Bandel Marcin 2

Poniżej przedstawiamy przewidywania redaktorów zagranicznych portali, dotyczące walki Marcina Bandla z Mairbekiem Taisumovem. Do starcia dojdzie podczas dzisiejszej gali UFC w Szwecji.

Patrick Wyman – Sherdog.com

Czeczen Taisumov podejmuje Polaka, Marcina Bandla w walce z lekkim podtekstem politycznym. Taisumov to solidny zawodnik i dobry sportowiec, nie jest wybitny w żadnej płaszczyźnie walki i ma problemy z obroną obaleni pod siatką. Bandel to niesamowicie jadowity grappler z 12 zwycięstwami w pierwszej rundzie z rzędu, ale jest przeciętnym zapaśnikiem z brakami w stójce. Typuję Taisumova przez decyzję, ale nie zdziwi mnie jeśli Bandel zdobędzie kolejne trofeum w postaci którejś z kończyn.

Phil Mackenzie – BloodyElbow.com

Taisumov rozczarowuje ostatnimi czasy, Prazeres zaorał nim mate. Pamiętam wtedy jego trenera (Rogera Huertę), który absolutnie zwariował widząc wyczerpanego psychicznie Taisumova. Lekcja #1. Jeśli walczysz z polskim zawodnikiem o imieniu Marcin, musisz być skupiony i zdyscyplinowany cały czas. Ok, może to nie lekcja #1. Typowanie tej walki to prawdziwy rzut moneta z wieloma niewiadomymi. Taisumov przez decyzję.

Zane Simon – BloodyElbow.com

Bandel jest wysokiej klasy grapplerem. Jest to gatunek zawodnika który nurkuje po skrętówkę lub balachę na kolano. Poza tym nie posiada zbyt wielu innych umiejętności. Niektórzy zawodnicy potrafią sprawić, że ten styl będzie skuteczny. Taisumov zdecydowanie nie jest przyszłym mistrzem jak niektórzy go określali ale chce udowodnić sam sobie że ma talent, musi pokonać Bandla.

Fraser Coffeen – BloodyElbow.com

Dziwi mnie, że jestem jedynym, który typuje Bandla. W walce agresywnego grapplera ze stójkowiczem, który ma słabą obronę obaleń, szanse graplerów są większe. Łatwiej obalić zawodnika Muay Thai niż jemu samemu zatrzymać mu walkę w stójce.

Poniżej załączamy również grafikę przedstawiającą wyniki głosowania użytkowników portalu Tapology.com

Tapology2

18 KOMENTARZE

 1. Zobaczymy, striker vs grappler…Stawiam na Bombę, ale łatwo nie będzie. Przynajmniej opinie trochę obiektywniejsze się wydają. Chyban a prawdę oni na podstawie kursów buków oceniają i wypisująte opinie, a nie własnej wiedzy o zawodnikach…

 2. Moze mi ktos wyjasnic ten"lekki podtekst polityczny",o ktorym wspomina Wyman.Czy poprostu wpisuje sie on w obraz typowego amerykanskiego"morona",ktorego wiedza o swiecie jest porownywalna z polskim dwunastolatkiem?

 3. Raczej to drugie, oglądałem jakiś zagraniczny wywiad z Taisumovem i padło niemalże identyczne pytanie… Taisumov odpowiedział grzecznie, że nie ma to dla niego znaczenia.
  MMAA1, MMAA2, MMAA3, ALMMA42, KSW24, PROMMAC1… What’s next? PROMMAC2! KSW29!

 4. Oni myślą że Polska jest w Rosji a ta okupuje Czeczenie. Ewentualnie że Polak nie lubi się z Ruskim a za ruskiego biorą czeczena. A najśmieszniejsze jest to, że oba narody właśnie się szanują za awersję do ruskich. Narody a nie narodowcy. Więc stawiam na opcję american moroon

 5. Jadowity grappler podoba mi się to określenie :), Marcin wygra, nie ma bata m/

 6. Jankesi zawsze byli są i będą politycznymi jak i historycznymi ignorantami, szkoda tego komentować.

 7. Tu chociaż ktoś stawia na Polaka. Gdzieś widziałem inne typy odnośnie walki Janka i tam nikt serio nikt nie stawiał na wygraną Błachowicza.

 8. Bomba powinien przed wejściem odpalić sobie ostatnią walkę Helda i wziąć z niego przykład a będzie spokojne zwycięstwo.

 9. Ciekawe jak oni tak szybko znaleźli braki w stójce Bomby, jak on w stójce walczył może kilka minut na przestrzeni tych 12 walk? 😀

  Czasem wydaje mi się, że dla tych redaktorów większym dyshonorem będzie napisanie, że nie zna zawodnika, niż napisanie bzdur wyssanych z palca, tylko po to, żeby utrzymać pozory, że zna każdego i o każdym może coś napisać.

 10. Znacznie lepsze typowania niż te u Janka. Te poddania w pierwszych rundach jednak są zauważalne. Liczę, że "polak o imieniu Marcin" powtózy i dzisiaj wyczyn!

 11. Liczę na udany debiut Bandla w UFC. Walka zostanie dość szybko przeniesiona do parteru a tam Taisumov przekona się że to oznacza jego przegraną przez suba. 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.