Typowanie redakcyjne KSW 42

Już dziś gala KSW 42, na której ujrzymy Materlę, Narkuna, Khalidova, Lipski oraz wielu innych popularnych zawodników! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje nasza redakcja. Poniższe walki można obstawiać u legalnego bukmachera ForBET:

Mamed Khalidov vs. Tomasz Narkun

Jacek Łosak: Borys Mańkowski w pojedynku z Mamedem Khalidovem pokazał, że nie tylko można walczyć z nim jak równy z równym, ale również być bliskim zwycięstwa. Nie wydaje mi się oczywiście, żeby Tomasz Narkun zastosował taktykę Borys w starciu z Mamedem, ale znacząco większe gabaryty Tomka, nieprzewidywalna stójka i świetne umiejętności parterowe mogą okazać się bardzo dużym wyzwaniem dla Khalidova. Z drugiej jednak strony Mamed potrafi wyjść swoimi umiejętnościami poza wszelkie schematy i wierzę, że również tym razem pokaże w starciu swój szósty zmysł zawodnika pokonując Tomka Narkuna jednym ze swoich nokautujących ciosów.

Jakub Madej: Dziwi mnie tak mocne skreślanie Mameda Chalidowa przez bardzo dużą ilość osób z branży. Dziwi mnie też „wywyższanie” nieszablonowej stójki Tomasza Narkuna, która ma być jego zaletą w tej walce. Mamed w swoich ruchach i zadawanych ciosach jest najbardziej nieprzewidywalnym zawodnikiem i robi to z precyzją, którą wielu zawodników chciałoby mieć. Typuję zwycięstwo Chalidowa przez nokaut. Nie wiem, w której rundzie, jednak jestem niemal pewien, że zakończy się to w ten sposób. Mamed miewa gorsze momenty, jednak wydaje mi się, że tym razem będzie wszystko w porządku i zobaczymy powtórkę z pojedynku z Barnattem. Mam wrażenie, że ogrom pojedynku i wszystko co z nim związane może lekko przerosnąć mistrza wagi półciężkiej, który niepewnie wyjdzie do sobotniego starcia. To z kolei może spowodować liczne błędy, które Mamed w mgnieniu oka dostrzeże i wykorzysta. Będę porządnie zaskoczony, jeśli pojedynek zwycięży Tomasz Narkun. Czapki z głów wtedy dla niego, bo dokona absolutnej historii.

Bartłomiej Zubkiewicz: Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn zawalczy z drugim już mistrzem innej dywizji wagowej w organizacji KSW. Tym razem Polak zmierzy się z Tomaszem Narkunem, który wyróżnia się niesamowitymi umiejętnościami BJJ oraz nieprzewidywalną stójką. Według mnie to nie wystarczy jednak na fenomen jakim jest Khalidov. Mistrz kategorii średniej polskiej federacji od zawsze zaskakiwał fanów świetnymi akcjami zarówno w stójce jak i w parterze. U Mameda często fani szukają słabego punktu, jednak jeśli ten jest w dobrej formie fizycznej, nie ma na niego mocnych w klatce KSW co zresztą wielokrotnie udowadniał pokonując takich zawodników jak Michał Materla czy Borys Mańkowski. Przeciwnicy, z którymi mierzył się Narkun na ten moment nie są tej samej klasy co przeszli rywale Khalidova. Moim zdaniem Mamed zaskoczy Tomka w stójce, nokautując go już w pierwszej rundzie pojedynku, tym samym pokonując dwóch mistrzów organizacji z innych dywizji.

Redaktorzy typujący Khalidova: Jacek Łosak, Krzysztof Skrzypek, Jakub Madej, Bartłomiej Zubkiewicz, Marcin Jabłoński
Redaktorzy typujący Narkuna: Mariusz Hewelt, Tomasz Chmura

Michał Materla vs. Scott Askham

Jakub Madej: Wydaje mi się, że nie jest to tak łatwa walka do wytypowania, jak niektórym się wydaje. Scott Askham to nie jest po prostu weteran UFC, który w tej organizacji niczego nie pokazał. Przed Materlą trudne wyzwanie i wszyscy typujący łatwą wygraną Michała mogą się zdziwić. Askham będzie miał przewagę wzrostu i zasięgu, a Materli nie walczy się łatwo z takimi zawodnikami. Brytyjczyk ma narzędzia, aby skontrolować ten pojedynek w stójce i nie dopuścić Materli do klinczu i parteru – bo tam moim zdaniem Polak będzie dążył. Muszę przyznać, że Scott Askham to zawodnik znajdujący się kilka półek wyżej od Rousimara Palharesa czy Paulo Thiago. Askham jest młodszy od Materli i jak najbardziej nie należy go skreślać w sobotę. Czeka nas ciekawy pojedynek, bo wydaje mi się, że Askham będzie kontrolować jego przebieg w stójce, naruszając kilkukrotnie Materlę. Ten jednak będzie sukcesywnie dążył do parteru, gdzie przypomni sędziom o swojej delikatnej przewadze. Zobaczymy jednak, czy Materli uda się sprowadzić rywala na matę oraz czy Askham po treningach ATT robi zauważalny progres. Mimo wszystko typuję decyzję dla Michała Materli, jednak nie zdziwi mnie, gdy ręką Scotta Askhama powędruje do góry.

Bartłomiej Zubkiewicz: Były mistrz kategorii średniej ponownie wejdzie do klatki KSW, aby udowodnić, iż zasługuje na rewanż z byłym rywalem, Mamedem Khalidovem. Tym razem na drodze Michała Materli stanie były zawodnik UFC, Scott Askham. Zawodnik kategorii średniej o świetnych warunkach fizycznych nie zachwycał w największej organizacji na świecie, gdzie jego bilans walk wynosi 2-4. Anglik po zwolnieniu z UFC odbudował się co prawda wygraną walką w ACB z Lukiem Barnattem, jednakże jego występ nie był najlepszy. Materla walką z Askhamem może ponownie pokazać, iż jest na poziomie zawodników z czołowej federacji MMA na świecie. Michał zniweluje w walce przewagę warunków fizycznych przeciwnika i kontrolą w parterze albo wygra decyzją albo ostatecznie podda Scotta przed czasem.

Redaktorzy typujący Materlę: Jacek Łosak, Krzysztof Skrzypek, Jakub Madej, Bartłomiej Zubkiewicz, Marcin Jabłoński, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Askhama: Mariusz Hewelt

Łukasz Jurkowski vs. Martin Zawada

Redaktorzy typujący Jurasa: Jacek Łosak, Krzysztof Skrzypek, Jakub Madej, Bartłomiej Zubkiewicz, Marcin Jabłoński, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Zawadę: Mariusz Hewelt

Mateusz Gamrot vs. Grzegorz Szulakowski

Jakub Madej: Będzie to niesamowicie trudne do zrealizowania i coś, czego nikomu do tej pory się nie udało zrobić. Typuję Grzegorza Szulakowskiego, który moim zdaniem pokona Mateusza Gamrota na KSW 42. Przede wszystkim liczę na wyrównaną walkę, pełną mocnych wymian, bo taką są obaj panowie w stanie zaoferować. To zdecydowanie może być mocny kandydat do zdobycia w przyszłym roku nominacji za walkę roku. Przynajmniej na parterze. Jak „Szuli” miałby pokonać „Gamera”? Tak naprawdę nikt nie jest w stanie tego przewidzieć. Szulakowski pokazał ostatnio na KSW 41, że dzięki determinacji i dążeniu do celu jest w stanie zaskoczyć wiele osób. Seria zwycięstw zawodnika trenującego w Olsztynie jest imponująca i oczywiście, że nie odprawiał on zawodników takich, jakich na rozkładzie ma „Gamer”, jednak jest w Szulakowskim coś, co sprawia, że typuję właśnie jego. Nie zdziwi mnie żaden scenariusz w tej walce i zdaję sobie sprawę, że najprawdopodobniej Gamrot zdominuje rywala na dystansie pięciu rund. Szalony styl Szulakowskiego połączony z dokładnym realizowaniem poleceń duetu Derlacz & Bońkowski, może doprowadzić go do zwycięstwa. Być może przygotowania Gamrota będą miały na to wpływ? Zmiana otoczenia, brak poprzedniego składu trenerów w narożniku? Można tak gdybać w nieskończoność, jednak typuję Grzegorza Szulakowskiego przez decyzję sędziów po naprawdę wyrównanej i twardej walce, po której wszyscy będą chcieli zobaczyć rewanż.

Redaktorzy typujący Gamrot: Jacek Łosak, Krzysztof Skrzypek, Marcin Jabłoński
Redaktorzy typujący Szulakowski: Jakub Madej, Bartłomiej Zubkiewicz, Mariusz Hewelt, Tomasz Chmura

Ariane Lipski vs. Silvana Gomez Juarez

Jakub Madej: Mam dziwne objawy, że starcie to może zakończyć się niespodzianką. Być może Argentyńska zawodniczka znajdzie sposób na Brazylijkę i pozbawi ją tytułu mistrzowskiego? Gomez potrafi rywalki nokautować, poddawać, na swoim koncie ma również wygrane decyzjami. Czy jest w stanie zagrozić Ariane Lipski? Mimo obaw, które pojawiły się w mojej głowie, typuję Brazylijkę, która w czwartej rundzie rozpędzi się i odprawi porozbijaną pretendentkę. Nie zdziwi mnie jednak nic w tej walce. W końcu żadna z zawodniczek do tej pory porządnie nie sprawdziła mistrzyni KSW zarówno w stójce, jak i parterze. To Lipski była do tej pory dominatorką, która odprawiała egzekucje na swoich przeciwniczkach. Stawiam na Lipski w rundach mistrzowskich.

Redaktorzy typujący Lipski: Jacek Łosak, Krzysztof Skrzypek, Jakub Madej, Bartłomiej Zubkiewicz, Mariusz Hewelt, Marcin Jabłoński, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Juarez:

Filip Wolański vs. Bartłomiej Kopera

Jakub Madej: Arcyciekawe starcie w kategorii piórkowej, zresztą jak każde w tej dywizji organizowane ostatnio przez KSW. Bardzo trudne wyzwanie przed Filipem Wolańskim, którego początkowo faworyzowałem, jednak im bliżej pojedynku, tym więcej mam obaw. Cały czas mam w głowie pojedynek Bartłomieja Kopery z Aleksandrem Georgasem, gdzie pierwszą rundę można było zapisać na konto tego drugiego, natomiast w drugiej rundzie Kopera ze spokojem poddał rywala. „Wolan” będzie musiał być bardzo ostrożny w każdej sekundzie walki. Nie jestem pewien, który z nich lepiej poradzi sobie w klinczu, zapasach czy parterze. Jest to w mojej opinii bardzo wyrównane starcie i współczuję sędziom punktowym. Za Wolańskim ponad roczna przerwa, co również może mieć wpływ na przebieg starcia. Myślę jednak, że zawodnik z Krakowa może lepiej radzić sobie w stójce, co będzie kluczem do sukcesu. Daguir Imavov pokazał, jak można poradzić sobie z Koperą, natomiast takie walki Wolańskiego, jak ta z Wrzoskiem pokazują, że podopiecznego Łukasza Chlewickiego bardzo trudno jest złamać. Sukcesywne obijanie rywala w stójce może pozwolić Wolańskiemu na wypunktowanie Kopery, jednak nie zdziwię się, gdy „Małpa” przed własną publicznością wykorzysta swoje atuty i zapisze wygraną na swoje konto.

Redaktorzy typujący Wolańskiego: Jacek Łosak, Krzysztof Skrzypek, Jakub Madej, Bartłomiej Zubkiewicz, Mariusz Hewelt, Marcin Jabłoński, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Koperę:

Paulina Raszewska vs. Karolina Owczarz

Jacek Łosak: Ponieważ zarówno Karolina Owczarz jak i Paulina Raszewska nie mają doświadczenie w zawodowym MMA, trudno przewidzieć jak w praktyce może wyglądać ten pojedynek. Wydaje mi się jednak, że zarówno bogatsze doświadczenie w sportach walki, jak i brak długiej przerwy w mocnych treningach (co miało miejsce w przypadku Karoliny Owczarz) przemawiają na korzyść Pauliny Raszewskiej i to ona wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.

Jakub Madej: Stałość w treningach i solidne doświadczenie będą kluczem do wygrania tej walki. Co najbardziej martwi mnie przed starciem kobiet? Karolina Owczarz sama, jeszcze przed podpisaniem kontraktu z KSW, utrzymywała, że nie chce od razu wejść na poziom KSW, tylko wcześniej zawalczyć kilka walk, nawet amatorskich. Nie było ani starć amatorskich, ani jakichkolwiek pojedynków. Paulina Raszewska potrafiła wyczuć odpowiedni moment. Kilka lat temu powiedziała po prostu „nie” włodarzom KSW, bo wiedziała, że jej czas nadejdzie. I ma to miejsce właśnie teraz. Szanuję mocne doświadczenie bokserskie Owczarz, jednak Raszewska nie jest wzięta z „łapanki” i solidny boks na nią nie wystarczy. Wydaje mi się, że Owczarz chciała postawić wszystko na jedną kartę. Jej sporym argumentem będzie na pewno przewaga, jeśli chodzi o sparingpartnerów oraz ich różnorodność i przekrojowość. Owczarz miała okazję sprawdzić się z różnymi osobami i być może przez te kilka miesięcy udało jej się wyrobić nawyki reagowania na różne sytuacje. Nie wydaje mi się jednak, żeby te kilka miesięcy wystarczyły na Raszewską, która dopiero po kilku latach po raz kolejny pomyślała o debiucie w MMA. Wydaje mi się, że możemy zobaczyć tu jednostronną walkę ze wskazaniem na Raszewską, która ze spokojem i konsekwencją będzie obijać rywalkę w stójce, zadając bardzo dużą ilość kopnięć. Zakończenie przed czasem? Myślę, że jak najbardziej tak.

Redaktorzy typujący Raszewska: Jacek Łosak, Krzysztof Skrzypek, Jakub Madej, Mariusz Hewelt, Marcin Jabłoński, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Owczarz: Bartłomiej Zubkiewicz

Krystian Kaszubowski vs. Christopher Chenze

Jakub Madej: To może być bardzo widowiskowa walka, o której wyniku prawie na pewno decydować będą sędziowie. Nikt tak naprawdę nie wie, czego spodziewać się po Christopcherze Henze, który zarówno może pokazać się z bardzo słabej strony, jak i pozytywnie zaskoczyć. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że całą karierę Niemiec stoczył w kategorii lekkiej. Rywali nie miał tam zbyt wymagających, bo tylko jeden z nich ma obecnie dodatki rekord. Krystian Kaszubowski natomiast od początku kariery narzucał sobie wysokie tempo, w listopadzie powrócił po dwuletniej przerwie odprawiając bez żadnych problemów Grzegorza Saneckiego, naprawdę solidnego półśredniego w naszym kraju. Obu Polaków mocno cenię i zwycięstwo Kaszubowskiego w takim stylu bardzo mi zaimponowało. Ważnym atutem reprezentanta naszego kraju może być klub, w którym spędził ostatni obóz przygotowawczy. Mighty Bulls Gdynia, Grzegorz Jakubowski i sparingpartnerzy, z którymi miał do czynienia Kaszubowski mogą tego zawodnika wyciągnąć naprawdę mocno w umiejętnościach. Polak będzie większy, co przyda się w zapasach i klinczu, jeśli do tych płaszczyzn dojdzie. Kaszubowski moim zdaniem zdominuje przeciwnika, który nie będzie miał za wiele do powiedzenia w walce. Liczę na to, żeby 23-latek pokazał się z jak najlepszej strony publiczności, bo potencjał drzemiący w tym zawodniku jest naprawdę ogromny.

Redaktorzy typujący Kaszubowskiego: Jakub Madej, Bartłomiej Zubkiewicz, Mariusz Hewelt, Marcin Jabłoński, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Chenze’a: Jacek Łosak, Krzysztof Skrzypek

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.