Już dzisiaj gala KSW 69: Przybysz vs Martins! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks.

Pojedynek o mistrzostwo KSW w kategorii koguciej
61,2 kg: Sebastian Przybysz (MMA 9-2-0) vs Werlleson Martins (MMA 16-4-0)

Jacek Łosak: Sebastian Przybysz zdecydowanie nie ma szczęścia do rywali w ostatnim czasie. Najpierw miał walczyć z Jakubem Wikłaczem, następnie z Zoriko Jojuą, a ostatecznie wejdzie do klatki z Werllesonem Martinsem. Jak sam zapowiedział po ostatniej zmianie rywala, trudno w tak krótkim czasie przygotować jaką konkretna taktykę na walkę, ale zamierza dobrze bawić się w klatce. Patrząc na to jak rozwija się mistrz KSW wagi koguciej i co pokazał w ostatnich dwóch pojedynkach, wydaje mi się, że powinien poradzić sobie w tej sytuacji. Wprawdzie Matins jest bardziej doświadczonym zawodnikiem, ale wielu jego dotychczasowych rywali nie miało przesadnie imponujących rekordów. Sebastian natomiast ma za sobą pięciorundowe starcia i myślę, że właśnie w rundach mistrzowskich powinien rozbić Brazylijczyka.

Krzysztof Kordys: Sebastian Przybysz jest największym faworytem zbliżającej się gali. Wcześniejszym rywalem Polaka na KSW 69 miał być Zuriko Jojua, ale kontuzja wykluczyła Gruzina z występu w Polsce. Jego miejsce zajął Werlleson Martins, który debiutuje w polskiej organizacji, a do pojedynku z Sebastianem podchodzi po trzech zwycięstwach z rzędu. Ciężko tutaj nie zgodzić się z kursem wystawionym przez bukmachera. Moim zdaniem Przybysz jest lepszy od Brazylijczyka w każdej płaszczyźnie, pokonywał w przeszłości lepszych zawodników, a do kwietniowego starcia zaliczył dłuższy obóz przygotowawczy. Głównym atutem Martinsa jest parter, jednak nie wydaje mi się, by był on w stanie zagrozić Polakowi na macie. „Sebić” powinien w pełni kontrolować ten pojedynek i decydować o płaszczyźnie, w której będzie toczyć się akcja. Typuję, że Przybysz wykorzysta swoją przewagę w stójce do zwycięstwa przed czasem. Typ: Sebastian Przybysz przez TKO, runda 2

Redaktorzy typujący Przybysza: Jacek, Krzysztof, Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Martinsa:

83,9 kg: Cezary Kęsik (MMA 13-1-0) vs Paweł Pawlak (MMA 19-4-1)

Michał Tkaczuk: Jak dla mnie jest to najciekawsza walka nadchodzącej gali KSW. Jedni z najlepszych polskich zawodników wagi średniej staną naprzeciwko siebie i być może rozstrzygną kwestię następnego pretendenta do pasa tejże dywizji. Obydwaj są zawodnikami twardymi, charakteryzującymi się dużą odpornością na ciosy. Są również dość wszechstronni z naciskiem na stójkę. Przewagę warunków fizycznych będzie miał po swojej stronie Kęsik, który jest zawodnikiem trochę większym z nieznacznie dłuższym zasięgiem. Kondycyjnie lepiej prezentuje się Pawlak, który ma za sobą niesamowite 25-cio minutowe wojny z Adrianem Błeszyńskim jeszcze za czasów walki dla organizacji Babilon MMA. Pojedynek z Kęsikiem jest jednak trzy rundowy i myślę, że dużo większą przewagą dla „Plastinho” to nie będzie. Kęsik tylko jedno ze swoich trzynastu zwycięstw zdobył dzięki decyzji sędziów punktowych, jednak Pawlak nie przegrał nigdy przed czasem, a mówimy o zawodniku, który miał okazję stoczyć trzy pojedynki dla organizacji UFC. Spodziewam się świetnego trzyrundowego widowiska toczonego w szybkim tempie w stójce. Dla mnie jest to pojedynek ciężki do wytypowania, jednak ostatecznie pokieruje się moim patriotyzmem lokalnym i stawiam na zwycięstwo „Lubelskiego czołga” przez jednogłośną decyzję sędziów. Pierwsze dwie rundy pójdą na konto Kęsika, ostatnią zwycięży Pawlak.

Redaktorzy typujący Kęsika: Michał
Redaktorzy typujący Pawlaka: Jacek, Krzysztof, Jakub

68,0 kg: Robert Ruchała (MMA 6-0-0) vs Michele Baiano (MMA 7-0-0)

Jacek Łosak: Robert Ruchała staje drugą szansą z rzędu pobicia niepokonanego dotąd zawodnika. W ostatnim starciu Ruchała wygrał z Patrykiem Kaczmarczykiem i udowodnił, że staje się jednym z ciekawszych fighterów na polskim podwórku MMA. Robert uważa, że Włoch to dla niego duże wyzwanie i mocny rywal. Jest jednak pewny swego i patrząc na to, jak mądrze zawalczył z Patrykiem, nie dziwię mu się. Baiano to mistrza włoskiej organizacji Slam FC. Co jednak ciekawe, ostatni raz walczył 12 marca tego roku i stoczył bój na pełnym dystansie trzech rund. Wejdzie więc do klatki po nieco ponad miesiącu od ostatniego pojedynku. Nie wiem czy tak krótka przerwanie nie wpłynie negatywnie na jego możliwości. Niezależnie jednak od wszystkiego Robert powinien wygrać nadchodzące starcie i pokonać Włocha na punkty.

Redaktorzy typujący Ruchałę: Jacek, Krzysztof, Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Baiano:

56,7 kg: Natalia Baczyńska (MMA 6-1-0) vs Sara Luzar Smajic (MMA 3-1-0)

Tomasz Chmura: Natalia Baczyńska do pojedynków wychodzi bardzo skupiona. Widać koncentrację i konsekwentne realizowanie wcześniej ułożonego planu. Jej ostatnie walki toczone były praktycznie tylko w płaszczyźnie stójkowej, głównie w boksie. W starciach jest ostrożna, nie odsłania się i nie podpala, a agresję możemy u niej zobaczyć dopiero, gdy rywalkę ma na widelcu, na granicy TKO. Problemem u niej jest na pewno obrona przed obaleniami. Dość łatwo dała się obalić ostatniej rywalce, będąc bardzo sztywno na nogach. Równie łatwo jej noga została wyhaczona później pod siatką. Walka „pod płotem” to kolejny element, który wymaga dopracowania. Nie radzi sobie będąc dociskana do siatki. Mniejsze od niej rywalki za długo ją przetrzymywały w tej pozycji i często otwierało to szansę na obalenie Natalii. Lepiej ogarnięta zapaśniczo przeciwniczka będzie dla Baczyńskiej koszmarem. Jak dla mnie ma za ostrożny styl, za dużo czeka, nie używa ofensywnych zapasów, a wywierająca większą presję Sara Luzar-Smajic, może być lepiej oceniona przez sędziów w walce, która z dużym prawdopodobieństwem dojdzie do decyzji.

Jakub Madej: To bez wątpienia będzie największy test z karierze Baczyńskiej. Do tej pory jej zwycięstwa nie zachwycają, jednak seria sześciu wygranych z rzędu to w kategoriach kobiecych bardzo dobry wynik. Zawodniczka z Chorwacji może okazać się jednak dla niej stylistycznie złym zestawieniem. Jeśli Luzar Smajic postawi na narzucanie presji w stójce i tam punktowanie nawet pojedynczymi uderzeniami, to Baczyńska może sobie z tym nie poradzić. Starcie niemal na pewno dojdzie do decyzji sędziów i w mojej opinii wygra Sara Luzar Smajic, która zatrzyma serię zwycięstw Baczyńskiej.

Redaktorzy typujący Baczyńską: Jacek
Redaktorzy typujący Smajic: Krzysztof, Michał, Tomasz, Jakub

70,3 kg: Maciej Kazieczko (MMA 7-2-0) vs Wilson Varela (MMA 6-2-0)

Michał Tkaczuk: Ciekaw jestem dyspozycji Maćka po rocznej przerwie. Z jednej strony mówimy o niedawnym pretendencie do pasa, z drugiej strony o zawodniku, którego pokonani rywale łącznie razem wzięci osiągnęli zawrotne 0 w ilości zwycięstw dla KSW. Prawda jest taka, że starcia z mocniejszymi przeciwnikami jak Marian Ziółkowski czy Gracjan Szadziński pokazały, że Kazieczko ma nad czym pracować. Rywalem Polaka będzie niejaki Francuz, Wilson Varela, który stoczy swój już trzeci pojedynek w 2022 roku, a czwarty od grudnia 2021. Poprzednie starcie stoczył przed czterema tygodniami, jednak trwało ono minutę, więc nie podejrzewam aby doznał jakichś szczególnych obrażeń. Varela po swojej drugiej porażce w zawodowym MMA odniesionej w 2016 roku zrobił sobie długą, bo aż 5-cio letnią przerwę po której wygrał cztery pojedynki. W ostatnim starciu pokazał sprawny, wyrachowany boks ze smykałką do niskich kopnięć, natomiast wcześniej sam miał duży problem z ich radzeniem. Ponadto Francuz nie posiada wybitnej defensywy zapaśniczej, choć w starciu z Kazieczką nie spodziewam się, aby była ona przydatna. Dobry technicznie boks posiada również Polak, natomiast bije on dużo mocniej do rywala. Co do przebiegu walki większej filozofii tutaj nie będzie. Mający na swoim koncie kilka poddań, Varela będzie dążył do sprowadzenia pojedynku do parteru, natomiast Polak będzie chciał utrzymać się za wszelką cenę na nogach. Co prawda Francuz nie był nigdy znokautowany, natomiast nazwiska jego rywali nie robią wrażenia, a Maciek ma czym uderzyć, dlatego stawiam na wygraną Kazieczki przez TKO w drugiej rundzie.

Redaktorzy typujący Kazieczkę: Jacek, Krzysztof, Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Varelę:

77,1 kg: Artur Szczepaniak (MMA 7-1-0) vs Jivko Stoimenov (MMA 13-4-0)

Krzysztof Kordys: Jivko Stoimenov jest 25-letnim zawodnikiem z Bułgarii, którego niemal każda walka, wygrana lub przegrana, kończy się przed czasem. Teraz „The Bulgarian Ripper” przyjeżdża do Warszawy, żeby zmierzyć się w okrągłej klatce KSW z Arturem Szczepaniakiem. Większość walk Polaka również rzadko kiedy docierała do decyzji sędziów punktowych, dlatego w tym przypadku upatruję podobnego scenariusza. Spodziewam się, że Jivko agresywniej rozpocznie tę walkę, w poprzednich występach często obalał swoich rywali, a następnie rozbijał ich w parterze. Jakość dotychczasowych przeciwników Bułgara pozostawia jednak wiele do życzenia, potyczki z lepszymi zawodnikami zwykle kończyły się dla niego porażką. W mojej opinii Szczepaniak przeczeka Stoimenova, a w dalszej fazie starcia wykorzysta przewagę kondycyjną oraz większą przekrojowość. Artur powinien zakończyć pojedynek na swoją korzyść jeszcze przed końcową syreną. Typ: Artur Szczepaniak przez TKO, runda 3

Jakub Madej: Zatrudnienie Szczepaniaka przez KSW to bardzo dobry ruch. Już od dłuższego czasu obserwowałem tego zawodnika, a jego pojedynki w naszym kraju zapowiadają się ciekawie. Rywal na debiut pod szyldem KSW jest w porządku, jednak nie będę ukrywał, że powinna to być łatwa walka dla Polaka. Najważniejsze zwycięstwo zawodnika z Bułgarii to bez wątpienia ostatnia wygrana z Miguelem Duranem. Szczepaniak mierzył się już z bardziej doświadczonymi rywalami i z nimi wygrywał. Według mnie jedyną płaszczyzną, w której Stoimenov mógłby zagrozić Szczepaniakowi to parter, jednak w całej swojej karierze wygrał on przez poddania tylko kilka razy i nie sądzę, żeby chciał dążyć do tej płaszczyzny. Artur Szczepaniak stanie przed szansą zanotowania bardzo efektownego i mocnego debiutu w KSW i bez wątpienia nie będę mógł doczekać się jego kolejnego występu. Typuję Artura Szczepaniaka przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

Redaktorzy typujący Szczepaniaka: Krzysztof, Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Stoimenova: Jacek

61,2 kg: Paweł Polityło (MMA 6-3-0) vs Patryk Chrobak (MMA 3-1-0)

Redaktorzy typujący Polityłę: Krzysztof, Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Chrobaka: Jacek

65,8 kg: Wojciech Kazieczko (MMA 1-0-0) vs Lubos Lesak (MMA 2-0-0)

Redaktorzy typujący Kazieczkę: Jacek, Krzysztof, Jakub
Redaktorzy typujący Lesaka: Michał

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,608 komentarzy 49,067 polubień
Avatar of ketraab
ketraab

Bellator
Heavyweight

4,802 komentarzy 20,947 polubień

And new.

Seba to ogarnie chociaz ja w jego przypadku jestem trochę nieobiektywny. Ale wiem jak ciężko trenuje i się stara. Pamietam jeszcze czasy jak mu trener robote ogarniał żeby czasowo mu się zgadzało z treningami i miał jakiś hajsik. Od 10lat jest mega zdeterminowany, ciężko trenuje, nie dał się wciągnąć w trójmiejskie życie jak wielu zawodników i na prawdę nie znam drugiego tak ciężko zapierdalającego chłopaka. Z całego serca mu życze zeby trafił do UFC bo to jego marzenie od małolata. War Sebić!!!!! :bleed: :bleed::bleed::bleed::bleed::bleed:

Odpowiedz 1 Like

M
Masta

Vale Tudo
Championship

25,684 komentarzy 74,612 polubień

Redaktorzy typujący Ruchałę: Jacek, Krzysztof, Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Baiano:

Przecież ten Baiano go zabije

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Miskatonic
Miskatonic

Vale Tudo
Championship

25,128 komentarzy 107,755 polubień

To karta KSW czy FEN?

:korwinwhat:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

18,187 komentarzy 76,117 polubień

To karta KSW czy FEN?

:korwinwhat:

Nowa jakość hejterze! Only by Viaplay!

Ciekawi mnie generalnie tylko walka Pawlak-Kęsik i Ruchała. Galaktyczni zrobili rekordowo słaba kartę.

Odpowiedz 1 Like

M
Masta

Vale Tudo
Championship

25,684 komentarzy 74,612 polubień

To karta KSW czy FEN?

:korwinwhat:

Jak 4 gale w roku i ciągle Pudzian i Mamied to źle, jak młode wilki i 12 gal w roku to źle! Idź zjezd czipsy hejterze!

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Warszawski Antek
Warszawski Antek

Bellator
Welterweight

4,352 komentarzy 22,564 polubień

To karta KSW czy FEN?

:korwinwhat:

Wstydź się Andrzej :no no:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Jakub Madej
Jakub Madej

Moderator

4,706 komentarzy 14,369 polubień

Przecież ten Baiano go zabije

To dobra okazja do stawiania w takim razie. Kursy na Baiano w okolicy 5.00 już są.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,608 komentarzy 49,067 polubień

Seba to ogarnie chociaz ja w jego przypadku jestem trochę nieobiektywny. Ale wiem jak ciężko trenuje i się stara. Pamietam jeszcze czasy jak mu trener robote ogarniał żeby czasowo mu się zgadzało z treningami i miał jakiś hajsik. Od 10lat jest mega zdeterminowany, ciężko trenuje, nie dał się wciągnąć w trójmiejskie życie jak wielu zawodników i na prawdę nie znam drugiego tak ciężko zapierdalającego chłopaka. Z całego serca mu życze zeby trafił do UFC bo to jego marzenie od małolata. War Sebić!!!!! :bleed: :bleed::bleed::bleed::bleed::bleed:

Jako pomorski chłopak bardzo bym chciał, jednak jego przeciwnik trenuje z KRÓLEM Jose Aldo juniorem, jest lepszy niż Bruno Santos i jeśli Sebek znacząco się nie rozwinął to przeprawa będzie bardzo trudna.

Odpowiedz 1 Like

click to expand...
Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,608 komentarzy 49,067 polubień

To dobra okazja do stawiania w takim razie. Kursy na Baiano w okolicy 5.00 już są.

Przestrzelone są te kursy strasznie, 2.10-1.80 tak powinny wyglądać.

Odpowiedz polub