UFC 246 typowanie redakcyjne

Typowanie redakcyjne UFC 246: McGregor vs Kowboj

Już dziś gala UFC 246. W walce wieczoru jedna z największych gwiazd światowego MMA powróci z emerytury sportowej by zmierzyć się z weteranem oktagonu Donaldem Cerrone. Ponadto na karcie walk zobaczymy mocne nazwiska, takie jak Holly Holm czy Anthony Pettis. Sprawdźcie jak tę galę typuje nasza redakcja.

(1.30 – 3.40)

Jacek Łosak: Conor McGregor jest jak zwykle bardzo pewny swego przed walką. Wydaje się być też zmotywowany do powrotu i zdeterminowany, żeby wygrać.

„Kowboj” natomiast wydaje się podchodzić do starcia jak zawsze, czyli na dużym luzie. Zapowiada też, że nie zamierza korzystać w walce ze swoich świetnych umiejętności parterowych, bo woli dać dobre show w stójce. Nie jestem jednak do końce pewny, czy nie jest to tylko zagrywka i czy Donlad nie spróbuje pójść ładnie wydeptaną przez Khabiba i Nate’a Diaza drogą i nie spróbuje poddać Conora.

Bardzo trudno wytypować mi w tym starciu zwycięzcę. Pamiętając jednak, że Donlad potrzebuje zawsze nieco czasu na to, żeby dobrze wczuć się w walkę, postawię jednak na Conora i jego nokautujący cios.

Krzysztof Kordys: Nieważne czy jest się fanem lub przeciwnikiem McGregora, pojedynki Irlandczyka potrafią zelektryzować prawie całe środowisko MMA na świecie. Pod znakiem zapytania na pewno stoi dyspozycja byłego podwójnego mistrza UFC, który powróci do oktagonu po bolesnej porażce z rąk Khabiba Nurmagomedova, piętnastu miesiącach przerwy oraz rozmaitych problemach w życiu prywatnym. Jeśli wierzyć zapewnieniom trenera oraz samego zawodnika i McGregor faktycznie wyjdzie do walki w swojej topowej formie, to ciężko nie stawiać mi go w roli faworyta w starciu z Donaldem Cerrone. Amerykanin jest oczywiście bardzo dobrym zawodnikiem, którego stać tutaj na zwycięstwo, ale stylistycznie McGregor nie jest dla niego najwygodniejszym oponentem. Conor posiada wysokie umiejętności w stójce, potrafi narzucić presję i ma nokautujący cios, a „Cowboy” niejednokrotnie pokazywał, że ciężko mierzy mu się z podobnymi rywalami. Największą szansą dla Donalda będzie przetrwanie pierwszych rund, w których McGregor będzie najgroźniejszy i podkręcenie tempa, kiedy Irlandczykowi zacznie brakować kondycji. Cerrone ma także dużą przewagę w parterze, ale moim zdaniem obaj zawodnicy będą chcieli toczyć walkę w stójce. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest według mnie zwycięstwo Conora McGregora przez nokaut w pierwszej połowie pojedynku. Typ: Conor McGregor przez KO, runda 1

Dominik Witek: Walka wieczoru UFC 246 chyba interesuje każdego i grzechem byłoby nie wypowiedzieć się na ten temat! Pojedynek odbędzie się w 170 funtach, czyli wadze, w której Conor ponosił klęskę z Natem Diazem, ale także z nim wygrywał. Ciekawi mnie bardzo forma Irlandczyka, bo patrząc na zdjęcia i wideo z treningów można stwierdzić, że wziął się on do roboty, być może powrócił na dobre. Uważam, że McGregor wygra tę walkę w 1 lub 2 rundzie. Patrząc, na urywki z obozu widzę, że dobrze się porusza, zmienia pozycje. Jest dobrze ustawiony pod kątem stójki, ciekawi mnie tylko jak z jego parterem, przecież Donald w ostatnim czasie poddawał Mike’a Perry’ego. Oczywiście do końca tego nie wie nikt, ale sądzę, że na Cerrone przyszedł już odpowiedni wiek i sam Conor wybrał go na przetarcie. Prosta rzecz ”Cowboy” będzie szedł do przodu, będzie napierał i może łatwo zostać skontrowany. Jeżeli to skończy się w tych pierwszych rundach to tylko i wyłącznie po dobrych bokserskich wymianach ”Notoriousa”, choć jeśli to wyjdzie poza 3 rundę, to McGregor może opaść z sił, a wtedy pałeczkę przejmie Donald. Nie mnie jednak stawiam na nokaut byłego mistrza.

Redaktorzy typujący McGregora: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek, Bartłomiej Zubkiewicz, Paweł Wyrobek, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Cerrone: Tomasz Chmura

Jacek Łosak: Aleksei Oleinik przegrał swoje dwie ostatnie walki i ma na karku 42 lata. Ma jednak też gigantyczne doświadczenie w MMA i w nadchodzącym pojedynku, to właśnie w tym aspekcie upatruję przewagi Rosjanina. Jego rywal jest znacznie młodszy i może bardziej zdeterminowany, ale nigdy jeszcze nie walczył z takim weteranem. Nigdy wprawdzie nie przegrał przez poddanie, ale czuję, że Oleinik dopisze do jego rekordu taką właśnie porażkę.

Krzysztof Kordys: Obaj zawodnicy nie zaprezentowali się najlepiej w swoich ostatnich występach. Maurice Greene przegrał w pierwszej rundzie z Sergeiem Pavlovichem, natomiast Alexey Oleynik ma na swoim koncie dwie porażki z rzędu. W kwietniu ubiegłego roku na gali w Rosji został znokautowany przez Alistaira Overeema, a kilka miesięcy podobnej sztuki dokonał Walt Harris, odprawiając Oleynika w zaledwie 12 sekund. 42-letni Rosjanin jest o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem od swojego rywala, pomimo wieku wciąż pozostaje groźny dla wielu młodszych fighterów. Alexey musi być tym razem bardziej uważny w stójce i jeśli tylko uda mu się przenieść walkę do parteru, to przewiduję, że dopisze do swojego rekordu 46 zwycięstwo przez poddanie. Typ: Alexey Oleynik przez poddanie, runda 1

Paweł Wyrobek: Ponad 70 walk na koncie Oleynika robi ogromne wrażenie, ale ostatnie nokauty z rąk Harrisa i Overeema tylko pogłębiły negatywne zmiany w organizmie Rosjanina. Oleynik słynie z poddań, ale jego oponent też bardzo dobrze radzi sobie w płaszczyźnie parterowej. Sam Green powiedział, że musiałby postradać zmysły, by chcieć się sprawdzać parterowo z Oleynikiem, więc wydaje mi się, że plan na ten pojedynek jest prosty: punktować w stójce i szukać kończącego ciosu. Wydaje mi się, że Green dopnie swego i w okolicach końcówki pierwszej rundy ustrzeli Oleynika, który nie będzie w stanie kontynuować pojedynku.

Redaktorzy typujący Oleinika: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek, Bartłomiej Zubkiewicz
Redaktorzy typujący Greene’a: Paweł Wyrobek, Tomasz Chmura, Dominik Witek

Krzysztof Kordys: Anthony Pettis wraca do kategori lekkiej, w której święcił największe sukcesy w swojej karierze. „Showtime” od czterech lat przeplata zwycięstwa z porażkami, w tym czasie mierząc się z bardzo mocnymi rywalami. Ostatnio przegrywał z Natem Diazem, Tonym Fergusonem, Dustinem Poirierem, czy Maxem Hollowayem. Porażki z takimi zawodnikami nie przynoszą ujmy na honorze Pettisowi, jednak nie da się ukryć, że Anthony lata świetności ma już za sobą. Na gali UFC 246 naprzeciwko niego stanie Carlos Diego Ferreira, który jest na fali pięciu zwycięstw z rzędu. Brazylijczyk jest starszy od Pettisa, ale wciąż notuje progres. Obaj potrafią walczyć zarówno w stójce, jak i w parterze, a kluczem w tym pojedynku będzie nastawienie Ferreiry. W walce z Pettisem trzeba wywierać na nim presję i nie dać byłemu mistrzowi miejsca na rozkręcenie się. „Showtime” nadal jest w stanie wygrywać z czołówką, co udowodnił efektownie nokautując Stephena Thompsona, ale teraz czeka go kolejne ciężkie wyzwanie. Typuję, że Ferreira kontynuuje swoją dobrą passę i po widowiskowej walce w stójce, uda mu się zwyciężyć na punkty z Amerykaninem. Typ: Carlos Diego Ferreira przez jednogłośną decyzję
Dominik Witek: To zestawienie jest kapitalne! Dwóch solidnych stójkowiczów, którzy nie boją się wymian w oktagonie. Zarówno jeden, jak i drugi lubi się po prostu bić, dlatego wątpię, czy ta walka dobrnie do decyzji. Pettis w ostatnim czasie przegrał z Natem Diazem przez jednogłośną decyzję, jednak wcześniej świetnie poradził sobie ze Stephenem Thompsonem, nokautując go w drugiej rundzie. Z Tonym starcie dało dużo emocji, ale przypomnijmy, że mimo porażki Anthony miał swoje momenty w tym boju. Jest zawodnikiem impresywnym, jest otwarty na wszelkie wymiany i idzie na całość. Diego zaś 3 miesiące temu pokonał Mairbeka Taisumova, a właściwie obijał go przez 3 rundy. Brazylijczyk poza obszernymi sierpami lubi także kopać i wychodzi mu o całkiem nieźle. Liczę jednak bardziej na doświadczenie Pettisa i sądzę, że może odprawić Diego przez jakiegoś middle-kicka, bo w swoich atakach ten jest mocno chaotyczny. Często zdarza mu się kompletnie zapominać o obronie, przez co tak naprawdę przegrał z Poirierem. Oczywiście przy toporniku pokroju Diego nie jestem aż tak pewien wygranej ”Showtime’a”, ale jestem przekonany, że nie zobaczymy pełnego dystansu.

Redaktorzy typujący Pettisa: Bartłomiej Zubkiewicz, Tomasz Chmura, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Ferreirę: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek, Paweł Wyrobek

Paweł Wyrobek: Walka do jednej ‚bramki’. Barber jest w gazie, Modafferi walczy w kratkę, wygrywając z zawodniczkami raczej nie zaliczanymi do czołówki kategorii. Barber ma więcej argumentów, a przede wszystkim świetnie czuje się w UFC, gdzie wszystkie cztery pojedynki zakończyła przed czasem na swoją korzyść. Nie mam wątpliwości, Maycee Barber z łatwością pokona Madafferi. Pojawia się jedynie pytanie w jaki sposób tego dokona, ponieważ Modafferi tylko raz w karierze przegrywała przez nokaut. Wydaje mi się, że Barber może dopisać do jej rekordu drugą porażkę w ten sposób i udowodnić, że trzeba brać ją poważnie pod uwagę nakreślając kolejne walki z TOP 5 kategorii.

Redaktorzy typujący Roxi:
Redaktorzy typujący Maycee: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek, Bartłomiej Zubkiewicz, Paweł Wyrobek, Tomasz Chmura, Dominik Witek

Paweł Wyrobek: Wszystko składa się w jedną całość. Wyspecjalizowany w technikach parterowych, niepokonany Askarov, kontra walczący mocno w kratkę i mający w ostatnim czasie olbrzymie problemy z parterem Elliott. Nasuwa się jeden rezultat tego pojedynku i jest nim zwycięstwo Askarova. Biorąc pod uwagę, że nigdy nie wygrał na punkty, w tym pojedynku również nie biorę pod uwagę takiego rozwiązania. Mój typ to zwycięstwo Askara Askarova przez poddanie.

Redaktorzy typujący Elliotta:
Redaktorzy typujący Askarova: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek, Bartłomiej Zubkiewicz, Paweł Wyrobek, Tomasz Chmura, Dominik Witek

Paweł Wyrobek: Po porażce z Marcinem Heldem, Haqparast poczynił ogromny progress. Trzeba przyznać, że zaczął walczyć pewnie i zanotował trzy zwycięstwa pod rząd. Dober nie jest zawodnikiem, który będzie w stanie przeciwstawić się stójce Nasrata, ale przez nokaut przegrywał wszystko raz. Jedyną szansą Dobera w tym pojedynku, jest ucieczka do parteru. Wydaje mi się, że Haqparast będzie jednak walczył mądrze i nie będzie za wszelką cenę szukał skończenia tej walki przed czasem. Mądrość i kontrola pojedynku zapewnią mu zwycięstwo na kartach punktowych sędziów.

Redaktorzy typujący Dobera: Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Nasrata: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek, Bartłomiej Zubkiewicz, Paweł Wyrobek, Dominik Witek

Redaktorzy typujący Holm: Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek, Bartłomiej Zubkiewicz, Paweł Wyrobek, Tomasz Chmura, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Pennington: Jacek Łosak

Redaktorzy typujący Kellehera: Jacek Łosak, Tomasz Chmura, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Osbourne’a: Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek, Paweł Wyrobek

Redaktorzy typujący Fili: Jakub Madej, Bartłomiej Zubkiewicz, Paweł Wyrobek, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Yusuffa: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Krzysztof Skrzypek, Dominik Witek

Redaktorzy typujący Camura: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek, Bartłomiej Zubkiewicz, Dominik Witek
Redaktorzy typujący Ledeta: Paweł Wyrobek, Tomasz Chmura

Redaktorzy typujący Sabinę: Jacek Łosak, Paweł Wyrobek
Redaktorzy typujący JJ: Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek, Bartłomiej Zubkiewicz, Tomasz Chmura, Dominik Witek

Zapraszamy też na przesłuchania kompleksowego typowania naszego redaktora Pawła Wyrobka w formie wideo:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.