ksw 46 typowanie

Typowanie redakcyjne KSW 46

Już jutro gala KSW 46, na której ujrzymy rewanż Tomasza Narkuna z Mamedem Khalidovem oraz mnóstwo innych ciekawych pojedynków. Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje nasza redakcja. Poniższe walki można obstawiać u legalnego bukmachera TOTALbet:

Mamed Khalidov vs. Tomasz Narkun

Jacek Łosak: Patrząc na pojedynki zbliżającej się gali KSW 46, bardzo trudno jest mi wskazać taki, w którym bez zastanowienie mógłbym podać swojego faworyta.
Nie inaczej jest w przypadku walki wieczoru i drugiego starcia Mameda z Tomkiem. Z jednej strony bowiem Tomek jest zawodnikiem nieprzewidywalnym i już raz Mameda pokonał, co na pewno wpływa na jego pewność siebie. Dodatkowo na jego korzyść przemawiają gabaryty. Z drugiej strony Mamed powtarza, że jeszcze nigdy nie był tak zmotywowany do walki i jest pewny, że tym razem nie wpadnie w żadną „pułapkę” zastawioną przez Narkuna. Czy faktycznie tak będzie? Trudno powiedzieć. Wydaje mi się jednak, że Mamed, który w drugim starciu chce postawić na swoją szybkość, za wszelką cenę będzie chciał unikać otwartej wymiany i tym razem wypunktuje Tomka Narkuna.

Bartłomiej Zubkiewicz: Mamed Khalidov odrobi lekcje z pierwszego starcia z Tomaszem Narkunem i nie da się złapać w gierki parterowe. Na media treningu widać było szybkość oraz świeżość u mistrza kategorii średniej. To z pewnością będzie robiło różnicę w walce w stójce. Khalidov to zdecydowanie lepszy uderzacz i teraz moim zdaniem odprawi przeciwnika ciosami.

Krzysztof Kordys: Piekielnie ciężki do wytypowania pojedynek, w którym może wydarzyć się prawie wszystko i ciężko wskazać konkretnego faworyta. Khalidov aby zwyciężyć w tym starciu musi przede wszystkim rozsądniej korzystać ze swoich zasobów energii i utrzymywać walkę wyłącznie w stójce. Jeżeli Mamed podejdzie na spokojnie do tego występu i skupi się bardziej na punktowaniu Narkuna niż na szybkim skończeniu, to powinien wytrzymać kondycyjnie. Wtedy jednak Narkun będzie miał większe pole do popisu i kto wie, czy nie skończy Mameda jeszcze wcześniej niż za pierwszym razem. Zakładając jednak, że Khalidov poprawi błędy taktyczne z poprzedniej walki, to moim zdaniem powinien rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść. Mamed Khalidov przez jednogłośną decyzję

Mariusz Hewelt: Mamed zaimponował mi spokojem przed, po i w trakcie ważenia. Widać, że jest w nim „iskra”, podczas gdy jego rywal może spalić się psychicznie. Typuję, że Mamed wejdzie ostro już od pierwszej sekundy walki i rozmontuje Tomka serią ciosów podobnych do tych, jakie ulokował na ciele Luke’a Barnatta. Narkun wciąż może zagrozić piekielnie mocnym parterem, ale w najbliższej walce czuję, że jego tytanowa szczęka zostanie w końcu skruszona. 

Redaktorzy typujący Khalidova: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Marcin Jabłoński, Tomasz Chmura
Redaktorzy typujący Narkuna:

Mateusz Gamrot vs Kleber Koike Erbst

Bartłomiej Zubkiewicz: Mateusz Gamrot do pojedynku z Kleberem Koike Erbstem stanie przed sporym wyzwaniem nie tylko jeśli chodzi o sam pojedynek. Pierwszy raz w KSW Polak zejdzie z wagą do 66 kilogramów. Jak przyznaje sam Gamer, czuje się on bardzo dobrze i wierzę, że pokaże to w klatce KSW w Gliwicach. Gamrot swoimi zapasami oraz grapplingiem zneutralizuje najbardziej niebezpieczne bronie rywala i wygra ten pojedynek przez decyzję sędziowską.

Krzysztof Kordys: Za Gamrotem przemawia lepsza stójka, mocne zapasy oraz przewaga siły i warunków fizycznych. Kleber Koike Erbst jest bardzo groźny w parterze, jednak Gamrot dzięki swoim zapasom może decydować w jakiej płaszczyźnie będzie toczyć się ten pojedynek. Kleber może próbować innych technik sprowadzania walki do parteru, jak chociażby wciąganie przeciwnika do własnej gardy, jednak Gamrot również jest świetnym grapplerem i posiada potrzebne umiejętności, żeby bronić się przed próbami poddań Klebera. Typuję jednak, że Polak da radę utrzymać walkę w stójce i wypunktuje Klebera. Mateusz Gamrot przez jednogłośną decyzję

Mariusz Hewelt: Uważam Klebera Koike Erbsta za przereklamowanego zawodnika. Gamrot przejdzie się po nim na luzie. Bardzo mocne zapasy i wysoki współczynnik obron przed poddaniami pozwoli mu na unikanie technik kończących i tym samym dowiezienie pewnego zwycięstwa na kartach punktowych.

Redaktorzy typujący Gamrota: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Marcin Jabłoński
Redaktorzy typujący Klebera: Tomasz Chmura

Salahdine Parnasse vs Marcin Wrzosek

Jacek Łosak: Zastanawiając się nad tym kto mógłby powstrzymać zwycięski pochód przez kolejne walki młodego Salahdina Parnasse, do głowy przychodzi mi nieustępliwy i lubiący wojny w klatce Marcin Wrzosek. Patrząc jednak na to jak Francuz poradził sobie z poprzednimi rywalami, muszę przyznać, że przed Polakiem stoi niezwykle trudne zadanie. W tej walce również ciężko mi wskazać tzw. pewniaka, jednak ostatecznie postawię na Slahdine, który podobnie jak w poprzednich starciach, wypunktuje Marcina.

Redaktorzy typujący Parnasse: Jacek Łosak, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Marcin Jabłoński
Redaktorzy typujący Wrzoska: Bartłomiej Zubkiewicz, Tomasz Chmura,

Daniel Torres vs. Roman Szymański

Redaktorzy typujący Torres: Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Tomasz Chmura, Mariusz Hewelt
Redaktorzy typujący Szymańskiego: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Marcin Jabłoński

Roberto Soldić vs Vinicius Bohrer

Bartłomiej Zubkiewicz: Za takie decyzje polska publiczność pokocha Roberto Soldicia. Mistrz kategorii półśredniej nie zastanawiał się długo nad zaakceptowaniem pojedynku z nieznanym Viniciusem Bohrerem. Jego celem jest danie świetnego widowiska fanom zgromadzonym w Gliwicach. Chorwat sporo ryzykuje walcząc z Brazylijczykiem, lecz powinien wygrać ten pojedynek bez większych problemów. Liczę na nokaut ze strony Soldicia.

Kacper Bącela: Prawdopodobnie najłatwiejsza walka do wytypowania na tej gali. Przeglądając rywali Viniciusa Bohrera od razu można zauważyć, że nie zwyciężył on nigdy z kimś pokroju Roberto Soldica – jak już się mierzył, to przegrywał przed czasem. Tak też będzie i tym razem, bo wątpię by nastawiony głównie na walkę w parterze Brazylijczyk przetrwał pod naporem ciosów Soldica. Innymi słowy, Roberto Soldić zamorduje już w pierwszej rundzie.

Redaktorzy typujący Soldicia: Jacek Łosak, Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Marcin Jabłoński
Redaktorzy typujący Bohrera:

Grzegorz Szulakowski vs Marian Ziółkowski

Krzysztof Kordys: Grzegorz Szulakowski, który zastąpił kontuzjowanego Gracjana Szadzińskiego, jest bardzo niewygodnym stylistycznie rywalem dla Ziółkowskiego. Marian nie ma najlepszych defensywnych zapasów i ma tendencję do zamykania się pod siatką, a to najpewniej będzie klucz do zwycięstwa dla Szulakowskiego. Szuli jest mocnym i agresywnym zapaśnikiem, więc naturalnie powinien dążyć do sprowadzenia walki na ziemię i tam szukać drogi do wygranej. Mocno faworyzuję w tym starciu Grześka i typuję, że uda mu się zdominować Ziółkowskiego oraz skończyć go przed czasem. Grzegorz Szulakowski przez TKO, runda 2

Mariusz Hewelt: Marian Ziółkowski mnie nie przekonuje. Niby drzemie w nim ogromny potencjał, ale jakoś nie potrafi go uwolnić. Jeśli w najbliższą sobotę nie nastąpi przełom, to „Szuli” zmiecie go dzięki swoim ponadprzeciętnym umiejętnościom z zakresu brazylijskiego jiu-jitsu.

Redaktorzy typujący Szulakowskiego: Jacek Łosak, Bartłomiej Zubkiewicz, Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Marcin Jabłoński
Redaktorzy typujący Ziółkowskiego:

Kamil Szymuszowski vs Artur Sowiński

Redaktorzy typujący Szymuszowskiego: Bartłomiej Zubkiewicz, Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela, Mariusz Hewelt, Marcin Jabłoński
Redaktorzy typujący Sowińskiego: Jacek Łosak

Antun Racić vs Sebastian Przybysz

Redaktorzy typujący Racica: Jacek Łosak, Tomasz Chmura, Krzysztof Kordys, Kacper Bącela
Redaktorzy typujący Przybysza: Bartłomiej Zubkiewicz, Mariusz Hewelt, Marcin Jabłoński

Michał Michalski vs Krystian Kaszubowski

Redaktorzy typujący Michalskiego: Jacek Łosak, Tomasz Chmura, Bartłomiej Zubkiewicz, Kacper Bącela, Marcin Jabłoński
Redaktorzy typujący Kaszubowskiego: Krzysztof Kordys, Mariusz Hewelt

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.