KSW 54 typowanie redakcyjne

Już jutro gala KSW 54: Gamrot vs Ziółkowski. Sprawdźcie jak tę galę typuje nasza redakcja.

Przypominamy, że grając z MMARocks u TOTALbet, mamy szansę na aż 30 zł darmowego bonusu.

To jednak nie koniec atrakcji. Do odebrania są też bonusy: 4×5 PLN oraz 100% do 5 000 PLN. Warto zapoznać się z ofertą bukmachera.

Mateusz Gamrot vs Marian Ziółkowski

Jakub Madej: Ostatni krok „Gamera” w kierunku swoich marzeń. Czy będzie to łatwy krok? Wydaje mi się że nie, jednak Gamrot w sposób pewny zakończy kontrakt z organizacją KSW, dając tym samym znak wszystkim za granicą, że nadchodzi niepokonany zawodnik z Polski, który będzie chciał zawojować w największej marce MMA na świecie. Ziółkowski stanie przed niesamowicie trudnym zadaniem, które okaże się zbyt wymagającym testem dla niego. Oczywiście, że „Golden Boy” ma narzędzia, którymi jest w stanie zagrozić lub postawić opór mistrzowi KSW, jednak w sobotę widzę podobne rozwiązanie, jak w starciach Ziółkowskiego z Rębeckim lub Erbstem, czyli zwycięstwo Mateusza przed czasem.

Dominik Witek: Mateusz Gamrot ma zapewne tylko jeden cel – dostać się do UFC. Pcha go do tego niezwykła motywacja i wydaje mi się, że w Polsce jest na zupełnie innym poziomie. W starciach nie brakuje mu kondycji, myśli głównie o rywalu i widać, że nie potrzebuje podczas pojedynku walczyć o przetrwanie. To bardzo dynamiczny zawodnik, wszechstronny i poukładany. Bardzo dużo zyskał dzięki przygotowaniom do ADCC w USA i widać było to w walce z Normanem Parkiem. Nie ujmując absolutnie niczego Marianowi, ale z kimś takim nigdy nie walczył jak Gamer. Mateusz jest po prostu lepszy, szybszy i chce to udowodnić. Stawiam, że Gamrot nie wygra przed czasem, ale jednogłośną decyzją. W tym pojedynku będzie obalał i skracał dystans w umiejętny sposób, aczkolwiek absolutnie nie może lekceważyć Ziółkowskiego, który w dystansie potrafi zaskoczyć.

Jacek Łosak: Duża zmiana tuż przed nadchodzącym starciem sprawiła, że zacząłem patrzeć na Mariana Ziółkowskiego jako na większe zagrożenia dla „Gamera” niż Musaev. Ziółkowski pokazał w ostatnich pojedynkach, że walczy mądrze i potrafi korzystać ze swojego zasięgu. Z drugiej strony to Mateusz szykował się na pięć rund, a Marian tylko na trzy. Mateusz jest też bardzo zmotywowany do zakończenia współpracy z KSW bez porażki. Myślę, że starcie rozegra się na pełnym dystansie, ale ostatecznie pas pozostanie na biodrach „Gamera”.

Bartłomiej Zubkiewicz: Dla „Gamera” będzie to najważniejsza walka w karierze i wierzę, że to wpłynie pozytywnie na jego występ. Polak od dawna powtarza, że chce mierzyć się z najlepszymi na świecie. Wygrana z Marianem pozwoli mu na przetestowanie wolnego rynku, gdzie wiele organizacji MMA na pewno będzie zabiegać o jego usługi. Myślę, że jest to dodatkowa motywacja dla i tak już bardzo zdeterminowanego Gamrota. Dzięki temu zobaczymy najlepszą wersję „Gamera”, który pokona Ziółkowskiego przed czasem. Myślę, że Gamrot odprawi pretendenta przez TKO w mistrzowskich rundach.

Redaktorzy typujący Gamrota: Dominik Witek, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Ziółkowskiego:

Izuagbe Ugonoh vs Quentin Domingos

Bartłomiej Zubkiewicz: Jestem bardzo ciekawy debiutu Izu w MMA. Rywal jest oczywiście bardziej doświadczony i niebezpieczny – walka odbywa się w kategorii ciężkiej więc jego ciosy z pewnością swoje ważą. Myślę, że Izu dobrze odnajdzie się w klatce MMA. Ma ogromny potencjał jako sportowiec, warunki fizyczne oraz siłę, która pozwoli na udane występy w klatce KSW. Myślę, że Ugonoh znokautuje swojego rywala w debiucie w MMA i będzie czekał na dalsze wyzwania w klatce.

Jakub Madej: Domingos nie miał okazji mierzyć się z tak doświadczonym stójkowiczem, jakim jest Ugonoh. Będzie to przeskok o kilka poziomów w górę dla „Ruskova”, który według mnie trafi na betonowy mur, a tego nie uda mu się przebić. Widzę scenariusz, w którym Domingos rusza na zawodnika z naszego kraju, a „Izu” trafia mocnym sierpem w kontrze, którym uśpi rywala. 33-latek może okazać się świetnie dostosowanym zawodnikiem do mieszanych sztuk walki, a dzięki bardzo mocnej bazie stójkowej to będzie dopiero jego początek przygody z MMA.

Redaktorzy typujący Izu: Dominik Witek, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Domingosa:

 Michał Andryszak vs Michał Kita

Jacek Łosak: W tym pojedynku wszystko jest możliwe, ale jednak postawię na „Longera”, który chyba odzyskał dawną sprawność i motywację. Jak sam mówi, problemy zdrowotne odeszły w niepamięć i wróciła dawna chęć do walki. Wydaje mi się, że to starcie będzie symboliczną zmianą warty w królewskiej kategorii i to Michał Andryszak ponownie pokona Michała Kitę.

Jakub Madej: Nieco ponad trzy lata temu Andryszak poddał anakondą Kitę. Taki scenariusz może się już nie powtórzyć, bo „Masakra” z pewnością będzie ostrożny w klatce i będzie starał się dokładnie przemyśleć każdy swój ruch. Sposób na „Longera” wydaje się być prosty – daj mu się wystrzelać i skończ go, gdy już się zmęczy. No tak. Niby proste, ale najpierw trzeba przetrwać szarżę Andryszaka, który tylko trzy razy w swojej karierze wychodził do drugiej rundy. Kita jako weteran tego sportu może znaleźć sposób na przeciwnika, jednak jedyny rezultat, jaki widzę, to wygrana Andryszaka przez nokaut w pierwszej rundzie.

Krzysztof Kordys: Rewanżowe starcie obu panów za pojedynek z 2017 roku na Stadionie Narodowym, kiedy to podczas KSW 39 „Longer” poddał Kitę po nieco ponad minucie walki. Od tego momentu obaj walczyli z mieszanym szczęściem, jednak czas zdecydowanie bardziej będzie działał na niekorzyść aż o 12 lat starszego Kity. Obaj wejdą do klatki po szybkich i efektownych zwycięstwach przez nokaut, Andruszak pokonał ostatniego rywala w 9 sekund, natomiast Kita do odprawienia Pokrajaca potrzebował „aż” 37 sekund. Ciężko zakładać tutaj inny scenariusz niż ponowne skończenie przed czasem. Prawie każda walka Andryszaka kończy się w pierwszej rundzie, nieważne czy zwycięska, czy przegrana. Faworyzowany „Longer” od początku ruszy agresywnie do przodu, szukając kolejnego nokautu. Ten czas będzie decydujący dla losów pojedynku, Andryszak jeśli nie skończy szybko walki, to może się wystrzelać i opaść z sił. Nie skreślałbym tutaj doświadczonego Kity, który jeśli tylko przetrwa początkową fazę starcia, to może w kolejnych odsłonach pokonać zmęczonego rywala. Ta sztuka nie będzie jednak łatwa i najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wykonanie planu przez Andryszaka. Typuję, że młodszy z Michałów ponownie okaże się lepszy od „Masakry” i zanotuje pierwsze zwycięstwo w klatce KSW od 3 lat. Typ: Michał Andryszak przez KO, runda 1

Redaktorzy typujący Andryszaka: Dominik Witek, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Kitę:

Maciej Kazieczko vs Karlo Caput

Jacek Łosak: Maciej Kazieczko wydaje się być zawodnikiem nie do zatrzymania, ale oczywiście może zdarzyć mu się wypadek przy pracy, jak miało to miejsce w pojedynku z Gracjanem Szadzińskim. Jego rywal ma tak samo jak on tylko jedną przegraną na koncie i to w walce o pas EFC. Może więc to on okazać się czarnym koniem tego pojedynku. Stawiam jednak na zmotywowanego Macieja, który jest o krok od walki o pas. 

Krzysztof Kordys: Zmiana rywala na krótki czas przed galą zwiększyła szanse na triumf Macieja Kazieczki podczas KSW 54. Marian Ziółkowski, początkowy przeciwnik Maćka, jest już uznanym zawodnikiem w przeciwieństwie do szerzej nieznanego „Chorwackiego Kowboja”. Niektóre skończenia przed czasem w wykonaniu Caputa mogą robić wrażenie, ale należy jednak pamiętać, że zdecydowaną większość swoich zwycięstw odniósł pokonując totalnych nowicjuszy na zawodowych ringach. Pierwszy poważny test dla Chorwata przyszedł w jego ostatnim występie, co skończyło się szybką porażką przez nokaut z Igeu Kabesą. Nie przekonuje też fakt, że Karlo w ostatnich trzech latach stoczył tylko dwa pojedynki. Kazieczko ma mocniejsze nazwiska w swoim rekordzie i możemy być pewni jego rosnących umiejętności. Polak jest wszechstronnym zawodnikiem, potrafiącym walczyć na pełnym dystansie. „Chorwacki Kowboj” bez pełnego obozu przygotowawczego będzie najgroźniejszy na początku starcia i jeśli Polak nie da się niczym zaskoczyć, to moim zdaniem zaprezentuje przepaść w wyszkoleniu pomiędzy nimi, kończąc walkę przed czasem. Typ: Maciej Kazieczko przez TKO, runda 1

Jakub Madej: Nie wydaje mi się, żeby „Chorwacki Kowboj” stanowił jakiekolwiek zagrożenie dla Macieja Kazieczki, który do klatki wyjdzie podwójnie, o ile nie potrójnie zmotywowany. Tu nie chodzi już tylko o zwycięstwo, ale pokazanie się z takiej strony, żeby raz, a dobrze, dać wszystkim znać, że zasługuje na walkę o pas KSW w wadze lekkiej w kolejnym starciu. Bez względu na to, kto byłby jego rywalem. 27-latek po znokautowaniu Dubois w 24 sekundy mam wrażenie, że może powtórzyć takie rozwiązanie i już w pierwszej rundzie rozprawić się z Caputem.

Redaktorzy typujący Kazieczko: Dominik Witek, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Caputa:

Paweł Polityło vs Bogdan Barbu

Krzysztof Kordys: Paweł Polityło jest w mojej opinii jednym z największych faworytów nadchodzącej gali. Polak ma na swoim koncie dwie porażki, ale w obu przypadkach były to przegrane przez niejednogłośną decyzję sędziów z Antunem Raciciem, a więc aktualnym mistrzem wagi koguciej KSW. Paweł potrafił dać ostatnio wyrównany pojedynek z mocnym Chorwatem, a zestawienie z Barbu na papierze wygląda na dużo łatwiejsze. Bogdan w swoim jedynym występie w KSW krótko mówiąc nie zachwycił, ponieważ został znokautowany już w pierwszej rundzie przez Sebastiana Przybysza. Warto podkreślić, że ostatnie trzy zwycięstwa Rumuna to starcia z debiutantem oraz zawodnikami z ujemnymi rekordami. Doświadczenie w zawodowym MMA będzie po stronie Bogdana, lecz wyżej cenię sobie umiejętności Pawła. Polityło powinien zanotować przekonujący występ i pewnie rozprawić się z rywalem. Typ: Paweł Polityło przez jednogłośną decyzję

Jakub Madej: Patrząc na Polityłę, nie można zwracać uwagi na jego rekurd. W zawodowym debiucie postawił on jeden z największych oporów Antunowi Racicowi, który na ten moment jest nieosiągalny dla polskich zawodników. To samo miało miejsce ponad półtorej roku później. Pomiędzy tymi starciami „The Polish Eagle” odniósł cztery zwycięstwa z rzędu, w tym znokautował Dawida Gralkę. Powrót na drogę o pas wydaje mi się, że będzie dla Polaka bardzo łatwy. Bogdan Barbu nie powinien sprawić reprezentantowi naszego kraju większego problemu. Polityło w mojej opinii powtórzy scenariusz z KSW 48 i podobnie jak Przybysz, skończy zawodnika z Rumuni przed czasem. Będę zaskoczony, jeśli stanie się inaczej.

Redaktorzy typujący Polityło: Dominik Witek, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Barbu:

Adam Niedźwiedź vs Kacper Koziorzębski

Jakub Madej: Koziorzębski jeszcze kilka miesięcy temu był zawodnikiem, którego w Polsce znała tylko garstka ludzi. Teraz już zawsze będzie tym, który bez większym problemów wypunktował gwiazdę organizacji FEN, Szymona Duszę. Teraz zawodnik z Wrocławia może w świetny sposób wypromować się pokonując kolejnego, znanego zawodnika, tym razem Adama Niedźwiedzia. Taktyka wydaje się prosta – uciekać od parteru i podobnie, jak z Duszą, wypunktować rywala w stójce. Mimo, że Koziorzębski ma na swoim koncie kilka decyzji, to wydaje mi się, że uda mu się skończyć przed czasem Niedźwiedzia, który decyzji sędziów w swojej karierze jeszcze nie słyszał.

Redaktorzy typujący Niedźwiedzia: Dominik Witek, Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzyszof Skrzypek
Redaktorzy typujący Koziorzębskiego: Krzysztof Kordys, Jakub Madej

Sebastian Rajewski vs Armen Stepanyan

Redaktorzy typujący Rajewskiego: Dominik Witek, Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Bartłomiej Zubkiewicz, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Stepanyana:

Łukasz Rajewski vs Bartłomiej Kopera

Redaktorzy typujący Rajewski: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Jakub Madej, Krzysztof Skrzypek
Redaktorzy typujący Kopera: Dominik Witek, Bartłomiej Zubkiewicz

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.