Typowanie UFC 232

Typowanie redakcyjne UFC 232

Już dziś gala UFC 232 na której Jon Jones zmierzy się z Alexem Gustafssonem. Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje nasza redakcja. Poniższe walki można obstawiać u legalnego bukmachera TOTALbet:

 

Tomasz Chmura: Jones jak to Jones, afery trzymają się go jak rzep psiego ogona. Czy ponownie da radę Gusowi? Wraca po tak długiej przerwie, niby ma w sobie wspomagacze, ale to w jakiej formie wróci, to już można tylko wróżyć z fusów. Alexa też ciężko wyczuć. Tak, wszyscy pamiętamy jego świetne boje, ale jeśli tak realnie spojrzy się na jego bilans… od trzech lat nie zachwyca, a dwie walki na trzy lata to też jest jakaś parodia. Walka z Janem nie była za rewelacyjna, zwłaszcza w stójce i stała się nawet powodem do szyderstw ze strony Cormiera, a Glover Teixeira to Glover Teixeira 40 letni obity zawodnik, z którym nie powinno się dochodzić do mistrzowskich rund. Także walka bardzo dziwna do wytypowania. Mamy dwie niewiadome i tyle. Z racji jednak, że takim urwisom jak Jones zawsze wszystko się udaje, wytypuję jego.

Jacek Łosak: Chociaż Alexander Gustafsson w pierwszym pojedynku napsuł krwi Jonowi Jonesowi, uważam że jego twierdzenia mówiące o tym, iż w praktyce wygrał pierwsze starcie są dalekiej od rzeczywistości. Jones wprawdzie nie walczył od 1,5 roku, ale Gustafsson ma za sobą jeszcze dłuższą przerwę od startów, zatem element tzw. rdzy ringowej może wpłynąć na obu w ten sam sposób. Patrząc zatem na przebieg poprzedniego pojedynku tych dwóch zawodników i na to co obaj potrafią zrobić w oktagonie, stawiam na to, że Jones powróci na tron wagi półciężkiej i chociaż walka zapowiada się na bardzo ciekawą i wyrównaną, wydaje mi się, iż tym razem Jones skończy ją przed czasem.

Bartłomiej Zubkiewicz: Do rywalizacji wraca najlepszy zawodnik w historii tego sportu. Kreatywny Bones po długiej przerwie spowodowanej różnymi, lecz typowymi dla zawodnika, powodami. Dla mnie osobiście w tym momencie liczy się tylko jego występ w oktagonie UFC. Wierzę, że Jones pokaże, iż pierwsza walka była naprawdę „przypadkowa”. Tym razem Jon będzie bardziej skuteczny jeśli chodzi o zapasy. Jego camp z pewnością dokładnie przeanalizował zarówno pierwszą walkę obu zawodników jak i ostatnie występy Szweda. Moim zdaniem Jon wygra ten pojedynek w dominującym stylu przez jednoglosną decyzję sędziowską.

Mariusz Hewelt: Długa przerwa od walk mogła negatywnie odbić się na formie Jona Jonesa (tak, jak to miało miejsce w potyczce z OSP), ale czuję, że i tak uda mu się ograć Gustafssona. Spodziewam się zaciekłego boju, zakończonego decyzją, w którym więcej rund sędziowie przyznają „Bonesowi”.

Redaktorzy typujący Jonesa: Tomasz Chmura, Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Gustafssona: Krzysztof Kordys

 

Tomasz Chmura: Podziwiam Amandę Nunes. Z totalnego beztalencia parterowo-grapplingowego, wyrosła na brutalną mistrzynię swojej kategorii. A przecież jeszcze tak nie dawno dawała się robić na macie jak małe dziecko. Wystarczyło jedno obalenie i dla Nunes zaczynała się walka o przetrwanie. Nunes już wtedy jednak przeniosła się do USA i intensywnie trenowała zapasy z Mikiem Brownem. Późniejsze wygrane z Shevchenko, Tate czy nawet nieszczęsną Rousey, potwierdzają tylko, że Amanda wyrosła na prawdziwą mistrzynię, która w kickboxerskiej walce jest najlepsza. Czy jednak wygra z takim potworem jakim jest Cris? To prawdziwy fenomen w żeńskim MMA, to w sumie pół kobieta, pół mężczyzna (i nie jest to obelga, ale w jej ciele wykryto przecież stanozolol w 2011). Silna jak koń i brutalna jak biedronka. Nic dziwnego, że bukmacher widzi w niej tak wielką faworytkę. Sam normalnie bym postawił Cyborg, ale ostatnio śniło mi się, że Nunes wygrywa bo Cris się zaczęła popisywać i to ją zgubiło. No i kondycja nie jest jej najlepszą stroną.

Jacek Łosak: Nie wydaje mi się, żeby dziś w UFC była zawodniczka zdolna powstrzymać tryumfalny pochód Cirs Justino przez organizację. Amanda Nunes jest zapewne fighterką najbliższą tego, aby móc sprawić niespodziankę w starciu z „Cyborg”, ale uważam, że Justino musiałby popełnić jakiś fatalny błąd, aby przegrać nadchodzący pojedynek. Stawiam więc na Justino i jej zwycięstwo przed czasem.

Mariusz Hewelt: Nunes przed ta walką jest strasznie niedoceniana przez obserwatorów MMA, jak i bukmacherów. A przecież posiada wszystko, by zneutralizować mocne strony pani „Cyborg”. Amanda nie będzie znacznie od niej odstawać siłą fizyczną. Do tego jest nieco bardziej techniczna w stójce i parterze oraz dysponuje lepszą kondycją. Mistrzyni wagi koguciej przetrwa początkową nawałnicę i pewnie wypunktuje Justino na pełnym dystansie.

Redaktorzy typujący Cyborg: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Nunes: Tomasz Chmura, Mariusz Hewelt

 

Tomasz Chmura: Tutaj kolejna walka, która jest arcytrudna do wytypowania a z drugiej strony kursy rozłożyły się nieco dziwnie. Ja wiem, że Condit jest już u schyłku, że przegrywa wszystko jak leci i to już nie jest ten Natural Born Killer sprzed lat, ale… to nadal jest Carlos Condit! Osoba, która zagrażała GSP. Walczył z najlepszymi z najlepszych w czasach gdy w półśredniej były największe koty. Ciężko mi teraz ot tak go skreślać z kimś takim jak Michael Chiesa. Okej, Chiesa nie jest zły, ale tak jak Condit nadal jest Conditem, tak Chiesa… to nadal tylko Chiesa. Największy skalp Beneil Dariush? Al Iaquinta w 2012 roku? Carlos nadal samą stójką jest w stanie trzymać na dystans Chiesę i wygrać doświadczeniem w twardych i ciężkich walkach. Condita ostatnie porażki to Oliveira, Magny, Maia czy Lawler. Z żadnym z tych nazwisk nie jest wstyd przegrać. Wierzę w starych mistrzów (Carlos mistrzem nigdy nie był, ale formę miał mistrzowską) i nie będę go skreślać tylko dlatego, że obecnie ma cztery porażki z rzędu. Bardzo często w przypadku tak doświadczonych zawodników, po takiej serii następuje zwrot i wtedy wszyscy się dziwią „jak to?? Przecież był na odlocie z UFC!”.

Redaktorzy typujący Condita: Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Chiesę: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys

 

Tomasz Chmura: Powrót Chada Mendesa po grubo ponad dwóch latach nieobecności był perfekcyjny. Znokuatował w pierwszej rundzie perspektywicznego Mylesa Jury’ego i dał jasny sygnał „wróciłem!”. Mendes zawsze był siłą z którą trzeba się liczyć i udowodnił, że wymuszona przerwa nic w tym aspekcie nie zmieniła. Mający 15 zwycięstw z rzędu Alexander Volkanovski będzie idealnym testem dla Mendesa by potwierdzić swoją mistrzowską dyspozycję. I wierzę, że to nie był „fluke” i Mendes kolejny raz udowodni, że tak duża ilość walk o pas w jego bilansie, nie była przypadkowa.

Bartłomiej Zubkiewicz: Chad Mendes pokaże w tym pojedynku różnice klas w kategorii piórkowej. Money to absolutna czołówka tej dywizji co wielokrotnie udowadnial już w oktagonie UFC. Według mnie Amerykanin odprawi rywala ciosami w drugiej rundzie tej walki.

Redaktorzy typujący Mendesa: Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Volkanovskiego: Jacek Łosak

 

Tomasz Chmura: Cat nie jest typową przedstawicielka żeńskiego MMA, to nie babka, która daje mdłe walki – ona naprawdę potrafi się bić! Jej walki z Amandą Nunes i Mieshą Tate to dwie najlepsze walki w historii dywizji koguciej kobiet, a przynajmniej będące w TOP 5. Jest świetna w każdej płaszczyźnie i co najważniejsze, jej walki są krwawe. tym większa szkoda, że po porażce z Rondą Rousey jej się przestało powodzić. Kolejno porażki z Julianną Peną i Ketlen Vieirą totalnie zahamowy jakikolwiek pociąg ekscytacji (autorskie tłumaczenie „hype train”) do jej osoby. Cat ma bardzo dużo do udowodnienia i liczę, że odnowi się w walce z Megan Anderson. Mistrzyni Invicty to nie byle kto, ale jest spokojnie w zasięgu Zingano, jeśli oczywiście wróci ta zawodniczka, która jeszcze kilka lat temu niszczyła tę dywizję.

Redaktorzy typujący Zingano: Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Anderson: Jacek Łosak

 

Tomasz Chmura: I k-o-l-e-j-n-a walka w której jest powrót zawodnika z zaświatów. Jak można typować walkę w której obaj fighterzy nie walczyli w MMA od kilku lat? Ryan od dwóch lat, a Penn od ponad roku. Jasne, że B.J. jest w o wiele gorszej sytuacji i jego bilans przypomina zlepek czerwonych kwadracików porażek, ale z drugiej strony czy Hall jest kimś tak naprawdę mocnym by pokonać wyeksploatowanego Penna? Czy naprawdę Lobov (sic!) oraz będący w jeszcze gorszej dyspozycji fizycznej Maynard to są nazwiska, których pokonanie sprawia, że Penn stał się aż takim underdogiem? Mam słabość do starych mistrzów i ogólnie zawodników kiedyś wymiatających i czasami po serii porażek, a nawet powrocie z emerytury sportowej, tacy ludzie zaczynają drugą młodość! Hall to tylko parter. To taki Rani Yahya czy w sumie bardziej trafnie Cristiano Marcello. Penn jednak jest o wiele bardziej wszechstronny a doświadczenie mistrzowskie i ogólnie zawodnicze to coś, z czym Ryan może sobie nie poradzić. Może paść argument, że skoro Hall wygrał z Greyem to też poradzi sobie z Pennem, ale wierzę, że to jeszcze nie jest koniec Hawajczyka, a Ryan Hall to jeszcze nie jest ten kaliber przeciwnika, który wykorzystałby odcinającego kupony BJ-a.

Redaktorzy typujący Penna: Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Halla: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Mariusz Hewelt

 

Mariusz Hewelt: Stary weteran da lekcję młodszemu stażem koledze. Andrei, jeśli nie da się trafić czymś mocnym na samym początku, zdominuje nie posiadającego do serca rywala. Liczę na nokaut w drugiej rundzie.

Redaktorzy typujący Arlovskiego: Tomasz Chmura, Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Harrisa:

 

Redaktorzy typujący Latifi: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Anderson: Tomasz Chmura, Mariusz Hewelt

 

Redaktorzy typujący Andrade: Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Yana: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt

 

Redaktorzy typujący Ewella: Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Wooda: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt

 

Redaktorzy typujący Halla: Tomasz Chmura, Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Lewisa:

 

Redaktorzy typujący Millendera: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Bahadurzadę: Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz

 

Redaktorzy typujący Kellehera: Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys
Redaktorzy typujący Jacksona: Jacek Łosak, Mariusz Hewelt

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.