1.

Odpowiedz polub

Avatar of Jakub Madej
Jakub Madej

Moderator

4,284 komentarzy 13,228 polubień

Ciekawie się to czyta. Wiele razy było X-0 w typowaniach walk Polaków i w komentarzach wszyscy szydzili, że redakcja typuję na kogoś "bo jest Polakiem i tyle". Teraz się wyłamałem od reszty i nagle poruszenie, bo ktoś nie typuje Janka. Nie dogodzisz tu nikomu :D

Ja widzę hurraoptymizm znów przed tą walką. Podobny był przed walką z Teixeirą. Mam ogromną nadzieję, że Janek go poskłada i nie będzie żadnych złudzeń, kto jest lepszy po tym starciu.

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of HubiSSJ3
HubiSSJ3

UFC
Heavyweight

18,216 komentarzy 28,292 polubień

Ciekawie się to czyta. Wiele razy było X-0 w typowaniach walk Polaków i w komentarzach wszyscy szydzili, że redakcja typuję na kogoś "bo jest Polakiem i tyle". Teraz się wyłamałem od reszty i nagle poruszenie, bo ktoś nie typuje Janka. Nie dogodzisz tu nikomu :D

Ja widzę hurraoptymizm znów przed tą walką. Podobny był przed walką z Teixeirą. Mam ogromną nadzieję, że Janek go poskłada i nie będzie żadnych złudzeń, kto jest lepszy po tym starciu.

Spoko spoko, wszystko rozumiemy.

Ale profilaktycznie oddaj obywatelstwo :jimcarrey:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Jakub Madej
Jakub Madej

Moderator

4,284 komentarzy 13,228 polubień

Spoko spoko, wszystko rozumiemy.

Ale profilaktycznie oddaj obywatelstwo :jimcarrey:

Oddałem przed publikacją

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,822 komentarzy 21,335 polubień

Oddałem przed publikacją

zuch Serb lub Austriak :conorsalute:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Jakub Madej
Jakub Madej

Moderator

4,284 komentarzy 13,228 polubień

zuch Serb lub Austriak :conorsalute:

Rakic to Austriak, dwie sekundy googlowania :conorsalute:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,822 komentarzy 21,335 polubień

Rakic to Austriak, dwie sekundy googlowania :conorsalute:

Ale etnicznie Serb dlatego dałem dwie opcje :fjedzia:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Olo
Olo

KSW
Lightweight

5,202 komentarzy 27,874 polubień
Avatar of dawid91
dawid91

Maximum FC
Featherweight

1,482 komentarzy 4,976 polubień

Miałem duże obawy o Jana przed walka z Gloverem i mam tez tak i teraz. Rakic może ugrać decyzje.
Jeden z typujących napisał ze o kondycję Jana możemy być spokojni po tym co widzieliśmy w walce z Adesanya. Ja się z tym kompletnie nie zgadzam i uważam ze w tej walce było widać braki kondycyjne Jana, ale na szczęście obalenia przyszły w porę i dał radę. Jan jeżeli nie jest naciskany to radzi sobie kondycyjnie, ale jak ktoś narzuci duża presję to zaczyna to wyglądać znacznie gorzej. Ta walka to bardzo duża niewiadoma bo obaj zawodnicy swoje ostatnie walki stoczyli znacznie poniżej swoich możliwości

Odpowiedz polub

click to expand...
Avatar of Jebuch
Jebuch

Shark Fights
Featherweight

1,117 komentarzy 4,297 polubień

Rakic przez brutalne KO w rundzie 1.

Odpowiedz 1 Like