r2r2

 

Poniżej wyniki i relacja z gali.

Carla Esparza (MMA 10-2) została pierwszą mistrzynią dywizji słomkowej UFC. „Cookie monster” bez większych problemów obalała Rose Namajunas (MMA 2-2). Im dłużej trwała walka, tym zwiększała się przewaga Esparzy. W trzeciej rundzie po kolejnym już obaleniu z rzędu, Carla zaszła za plecy Namajunas, po czym założyła duszenie, które jej przeciwniczka odklepała. Namajunas oprócz pierwszego szturmu w początkowej rundzie, nie pokazała praktycznie niczego i inicjatywę szybko przejęła Carla, która wykorzystała brak jakichkolwiek zapasów defensywnych Rose.

Fatalną walkę dali Charles Oliveira (MMA 19-4, 1NC) z Jeremym Stephensem (MMA 23-11). Charles praktycznie przez całą walką starał się klinczować oraz obalać Jeremy’ego, co też zresztą całkiem nieźle mu szło. W parterze Brazylijczyk niepodzielnie królował. W dwóch pierwszych rundach wielokrotnie miał swego rywala w naprawdę ciasnych technikach kończących i tylko cudem Stephens wychodził z nich cało. Oliveira ewidentnie nie chciał walczyć w stójce co jakiś czas wzorem Werduma kładł się na macie i zapraszał do gardy Jeremy’ego. Ten jednak nie tylko nie korzystał z zaproszenia, ale i nie atakował gdy obaj znajdywali się na nogach. Oddawał po prostu inicjatywę Charlesowi, co ten skrzętnie wykorzystywał by skrócić dystans, przykleić się i obalić. U obu zawodników kondycja po pierwszej rundzie kompletnie siadła, jednak obalenia i liczne próby poddań przeważyły szalę na kartach punktowych z korzyścią dla Brazylijczyka.

Brak rozstrzygnięcia nastąpiło w walce K.J. Noonsa (MMA 13-7, 1NC) z Daronem Cruickshankiem (MMA 16-5, 1NC) za sprawą nieintencjonalnego faulu ze strony tego pierwszego. Daron od pierwszych sekund starcia przejął inicjatywę. Nie tylko punktował swego rywala, ale również okazyjnie go obalał bez większych problemów. Zapewne strach przed obaleniami spowodował u Noonsa bardziej luźne trzymanie gardy. Częste odpychania z klinczu dwa razy spowodowały włożenie palców KJ-a w oczy Cruickshanka. Za drugim razem palce Noonsa wyjątkowo brutalnie obeszły się z okiem Darona, rozcinając mu naskórek powieki oraz sprawiając, że zawodnik z Michigan nie mógł dalej kontynuować starcia. Do czasu ogłoszenia no-contest wyraźnie wygrywał Daron.

Yancy Medeiros (MMA 11-2, 1NC) bez większych problemów poradził sobie z Joem Proctorem (MMA 10-3). Już od początku walki Yancy zdobywał przewagę w stójce. Wraz z upływem czasu ta przewaga się tylko zwiększała. Przełom nastąpił pod koniec rundy, kiedy to Medeiros zainicjował kopnięcie obrotowe boczne, którym naruszył znajdującego się przy siatce Proctora. Gdy Yancy zauważył grymas na twarzy Joego i jego reakcję na to uderzenie, doskoczył do niego z ciosami i po chwili założył mu duszenie gilotynowe, które zapewniło mu zwycięstwo.

Walka wieczoru:

Finał TUF 20 w wadze słomkowej
115 lbs: Carla Esparza pok. Rose Namajunas przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3., 1:26.

Karta główna:

146,5 lbs: Charles Oliveira pok. Jeremy’ego Stephensa przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27).
155 lbs: K.J. Noons vs. Daron Cruickshank – no contest (Daron nie mógł kontynuować walki z powodu uszkodzenia oka po nieintencjonalnym faulu).
155 lbs: Yancy Medeiros pok. Joego Proctora przez poddanie (gilotyna), runda 1., 4:37.
115 lbs: Jessica Penne pok. Randę Markos przez niejednogłośną decyzję (28-29, 30-27, 29-28).

Karta wstępna Fox Sports 1:

115 lbs: Felice Herrig pok. Lisę Ellis przez poddanie (balacha), runda 2., 3:05.
115 lbs: Heather Jo Clark pok. Bec Rawlings przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28).
115 lbs: Joanne Calderwood pok. Seo Hee Ham przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 30-26).
115 lbs: Tecia Torres pok. Angelę Magana przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 30-26).

Karta wstępna Fight Pass:

118 lbs: Aisling Daly pok. Alex Chambers przez poddanie (balacha), runda 1., 4:51.
115 lbs: Angela Hill pok. Emily Kagan przez jednogłośną decyzję (2 x 30-26, 30-27).

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.