Już dziś, 21 stycznia, odbędzie się gala UFC 283: Teixeira vs Hill, podczas której kibice zobaczą aż piętnaście pojedynków, w tym dwa o pasy mistrzowskie. Sprawdźcie jak nasza redakcja typuje to wydarzenie!

⇒ Oferta powitalna dla nowych graczy! Odbierz do 3754 PLN na start z kodem MMAROCKS

Glover Teixeira vs Jamahal Hill

Redaktorzy typujący Teixeirę: Jacek Łosak, Jakub Madej, Michał Tkaczuk
Redaktorzy typujący Hilla: Bartłomiej Zubkiewicz

Jakub Madej: 43-letni Teixeira cały czas jest czołówką kategorii półciężkiej, co potwierdzał ostatnimi starciami. Pokonanie przed czasem Anthony’ego Smitha, Thiago Santosa i Jana Błachowicza pokazały, że Brazylijczyka w żaden sposób nie można skreślać, a jego doświadczenie odgrywa ogromną rolę w klatce. Tak też będzie moim zdaniem w tym starciu. Glover Teixeira wniesie do klatki przeogromne doświadczenie w walkach na najwyższym poziomie, podczas gdy Jamahal Hill ma na swoim koncie tylko dwanaście pojedynków. Biorąc pod uwagę styl Brazylijczyka z ostatnich starć, należy spodziewać się oczywiście sprowadzeń do parteru i tam szukania swoich swojej drogi do wygranej. Teixeira jest w tym bardzo skuteczny – Santosa sprowadzał cztery razy, Błachowicza dwa razy, Prochazkę pięć razy. Z drugiej strony natomiast Hill był sprowadzany przez Santosa aż sześć razy. Jeśli zawodnik ten nie poprawił w znaczący sposób obron przed obaleniami to spodziewam się Glovera chcącego schodzić do parteru przez pełne pięć rund. Jeśli to zacznie udawać się mu już od pierwszych minut, to w okolicach trzeciej rundy zdoła on poddać Hilla i ponownie zdobyć tytuł mistrzowski.

Michał Tkaczuk: Pierwsza myśl , gdy ogłoszono ten pojedynek, że stylistycznie jest to dobre zestawienie dla Glovera. Hill to zawodnik, który nie jest wybitny jeżeli chodzi o defensywę zapaśniczą. Sam fakt, że Thiago Santos, który jest zdecydowanie stójkowiczem, pobił w pojedynku z nim swój rekord sprowadzeń w ciągu jednego starcia. Cel dla obydwóch zawodników będzie zatem jasny – Amerykanin zrobi wszystko by walka toczyła się w stójce, a były mistrz będzie dążył do sprowadzenia rywala do parteru. Oczywiście Teixeira nie może lekceważyć swojego rywala i jego mocnego ciosu. Brazylijczyk nie jest nie do złamania co udowodnił Gustafsson oraz świętej pamięci „Rumble” Johnson. Glover nie raz jednak potrafił przetrwać ataki rywala i włączyć swój tryb zombie, kiedy to przechodził do sprowadzenia. Napewno dla byłego mistrza walka z Hillem nie będzie przysłowiowym spacerkiem, bowiem ten potrafi przyłożyć. Myślę jednak, że Glover, który ma bardzo dobrą kondycję, będzie sprowadzał swojego przeciwnika do parteru i tam podda go w trzeciej rundzie rywalizacji. Tym samym Teixeira zostanie nowym-starym mistrzem UFC. Nie ukrywam, że liczę na wspaniałą batalię z obydwóch stron.

Deiveson Figueiredo (c) vs Brandon Moreno (ic)

Redaktorzy typujący Figueiredo: Jacek Łosak,
Redaktorzy typujący Moreno: Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Michał Tkaczuk

Gilbert Burns vs Neil Magny

Redaktorzy typujący Burnsa: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Michał Tkaczuk
Redaktorzy typujący Magny’ego:

Jéssica Andrade vs Lauren Murphy

Redaktorzy typujący Andrade: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Michał Tkaczuk
Redaktorzy typujący Murphy:

Jakub Madej: Walki kobiet to dla mnie niemal zawsze rzut monetą. Teraz może być podobnie, mimo tego, iż Andrade jest ogromną faworytką tego starcia. Brazylijka od lat toczy pojedynki na najwyższym poziomie, w ostatnich latach wygrywała przed czasem z Cynthią Calvillo i Amandą Lemos. Nie licząc przegranej z Shevchenko, Murphy przez ostatnie lata może pochwalić się naprawdę solidnymi zwycięstwami. Coś mi podpowiada, że starcie to zakończy się na korzyść zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych po bardzo bliskiej walce, jednak typuję wygraną Jessici Andrade po mocnej, stójkowej ofensywie, jeśli zdoła bronić się przed obaleniami rywalki.

Paul Craig vs Johnny Walker

Redaktorzy typujący Craiga: Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Michał Tkaczuk
Redaktorzy typujący Walkera: Jacek Łosak,

Jacek Łosak: Craig, który znajduje się o trzy miejsca wyżej od Walkera w rankingu wagi półciężkiej, przegrał ostatnią walkę z Volkanem Oezdemirem i przerwał tym samym świetną passę pięciu wygranych. Johnny Walker w ostatniej walce odbił się po dwóch porażkach z rzędu, a teraz wystąpi przed własną publicznością na gali w Rio De Janeiro, co zapewne będzie dla niego dodatkową motywacją. Po ostatniej walce Walker mówił otwarcie o tym, że dużo zmienił w swoim podejściu do treningów, co przełożyło się na dobrą dyspozycję w klatce. Myślę, że walcząc w swoim kraju Walker zrobi wszystko, aby wygrać i dopisze do swojego rekordu kolejne zwycięstwo przez nokaut.

Maurício Rua vs Ihor Potieria

Redaktorzy typujący Ruę: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Michał Tkaczuk
Redaktorzy typujący Potierię:

Jakub Madej: Typując Ruę w tym starciu liczę przede wszystkim na ogromne doświadczenie tego zawodnika. Potieria mierzyć się będzie z dużą presją, bo to przecież na nim ciążyć będzie ewentualne zakończenie kariery legendy. Czy w jakiś sposób to na niego wpłynie? Tego nie wiemy. Co prawda martwi mnie zaledwie jedna walka „Shoguna” na przestrzeni ostatnich trzech lat, jednak wierzę w to, że zdoła w ostatniej walce znaleźć w sobie najlepsze cechy i postawić Ukraińcowi bardzo trudne warunki, przede wszystkim w stójce. Jak kończyć karierę, to w efektowny sposób, dlatego typuję wygraną Ruy przez mocny nokaut.

Gregory Rodrigues vs Brunno Ferreira

Redaktorzy typujący Rodriguesa: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Michał Tkaczuk
Redaktorzy typujący Ferreirę: Jakub Madej

Michał Tkaczuk: Fereira zadebiutuje w UFC biorąc walkę w zastępstwie i to nie byle przeciwko komu. Rodrigues to bowiem solidna marka, świetny stójkowicz i twardy zawodnik. Jeżeli gość wygrywa walkę z tętnicą na widoku to chapeau bas. Pseudonim „Robocop” w końcu zobowiązuje. Co do starcia dwóch Brazylijczyków to zapowiadają nam się niezłe fajerwerki. Mówimy bowiem o walce gości, którzy dążą do skończenia swoich przeciwników. Przy okazji obydwaj są dość wszechstronni ze wskazaniem na stójkę. Myślę, że wygra Rodrigues, który pokona swojego przeciwnika po ciosach w drugiej rundzie.

Thiago Moisés vs Melquizael Costa

Redaktorzy typujący Moisesa: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Michał Tkaczuk
Redaktorzy typujący Costę:

Mounir Lazzez vs Gabriel Bonfim

Redaktorzy typujący Lazzeza: Bartłomiej Zubkiewicz,
Redaktorzy typujący Bonfima: Jacek Łosak, Jakub Madej, Michał Tkaczuk

Shamil Abdurakhimov vs Jailton Almeida

Redaktorzy typujący Abdurakhimova:
Redaktorzy typujący Almeidę: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Michał Tkaczuk

Jacek Łosak: Jailton Almeida już dwa razy miał zmierzyć się z Shamilem Abdurakhimovem. Najpierw zawodnicy byli zestawieni na galę UFC 279, a następnie na UFC 280 i za każdym razem walka była odwoływana.Teraz ostatecznie Brazylijczyk będzie miał w końcu okazję do konfrontacji z Rosjaninem. Almeida, który jest na fali 12 wygranych z rzędu i nie przegrał jeszcze ani razu w klatce UFC, powinien poradzić sobie z Abdurakhimovem, który wejdzie do oktagonu po trzech przegranych z rzędu. Almedia przed własną publicznością powinien pokonać Shamila przed czasem, być może już w pierwszej rundzie.

Terrance McKinney vs Ismael Bonfim

Redaktorzy typujący McKinneya: Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Michał Tkaczuk
Redaktorzy typujący Bonfima: Jacek Łosak,

Warlley Alves vs Nicolas Dalby

Redaktorzy typujący Alvesa: Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Michał Tkaczuk
Redaktorzy typujący Dalby’ego: Jacek Łosak,

Josiane Nunes vs Zarah Fairn Dos Santos

Redaktorzy typujący Nunes: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Michał Tkaczuk
Redaktorzy typujący Dos Santos:

Luan Lacerda vs Cody Stamann

Redaktorzy typujący Lacerda:
Redaktorzy typujący Stamanna: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Michał Tkaczuk

Saimon Oliveira vs Daniel Marcos

Redaktorzy typujący Oliveirę: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Michał Tkaczuk
Redaktorzy typujący Marcosa: Jakub Madej

⇒ Nasz profil i nasze zakłady możecie już śledzić w najnowocześniejszej aplikacji do zakładów sportowych na rynku. Wpadnijcie do zakładki SuperSocial na Superbet!

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Welterweight

9,830 komentarzy 71,105 polubień

Wszyscy tylko piszą że Hill stójka a Glover parter. Hill nie ma takiego dynamitu jak Rumble by zgasić staruszka jednym dobrym ciosem a Glover przyjął sporo ciosów najmocniejszych ciosów od Prochazki. Sam ma ciężkie ręce, być może cięższe od Hilla. Ja myśle że zacznie mieszać płaszczyzny i Jamal wkońcu się zgubi w tym jak Jiri i zacznie przyjmować bomby po których padnie.

Odpowiedz polub

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,655 komentarzy 20,853 polubień

Wszyscy tylko piszą że Hill stójka a Glover parter. Hill nie ma takiego dynamitu jak Rumble by zgasić staruszka jednym dobrym ciosem a Glover przyjął sporo ciosów najmocniejszych ciosów od Prochazki. Sam ma ciężkie ręce, być może cięższe od Hilla. Ja myśle że zacznie mieszać płaszczyzny i Jamal wkońcu się zgubi w tym jak Jiri i zacznie przyjmować bomby po których padnie.

no właśnie
Glover powinien go skręcić, ale sam ma 43 lata i po takiej wojnie głowa może być nie taka
Glover ma dobrą stójkę jedynie kiedy typ boi się zapasów

Odpowiedz polub

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Welterweight

9,830 komentarzy 71,105 polubień

no właśnie
Glover powinien go skręcić, ale sam ma 43 lata i po takiej wojnie głowa może być nie taka
Glover ma dobrą stójkę jedynie kiedy typ boi się zapasów

Zgadzam się, Glover też bazuje na najprostszych kombinacjach bo na jakieś bardziej złożone po prostu jest za stary i nie ma szybkości, zanim rozkręcił by te wiatraki to mógłby sporo zebrać.

Odpowiedz polub

R
Rulimajk

WSOF
Featherweight

3,195 komentarzy 9,249 polubień

Legenda hilla chyba opiera sie o nokaucie na dzoni łokerze. Panowie kurwa, dzoni był w 1 pojedynku znokautowany 4 razy, chłop od zawsze nie trzymał ciosu ale to nie Glover. Zeby skrecal hill jakies kombinacje musi czuc sie komfortowo w stojce ale jak bedzie sie tak czul jak bedzie myslal kiedy glover mu wjedzie w nogi i poskreca w precla? jamal moze go ustrzelic ale to nie typ pojeba prochazki

Odpowiedz 1 Like