14 października odbędzie się gala KSW 75, podczas której kibice zobaczą osiem pojedynków. W najważniejszym z nich niepokonany Robert Ruchała skrzyżuje rękawice z Damianem Stasiakiem. Sprawdźcie, jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks.pl.

65,8 kg: Robert Ruchała (MMA 7-0-0) vs Damian Stasiak (MMA 13-8-0)

Redaktorzy typujący Ruchałę: Krzysztof
Redaktorzy typujący Stasiaka: Jacek, Michał, Jakub

Jacek Łosak: Robert Ruchała udowodnił już, że potrafi walczyć mądrze i mieć przygotowany dobry plan na rywala. Dodatkowo będzie mógł liczyć na ogromne wsparcie własnej publiczności. Nie wiem jednak czy to wystarczy na Damiana Stasiaka, który wydaje się być lepszy w każdej płaszczyźnie walki, niesie na swoich plecach pokaźny bagaż doświadczeń i wielokrotnie pokazał, że w boju nie odpuszcza ani na chwilę. Wprawdzie Damian zapowiada, że znokautuje Roberta już w pierwszej rundzie, ale nie sądzę, aby mu się to udało. Bardziej postawię w tym boju na to, że rozegra się na pełnym dystansie i ostatecznie to ręce Damiana na końcu zostaną uniesione w geście zwycięstwa.

Michał Tkaczuk: Starcie dwóch grapplerów, które na ostatnią chwilę stało się walką wieczoru wydarzenia. Zdecydowaną przewagę warunków fizycznych będzie miał młodszy Ruchała. Doświadczenie oraz klasa rywali przemawia za Stasiakem. Dla Ruchały będzie to bezsprzecznie największe wyzwanie w dotychczasowej karierze. Nie wydaje mi się, aby jeden czy drugi zawodnik skończył przeciwnika przed czasem. Pomimo wyższych kursów bukmacherskich na Stasiaka, mój typ idzie na jego wygraną przez jednogłośną decyzję sędziów.

120,2 kg: Daniel Omielańczuk (MMA 25-13-1) vs Michal Martinek (MMA 10-3-0)

Redaktorzy typujący Omielańczuka: Jacek, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Martinka: Michał

Jacek Łosak: Daniel Omielańczuk góruje doświadczeniem na zawodnikiem z Czech i teoretycznie powinien spokojnie poradzić sobie z Martinkiem. Ten jednak pokazał w ostatniej walce, że potrafi dobrze punktować rywala nie wchodząc z nim w mocne wymiany. Na wymiany liczy natomiast Daniel. Polak zapowiada, że chce narzucić swój styl walki, wciągnąć rywala w bijatykę i go znokautować. Jeśli jednak nie uda mu się ta sztuka w pierwszej rundzie, z każdą kolejną minutą może być mu trudniej. Wierzę jednak w doświadczenie Daniela i postawię na jego wygraną przed czasem.

Michał Tkaczuk: Obydwaj zawodnicy stoczą swoje drugie starcie w organizacji KSW. Daniel wraca po niespodziewanej przegranej z Praselem, natomiast Martinek po taktycznej i spokojnej wygranej ze Stawowym. Ciężko jest tu jednoznacznie wskazać faworyta. Wydaje mi się, że Omielańczuk najlepsze lata ma już za sobą. Przed nim staje solidny Czech, który ma braki parterowe. Z mojego punktu widzenia starcie będzie przebiegało w spokojnym tempie i żadna ze stron znacząco nie przejmie inicjatywy w tym pojedynku. Mój typ idzie na konto Martinka, który wygra przez jednogłośną decyzję sędziów.

93,0 kg: Tomasz Narkun (MMA 18-5-0) vs Luis Henrique da Silva (MMA 18-8-0)

Redaktorzy typujący Narkuna: Jacek, Michał, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący da Silvę:

Jakub Madej: Nie spodziewam się niczego innego, jak wygranej Tomasza Narkuna. Da Silva niecały rok temu już w pierwszej rundzie został znokautowany przez Ivana Erslanas i nie zdziwię się, jeśli Polak skończy starcie w podobny sposób. Brazylijczyk sam lubi kończyć walki ciosami, rzadko kiedy kończy przez poddania, dlatego spodziewam się stójkowych zawirowań, w których górą będzie udanie powracający do klatki Tomasz Narkun.

67,0 kg: Adam Soldaev (MMA 6-1-0) vs Oleksii Polischuck (MMA 10-3-0)

Redaktorzy typujący Soldaeva: Jacek, Michał, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Polischucka:

Jakub Madej: Zapowiada się bardzo ciekawe starcie. Polischuck w ostatnich walkach pokazał, jak dobrym jest zawodnikiem w każdej płaszczyźnie. Faworytem jest jednak dla mnie Soldaev, który debiutując w KSW dał wszystkim znać, że mimo zaledwie sześciu walk na koncie, jest już bardzo doświadczonym i poukładanym zawodnikiem. Nie zdziwi mnie, jeśli będzie to bardzo wyrównane starcie, w którym obaj dużo pokażą, jednak ostatecznie typuję Adama Soldaeva przez wygraną na punkty.

93,0 kg: Adam Tomasik (MMA 6-1-0) vs Madalin Pirvulescu (MMA 4-0-0)

Redaktorzy typujący Tomasika: Jacek, Michał, Jakub, Krzysztof
Redaktorzy typujący Pirvulescu:

73,0 kg: Adrian Gralak (MMA 5-0-0) vs Yann Liasse (MMA 8-1-0) 

Redaktorzy typujący Gralaka:
Redaktorzy typujący Liassego: Jacek, Michał, Jakub, Krzysztof

61,2 kg: David Martinik (MMA 5-4-0) vs Kamil Szkaradek (MMA 2-0-0)

Redaktorzy typujący Martinika: Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Szkaradka: Jacek, Krzysztof

56,7 kg: Adrianna Kreft (MMA 3-0-0) vs Petra Castkova (MMA 6-4-0)

Redaktorzy typujący Kreft: Jacek
Redaktorzy typujący Castkovą: Michał, Jakub, Krzysztof

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

a
ast

Oplot Challenge
Welterweight

46 komentarzy 103 polubień

Moje typowanie: Ruchała w parterze.

Odpowiedz polub

M
Masta

Vale Tudo
Championship

25,649 komentarzy 74,412 polubień

Nie wiedziałem, że jest ksw. To typować nie będę

Ps będzie mama Ruchała? Bo nie wiem czy oglądać

Odpowiedz polub

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,568 komentarzy 48,963 polubień

Damian nie miał raczej problemów z zawodnikami większymi od siebie, jednak w tym przypadku może mieć to kluczowe znaczenie, 51% dla Ruchały z mojej strony, jednak jeżeli Damian jest w formie z UFC to młody prospekt zostanie zmieciony z planszy, dla mnie to jedna wielka niewiadoma.
Ciekawe też czy Robert będzie w stanie radzić sobie z tak agresywnym skracaniem dystansu, czy się nie pogubi w defensywie, bardzo dobre zestawienie.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of jon blachowicz
jon blachowicz

Oplot Challenge
Middleweight

113 komentarzy 90 polubień

O Marcin Hakiel walczy , pewnie zeby do cichochłopek wrocic

Odpowiedz polub