Zapraszamy do przeczytania drugiej części sondy na temat sobotniego pojedynku Kita vs Grabowski na gali Beast of the East w Gdyni. Tym razem typowania trenerów, zawodników i dziennikarzy z Polski.

Piotr Bagiński – trener Berserkers Team Szczecin, legenda polskiego grapplingu

Jestem raczej mało obiektywny, gdyż Damian jest moim bardzo dobrym kolegą i zawsze mu kibicuje natomiast Michała Kity nie znam osobiście – wprawdzie oglądałem jego walki (bardzo mi się podobały) ale w tym spotkaniu wygra Damian.

Krzysztof Kułak – mistrz KSW w wadze średniej

Nie będę obiektywny bo Damian to mój kolega, tak czy owak stawiam na Damiana.

Łukasz Gontarczuk – Polski zawodnik walczący w Belgii

Bardzo ciężko jest wytypować zwycięzcę walki pomiędzy dwoma najlepszymi polskimi zawodnikami wagi ciężkiej. Obaj zawodnicy mają podobne warunki fizyczne, oraz obaj wygrali dobrze obsadzone turnieje. Co ciekawe wszystkie walki tych zawodników kończyły się przed czasem. Stawiam na wygrana Michała Kity w drugiej rundzie przez TKO, uderzenia w parterze, bo myślę że jest zawodnikiem bardziej wszechstronnym i lepiej przygotowanym do walk. Lecz każdy inny wynik tej walki nie będzie zaskoczeniem bo zapowiada się emocjonująca i wyrównana walka. Zanosi się na prawdziwą „Masakrę”. Bez względu na wynik mam nadzieje że do rewanżu pomiędzy tymi zawodnikami dojdzie w finale Bellatora.

Sebastian Olchawa – zawodnik MMA

Kita.

Artur Kadłubek – czołowy średni w Polsce

MASAKRA – nieobiektywnie dlatego, że znam go od lat i mu kibicuje, obiektywnie dlatego, że moim zdaniem jest po prostu lepszym fighterem.

Mariusz Radziszewski – czołowy półśredni w Polsce

Michał ma doskonałą stójkę, moim zdaniem dużo lepszą niż Damian, w tej płaszczyźnie walki w ogóle nie widzę Damiana w starciu z Michałem. Trenując kilkanaście lat zapasy ma również doskonałą obronę przed sprowadzeniami więc nie wyobrażam sobie też sytuacji żeby mógł znaleźć się na plecach. Jeżeli nawet dojdzie do takiej sytuacji to potrafi także prowadzić walkę z dołu, jeżeli natomiast znajdzie się u góry to jego G’N’P poznał już niejeden zawodnik. Przygotowując z takimi zawodnikami jak Mousasi czy Spong będzie bardzo mocny psychicznie. Typ KITA TKO

Tomasz Kondraciuk – czołowy średni w Polsce

Grabowski wygra wg mnie tylko muszę przemyśleć jak, na pewno nie na pkt, albo ko/tko albo wjedzie jakaś końcówka jak w jego ostatniej walce. Wygra Grabowski przez poddanie, myślę ze w 2 rundzie.

Marcin Blicharski – prezes Shooto Polska

Stawiam na zwycięstwo Damiana Grabowskiego. Damian ma doskonałe umiejętności walki w parterze, dobrze sprowadza, jest niebywale silny. Ma również świetną passę, 11 wygranych walk pod rząd, więc zapewne mocno ustawioną psychikę. Na moje oko, Michał będzie najgroźniejszym z dotychczasowych przeciwników Damiana, jednak działa to w obie strony – on również nie miał tak wymagającego przeciwnika. Świetne zestawienie i dla obu zawodników szansa na wpisanie w rozkład mocnego przeciwnika.

Artur Sowiński – czołowy lekki w Polsce

Wierzcie lub nie, ale śniła mi się ta walka. W moim śnie po mocnej wojnie sędziowie wskazali Kite jako zwycięzcę. Jest to strasznie ciężka walka to wytypowania, dlatego zdam się na mój sen czyli Kita przez decyzje.

Dawid Baziak – finalista turnieju M-1 Selection w wadze ciężkiej

Ciężko mi jest powiedzieć kto wygra tę walkę bo to jest MMA i wszystko może się zdarzyć. Zależy wszystko od treningu i dyspozycji w danym dniu. Jednak myślę, że wygra Michal Kita. W dobrym stylu wygrał z Alexeiem Oleinikiem, który również jest bardzo dobrym parterowcem. Na pewno Grabowski widział tę walkę i wyciągnął wnioski, ale jeżeli miałbym obstawiać to Kita.

Krzysztof Jakubowski – organizator gal Iron Fist

Damian Grabowski. Przy podobnej masie ciała i umiejętnościach wykazuję większą ogólną sprawność fizyczną. Ale pewnie zadecyduje dyspozycja dnia.

Przemysław Zbiciak – zawodnik Arrachion MMA Olsztyn

Bez wątpienia ta walka zadecyduje o tym, który z tych zawodników zostanie oficjalnie, obecnie najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej w Polsce. Za Michałem przemawia team, warunki w jakich może przygotowywać się do tej walki oraz ostatni, świetny występ na turnieju w Rosji. Za Damianem natomiast walka w parterze. W tej walce stawiam na zwycięstwo Michala Kity przez TKO, chociaż kibicował będę Damianowi i mam cicha nadzieje na ładne poddanie.

Łukasz Jurkowski – czołowy zawodnik w Polsce, komentator gal MMA i K-1

Mój typ to Damian Grabowski przez decyzje. Damian jest zawodnikiem bardziej wszechstronnym od Kity i myślę ,ze będzie próbował przejąć kontrolę walki na ziemi konsekwentnie bijąc g&p. Kita jest doświadczonym zawodnikiem wiec krzywdy dużej z pleców nie da sobie zrobić, wiec mój typ to walka w pełnym dystansie i wygrana Grabowskiego jednogłośną decyzją.

Peter Sobotta – Zawodnik MMA, walczącym na sobotnim UFC 115.

hmmm… Myślę, że Kita da radę

Szymon Bońkowski – Trener Arrachion MMA Olsztyn

Moim zdaniem jest to bardzo ciężka walka do typowania, tak na prawdę nie ma w niej faworyta. Za Michałem przemawiają obalenia i mocne ciosy, szczególnie na ziemi, jednak osobiście wierze w umiejętności Damiana w parterze i jego obstawiam jako zwycięzcę tego pojedynku. Mój typ to Grabowski przez submission, ale pieniędzy w tej walce bym nie postawił na żadnego z zawodników 🙂

German Anfinogenov – Trener Radomskiego Klubu Taekwondo

Trudno mnie wytypować zwycięzcę w tej walce, bo to są dwóch dobrych zawodników. Michał Kita, według mnie, jest bardziej uniwersalnym zawodnikiem. Ma dobrą stójkę i parter, dobrze obala.Damian Grabowski, to dobry parterowiec. Raczej stawiam na dobrą walkę.

Radek Piechnik – najlepszy polski piórkowy

Ciężka sprawa.. No, ale widzę to tak: Michał to solidny zapaśnik, kończący swoje walki głównie przez TKO (Ground and pound), wydaje mi się jednak że w starciu z Damianem ta sztuka może się nie udać. Grabowski potrafi sobie radzić w klinczu i prędzej czy później sprowadzi walkę do parteru i tam będzie szukał sposobu na wygraną. Mój typ: Wygrywa Damian Grabowski przez poddanie.

Jacek Toczydłowski – czołowy polski półśredni

Moim zdaniem Damian. Widziałem go w akcji kilka razy, raz walczyliśmy na tej samej gali I jest to zawodnik światowej klasy. Narobi dużo zamieszania w ciężkiej.

Oskar Berezowski – dziennikarz Polska the Times

Kita – Grabowski: Grabowski KO. Recepta na sukces: efektowne i skuteczne G’n’P Grabowskiego poparte apetytem na wygrywanie.

Antoni Chmielewski – jedyny dwukrotny zwycięzca turniejów KSW

Trochę myślałem o tym pojedynku i uważam, że lekką przewagę będzie miał Damian. Decyzja dla niego, chyba że dostanie jakąś mocną bombę, ale to mało prawdopodobne.

Podsumowanie:

Damian Grabowski – 11
Michał Kita – 8
niezdecydowany – 1

14 KOMENTARZE

 1. Pan Janisz wypowiadał się na temat walki dzisiaj rano w telewizji Orange Sport Info. Był niezdecydowany 😀

 2. Za bardzo nie pamiętam. Ogólnie dużo się wypowiadał o tej gali więc nie sposób było wszystko zapamiętać. Mówił że w tej walce spodziewa się dużo walki w parterze. Dodał że kibice na gali w Gdyni będą rozumięc piękno walki w parterze i w przeciwieństwie do kibiców amerykańskich będą klaskać ;D

 3. Ogólnie trzeba przyznać że fajnie reklamują to gale na tym kanale.

 4. Podsumowując Polska+Świat 30-15 dla Damiana Grabowskiego, dwoje niezdecydowanych.
  Spodziewam się wojny, choć nie wykluczam dużo walki w klinczu, gdzie moim zdaniem Damian będzie miał lekką przewagę.

 5. heh dobre typownaie, tylko jak to mozliwe ze skoro ranking mma rocks podobno jest bezstronny to jakzawodnik nizej klasyfikowany mogl zdobyc taką przewage głosów w typowaniu ludzi z branży

 6. Ja się zastanawiam ile razy jeszcze będę musiał to powtórzyć, że rankingów nie układa się na podstawie typowań pojedynków tylko wygranych walk.

  Jak to możliwe, że ciągle pojawiają się osoby, który tego nie rozumieją?

 7. Brak Mirka O. trenera najlepiej zarabiającego polskiego zawodnika mma i ogólnie alfy i omegi tego sportu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.