Zdjęcia autorstwa Moniki Kutkowskiej

Już dzisiaj gala FEN 39: Thompson vs Andryszak! Sprawdźcie jak to wydarzenie typuje redakcja MMARocks.

120,2: Oli Thompson vs. Michał Andryszak

Jacek Łosak: Chociaż Oli Thompson w roku 2020 znokautował Szymona Bajora i jest zawodnikiem, który potrafi zaskoczyć, nie widzę go zwyciężającego w starciu z Michałem Andryszakiem. Thompson ma 42 lata i jest po dwóch przegranych z rzędu. Michał natomiast od pewnego czasu nie rzuca się już w wir walki ryzykując przyjęcie ciężkiego ciosu. Myślę, że i tym razem będzie spokojnie korzystał ze swojego zasięgu i ostatecznie znokautuje Anglika w drugiej rundzie pojedynku.

Krzysztof Kordys: W walce wieczoru gali FEN 39 dojdzie do pojedynku o pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Broniący po raz pierwszy swojego tytułu Oli Thompson powróci do klatki FEN po blisko dwuletniej przerwie. Anglik został mistrzem po sprawieniu dużej niespodzianki i błyskawicznym znokautowaniu Szymona Bajora. Od tego czasu Oli stoczył dwie walki w innych organizacjach, obie przegrane. Naprzeciwko niego stanie Michał Andryszak, który udanie zadebiutował w FEN w styczniu tego roku. Ciężko jest mi wierzyć w kolejną sensację w wykonaniu Oliego Thompsona. „Longer”, pomimo pewnych oczywistych braków w swojej grze, jest kilkanaście lat młodszym i zwyczajnie lepszym zawodnikiem. Biorąc jednak pod uwagę wątpliwą odporność na ciosy Michała, z pewnością błędem było całkowite skreślenie w tym zestawieniu Anglika. Myślę jednak, że Andryszak zdoła rozpracować swojego rywala i samemu zwyciężyć przed czasem. Typ: Michał Andryszak przez KO, runda 1

Jakub Madej: Znokautowanie Bajora przez Thompsona to jedna z największym niespodzianek 2020 roku w polskim MMA. Ja jednak zawsze w głowie miałem walkę Bajora z Walusiem, w której ten pierwszy został naruszony przez „Augustowskiego Drwala”. Czy jednak Brytyjczyk jest w jakikolwiek sposób zaskoczyć też tym razem i obronić pas FEN? W moim odczuciu nie ma na to żadnych szans. „Longer” w ostatnich walkach pokazuje całkowicie inny styl walki. Walczy zdecydowanie bezpieczniej i nie wchodzi już w szalone wymiany – bo te kończyły się na jego niekorzyść. Mając na uwadze znokautowanie Bajora, Andryszak nie będzie chciał też tu ryzykować i nie widzę tu innego scenariusza, niż trzecia przegrana Thompsona z rzędu. W ostatnim starciu przegrał on na punkty, wcześniej przez nokaut – podobnie w moim odczuciu będzie też tym razem. Prawdopodobnie Andryszak wyjdzie do tego starcia spokojnie, aby nie popełnić żadnego błędu, jednak w moim odczuciu skończy bardzo szybko „The Spartana”, najprawdopodobniej przez nokaut. Jeśli Thompson będzie jednak na to odporny, to Andryszak bez żadnego problemu powinien go sprowadzać, a tam rozbijać ciosami. Nie widzę szans na decyzję sędziów w tym starciu, dlatego też typuję wygraną Andryszaka przed czasem (najprawdopodobniej przez ciosy) w pierwszej lub drugiej rundzie.

Redaktorzy typujący Thompsona:
Redaktorzy typujący Andryszaka: Jacek, Krzysztof, Rafał, Jakub

65,8: Kacper Formela vs. Nicolae Hantea

Rafał Grabosz: Pomimo problemów na ostatniej prostej, Kacper Formela koniec końców zawalczy w sobotę o pas mistrzowski kategorii piórkowej. Solidny Arkadiy Osipyan został usunięty z rozpiski i na kilka dni przed samym wydarzeniem rękawicę zdecydował się podjąć młody Nicolae Hantea. Polak jest znacznie bardziej doświadczonym zawodnikiem od swojego rywala, co z pewnością przełoży się na przebieg tej konfrontacji. Nie sądzę, że Mołdawianin w okrągłej klatce będzie w stanie zagrozić naszemu rodakowi, który z łatwością powinien przenieść walkę do parteru i właśnie w tej płaszczyźnie zwyciężyć przez nawałnicę ciosów z górnej pozycji już w pierwszej rundzie.

Krzysztof Kordys: Drugim starciem mistrzowskim na gali FEN 39 będzie pojedynek o zwakowany pas wagi piórkowej pomiędzy Kacprem Formelą a Nicolae Hanteą. Również i w tym przypadku to Polak uchodzi za zdecydowanego faworyta. Formela jest bardziej doświadczony od swojego przeciwnika i do tego starcia podchodzi po trzech zwycięstwach z rzędu w organizacji Pawła Jóźwiaka. Hantea zanotował identyczną serię wygranych walk w 2021 roku, jednak jakość jego rywali znacząco odbiega od nazwisk, z którymi musiał mierzyć się Kacper. Zaledwie 21-letni Mołdawianin specjalizuje się w grapplingu. Podczas pojedynków najczęściej szybko schodzi po obalenie, a następnie szuka dojścia do techniki kończącej. Na ten aspekt Formela będzie musiał uważać najbardziej, ale moim zdaniem Kacper posiada odpowiednie umiejętności, żeby móc kontrolować to starcie w każdej płaszczyźnie. Typuję, że Formela zdoła utrzymać akcję na nogach, a w stójce spokojnie rozbije Nicolae w drodze po tytuł kategorii piórkowej. Typ: Kacper Formela przez TKO, runda 3

Redaktorzy typujący Formelę: Jacek, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Hanteę:

93,0: Marcin Wójcik vs. Paweł Hadaś

Jakub Madej: Ponad 5 lat przerwy Hadasia! Jest to niestety coś, co może mieć ogromny wpływ na przebieg pojedynku. Oczywiście widzę scenariusze, w których wygrywa on i zalicza bardzo mocny powrót do klatki, jednak typować będę zwycięstwo Marcina Wójcika. „The Giant” będzie najtrudniejszym przeciwnikiem w całej karierze Hadasia, dlatego też powrót po tak długiej przerwie w żaden sposób tego nie ułatwi. Wójcik w ostatniej walce był co prawda bliski zwycięstwa, jednak został ostatecznie poddany. Wcześniej pokazywał się z dobrej strony, rozbijając kolejnych rywali ciosami. Podobnie będzie pewnie też tym razem – przygotowujący się od dłuższego czasu do walki Wójcik, jeśli podejdzie do rywala ze spokojem, jest w stanie go punktować i wygrać walkę. Nie ukrywam jednak, że jeśli szukać niespodzianki podczas tej gali, to może ona mieć miejsce właśnie w tym starciu. Typuję wygrają Marcina Wójcika przed czasem w drugiej części starcia.

Jacek Łosak: Paweł Hadaś wchodzi do walki z Marcinem Wójcikiem w zastępstwie. Dodatkowo będzie to pierwszy występ Pawła w klatce od ponad pięciu lat i walka w wadze półciężkiej, a nie średniej, w której bił się do tej pory. Wszystkie te elementy nie wróżą sukcesu w walce z Marcinem Wójckiem, który wprawdzie jest po przegranej, ale w ostatnich latach był aktywnym zawodnikiem i powinien rozbić Hadasia w pierwszej rundzie boju.

Rafał Grabosz: Podczas FEN 39 Marcin Wójcik miał stanąć do natychmiastowego rewanżu z Ederem de Souzą, na rzecz którego pod koniec ubiegłego roku utracił mistrzostwo wagi półciężkiej, aczkolwiek u Brazylijczyka wykryto obecność koronawirusa, w związku z czym musiał wycofać się z występu. Udało się znaleźć zastępstwo w osobie Pawła Hadasia, który – trzeba podkreślić – nie walczył od ponad pięciu lat i tak naprawdę jego sportowa dyspozycja po tak długiej przerwie od startów pozostaje wielką niewiadomą. Na dodatek będzie do dla niego debiut w dywizji do 93 kg. Wobec wyżej wymienionych okoliczności typuję pewną wygraną popularnego „Giganta”, który metodycznie rozpracuje przeciwnika i wygra przed czasem.

Redaktorzy typujący Wójcika: Jacek, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Hadasia:

96,0: Bartosz Szewczyk vs. Ezequiel Braz Silvino

Redaktorzy typujący Szewczyka: Jacek, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Silvino:

68,0: Łukasz Charzewski vs. Matheus Pereira

Redaktorzy typujący Charzewskiego: Jacek, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Pereirę:

83,9: Robert Bryczek vs. Robson Silas

Redaktorzy typujący Bryczka: Jacek, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Silasa:

70,3: Krzysztof Dobrzyński vs. Patryk Duński

Redaktorzy typujący Dobrzyńskiego:
Redaktorzy typujący Duńskiego: Jacek, Krzysztof, Rafał, Jakub

82,0: Mansur Abdurzakov vs. Kacper Bróździak

Redaktorzy typujący Abdurzakova: Jacek, Krzysztof, Rafał, Jakub
Redaktorzy typujący Bróździaka:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Jakub Madej

Moderator

2,810 komentarzy 8,324 polubień

Tak zgodni jeszcze nigdy nie byliśmy :penn:

Teraz ciekawe, czy gala aż tak przewidywalna, czy będzie jednak trochę niespodzianek.

Odpowiedz 1 Like

GypsyKing

Maximum FC
Middleweight

1,628 komentarzy 4,241 polubień

Wszystko jednomyślnie :penn:

Odpowiedz polub