7 października odbędzie się gala UFC Fight Night na której w walce wieczoru Grant Dawson zmierzy się z Bobbym Greenem! Dla fanów z Polski ważny będzie też pojedynek Karoliny Kowalkiewicz! Zobaczcie jak nasza redakcja typuje to wydarzenie.

⇒ Oferta powitalna dla nowych graczy! Odbierz do 3754 PLN na start z kodem MMAROCKS

Grant Dawson vs. Bobby Green

Redaktorzy typujący Dawsona: Michał, Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Greena:

Jakub Madej: Starcie, które według mnie może pójść tylko w jedną stronę. Dawson to naprawdę bardzo zawodnik, który pod szyldem UFC ma już osiem zwycięstw (do tego jeden remis i ani jednej przegranej). Bobby Green to pewnego rodzaju „pewna marka” i wiemy, czego można spodziewać się po nim w klatce. „King” nie powinien być wielkim zagrożeniem dla przeciwnika. Spodziewam się tu chęci sprowadzania walki do parteru przez Dawsona, gdzie czuje się on świetnie, ale o poddanie może być trudno, dlatego też nie będę zdziwiony, jeśli postawi na rozbijanie przeciwnika w parterze. Trzeba jednak pamiętać, że Green ma bardzo wysoką obronę przed sprowadzeniami na poziomie 74 procent, a w ostatnich siedmiu walkach sprowadził go tylko raz Islam Makhachev. Myślę, że Dawson ma wystarczająco dużo czasu (5 rund), aby skończyć to starcie przed czasem. Typ: Grant Dawson przez techniczny nokaut lub poddanie w drugiej części pojedynku.

Michał Tkaczuk: Starcie w kategorii lekkiej, które uświetni najbliższe wydarzenie UFC. Dla mnie jest to delikatny missmatch i zestawienie, gdzie Dawson nie ma nic praktycznie do wygrania, a stracić może bardzo wiele. Zawodnik w UFC niepokonany, który stoczył tu dziewięć walk i zajmuje 10. miejsce w rankingu nagle walczy z zawodnikiem spoza zestawienia. Dla mnie totalny absurd, ale przejdźmy do samej analizy pojedynku. Dawson to przede wszystkim bardzo dobry grappler, którego specjalnością są poddania zza pleców. Green zapaśnikiem wybitnym nie jest, raczej możemy o nim powiedzieć jako zawodniku, który potrafi co nie co w każdej płaszczyźnie, ale ciężko powiedzieć, aby się w którejś konkretnej wyróżniał. Kondycyjnie myślę, że obydwaj są raczej dobrze przygotowani. Nie spodziewam się natomiast innego rezultatu jak wygrana Dawsona przez poddanie. Myślę, że dojdzie do tego w drugiej rundzie.

 Joe Pyfer vs. Abdul Razak Alhassan

Redaktorzy typujący Pyfera: Michał, Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Abdula:

Jakub Madej: Bardzo ciekawa walka w kategorii średniej. Abdul Razak Alhassan potrafi przeplatać świetne wygrane, w których nokautuje rywali, z bardzo słabymi występami. Za każdym razem nie wiadomo, czego spodziewać się po tym zawodniku. Joe Pyfer natomiast w dotychczasowych pojedynkach pokazał, że walczy skutecznie i niewykluczone, że bardziej rozważnie do swojego rywala. Uważam, że Amerykanin będzie w stanie utorować sobie drogę do wygranej – będzie zapewne trudno to zrobić przed czasem, dlatego też spodziewam się tu pełnego dystansu. Typ: Joe Pyfer decyzją sędziów.

Jacek Łosak: Starcie Joe Pyfera z Abdulem Alhassanem zapowiada się na efektowną konfrontację, w której jeden z zawodników powinien szybko paść na deski. Alhassan góruje doświadczeniem zdobytym w UFC nad swoim rywalem. Do tej pory stoczył w organizacji jedenaście pojedynków, ale w ostatnim czasie walczył w kratkę. Pyfer wszedł do UFC z programu Contender Series i jest po czterech wygranych z rzędu, wszystkich zakończonych przez nokaut. W tej walce każdy może trafić i wygrać, ale postawię na Pyfera, który ma dopiero 27 lat i jest na początku swojej drogi przez UFC. Alhassan zbliża się natomiast do czterdziestki i myślę, że zostanie znokautowany w pierwszej rundzie.

Alex Morono vs. Joaquin Buckley

Redaktorzy typujący Morono: Jakub
Redaktorzy typujący Buckleya: Michał, Jacek, Krzysztof

Krzysztof Kordys: Buckley i Morono większość swoich zwycięstw odnosili przed czasem. Joaquin, autor jednego z najlepszych nokautów w historii UFC, zdecydowanie bardziej lubuje się w stójce, natomiast Morono częściej kończył swoich przeciwników w parterze, czy to przez poddanie, czy to po ciosach z góry. Obaj zdecydowanie mają odpowiednie argumenty, aby odnieść tutaj zwycięstwo. Buckley jest niezwykle groźnym i eksplozywnym zawodnikiem, dysponuje on nokautującą siłą i szerokim wachlarzem mocnych kopnięć. Morono jest za to wszechstronny i w każdej płaszczyźnie trzeba na niego uważać. Spodziewam się tutaj zaciętego starcia, które jednak nie dotrwa do decyzji sędziowskiej. Pomimo generalnie dobrej formy Alexa w ostatnim czasie, nieco bardziej faworyzuję tutaj Joaquina Buckleya. Typ: Joaquin Buckley przez KO, runda 2

Drew Dober vs. Ricky Glenn

Redaktorzy typujący Dobera: Michał, Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Glenna:

Michał Tkaczuk: Walka dwóch doświadczonych zawodników, w której wyraźnym faworytem jest Drew Dober. Nic dziwnego, bowiem mówimy o praktycznie weteranie organizacji, a także o kimś, kto był nawet w rankingu kategorii lekkiej, która jest mocno obsadzona. Ricky Glenn to solidny stójkowicz, jednak nie jest wybitny w tej płaszczyźnie. Stójka to również płaszczyzna Dobera, gdzie jednak ostatnio został trafiony. Amerykanin zresztą nie raz udowadniał, że ma dziurawą gardę. Myślę jednak, że jego stójka jest lepsza niż Glenna. Parteru w tym pojedynku nie przewiduję. Mój typ idzie na Dobera, który w mojej opinii wygra przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Alexander Hernandez vs. Bill Algeo

Redaktorzy typujący Hernandeza: Michał, Jacek
Redaktorzy typujący Algeo: Jakub, Krzysztof

Krzysztof Kordys: Ciekawie zapowiadające się starcie, w którym nie jest łatwo jednoznacznie wskazać faworyta. Po stronie Hernandeza będą zapasy i siła, natomiast Algeo jest bardziej przekrojowym zawodnikiem i jego kondycja najpewniej pozwoli mu zyskiwać przewagę w późniejszej fazie pojedynku. Obaj zawodnicy zazwyczaj walczą w kartkę, przeplatając zwycięstwa z porażkami. Tym razem Alexander i Bill wejdą do oktagonu po triumfie w poprzednim występie. Nie zdziwi mnie żaden rezultat tego starcia, ale bliżej mi w kierunku scenariusza, w którym to Bill ostatecznie odnosi zwycięstwo. Z pewnością będzie musiał uważać na obalenia ze strony swojego rywala, jednak jeżeli narzuci Hernandezowi swoje warunki, to powinien go wypunktować lub nawet pokusić się o skończenie w drugiej połowie pojedynku. Typ: Bill Algeo przez jednogłośną decyzję

Philipe Lins vs. Ion Cuțelaba

Redaktorzy typujący Linsa: Michał
Redaktorzy typujący Iona: Jacek, Jakub, Krzysztof

Jacek Łosak: Walka, w której nie spodziewam się decyzji sędziowskiej i nie mam wyraźnego faworyta. Obaj zawodnicy mają potencjał, żeby wygrać przez nokaut. Lins jest na fali trzech wygranych z rzędu, a Cutelaba niedawno przerwał złą passę trzech porażek i wrócił na drogę zwycięstw nokautując Tannera Bosera. W tym starciu postawię jednak na Iona, który jest dużo młodszy i wydaje mi się, że ma większy potencjał. Cutelaba wygra przez nokaut w drugiej rundzie.

Karolina Kowalkiewicz vs. Diana Belbiţă

Redaktorzy typujący Kowalkiewicz: Michał, Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Belbitę:

Jakub Madej: Po pięciu przegranych z rzędu Polki mało kto wierzył, że będzie w stanie w pewien sposób odrodzić się i wrócić do wygrywania. Teraz jesteśmy już po trzech zwycięstwach Kowalkiewicz z rzędu i widać, że wróciło coś, co wcześniej prezentowała w swoich starciach i co doprowadziło ją między innymi do walki o pas. Polka pokazywała się w ostatnich starciach z naprawdę dobrej strony – poddała Herrig, wygrała z Juarez dzięki sprowadzeniom i kontroli, wypunktowała Demopoulos w stójce. Kowalkiewicz pod szyldem UFC jest już bardzo doświadczoną zawodniczką, która wciąż może wygrywać z wymagającymi rywalkami. Diana Belbita także jest wymagającą przeciwniczką – pokazała to w ostatnim starciu, wracając po ponad rocznej przerwie i wygrywając z rywalką na punkty. „The Warrior Princess” ma jednak swoje słabe punkty, często daje się sprowadzać przez rywalki. Często też kopie, co można oczywiście wykorzystywać. Także Liana Jojua pokazała, że Belbitę da się poddać, co może chcieć wykorzystać Kowalkiewicz. Uważam, że Polkę ponownie zobaczymy w bardzo dobrej dyspozycji, bazować będzie głównie na sprowadzeniach i nie zdziwię się, jeśli utoruje swoją drogę do wygranej przed czasem. Typ: Karolina Kowalkiewicz przez poddanie.

Michał Tkaczuk: Polski akcent na sobotniej gali. Karolina, jeżeli podtrzyma formę, to nie pozostawi Belbicie żadnych złudzeń. Od kilku pojedynków walczy ona pewnie, z umiejętnym wykorzystaniem parteru oraz zapasów. Jedynie były chwile grozy w rywalizacji z Gomez Juarez. Belbita w UFC wygrywała tylko z zawodniczkami z niższego szczebla. Karolina po fatalnej serii porażek weszła na inny poziom i powróci do oktagonu po trzech zwycięstwach z rzędu. Polka lepiej prezentuje się w grapplingu, natomiast stójka jest na niewielką jej korzyść. Moim zdaniem Belbita nie ma większych szans z 37-latką. Myślę, że Karolina wyjdzie zwycięsko z rywalizacji i pokona swoją przeciwniczkę przez poddanie w drugiej rundzie.

Jacek Łosak: Diana Belbiţă ma za sobą pięć walk w organizacji UFC. W oktagonie wygrała do tej pory dopiero dwa razy. Karolina stoczyła w UFC już piętnaście pojedynków, z których osiem wygrała. Polka jest na fali trzech tryumfów z rzędu i widać, że odzyskała wcześniej utracony blask. W kolejnych pojedynkach prezentuje się bardzo dobrze i myślę, że powinna poradzić sobie z Dianą. Nie spodziewam się w tym starciu skończenia przed czasem. Myślę, że Karolina wygra je na punkty, ale nie zdziwiłbym się, gdyby jednak dołożyła do swojego rekordu kolejną wygraną przez poddanie.

Krzysztof Kordys: Jeszcze dwa lata temu wiele wskazywało na to, że kariera Karoliny Kowalkiewicz dobiega końca, a pięć porażek z rzędu nie pozwoli na utrzymanie się w UFC. Polka wróciła jednak na dobre tory, wygrała trzy ostatnie pojedynki i do najbliższego występu również podchodzi jako faworytka. Naprzeciwko niej w oktagonie stanie inna była zawodniczka KSW, Diana Belbita. Rumunka nie zaprezentowała do tej pory nic nadzwyczajnego, jej rekord w UFC wynosi 2-3 i do tego walczy zaledwie raz do roku. Uważam, że Kowalkiewicz jest lepszą i bardziej wszechstronną zawodniczką. Polka najpewniej będzie punktować rywalkę w stójce oraz w klinczu, walka na chwyty także powinna być po jej stronie. Jeżeli Karolinie uda się wystrzec niepotrzebnych błędów w defensywie, to jej ręka powędruje w górę po decyzji sędziów. Typ: Karolina Kowalkiewicz przez jednogłośną decyzję

Aori Qileng vs. Johnny Muñoz Jr

Redaktorzy typujący Aori: Michał
Redaktorzy typujący Munoza: Jacek, Jakub, Krzysztof

Kanako Murata vs. Vanessa Demopoulos

Redaktorzy typujący Muratę: Michał, Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Demopoulos:

Nate Maness vs. Mateus Mendonça

Redaktorzy typujący Manessa: Michał
Redaktorzy typujący Mateusa: Jacek, Jakub, Krzysztof

Montana De La Rosa vs. JJ Aldrich

Redaktorzy typujący Rosę: Michał, Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Aldrich:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

33,368 komentarzy 114,239 polubień

Belbitki :star wars:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Leniwiec
Leniwiec

Legacy FC
Lightweight

1,969 komentarzy 4,246 polubień

Belbitki :star wars:

Ja tam wole Zingano :kaczy:

Odpowiedz 1 Like