dong-hyun-kim-john-hathaway

(Foto MMAJunkie.com) Przy okazji singapurskiej gali UFC, organizacja braci Fertitta ogłosiła główne pojedynki swojej kolejnej gali w Azji – finału TUF China, który odbędzie się 1 marca w Makao. W walce wieczoru wysoko notowany Koreańczyk Dong Hyun Kim (MMA 18-2-1, UFC 9-2, 11. w rankingu MMARocks) zmierzy się z powracającym po dłuższej przerwie Johnem Hathawayem (MMA 17-1, UFC 7-1), a w ciekawym pojedynku w wadze piórkowej Hatsu Hioki (MMA 26-7-2, UFC 2-3, 17 w rankingu MMARocks) podejmie weterana Ivana Menjivara (MMA 25-11, UFC 4-4).

„Stun Gun” w starciu z Anglikiem będzie chciał przedłużyć swoją passę zwycięstw do czterech, po tym jak zwyciężył na punkty Paula Thiaga i Siyara Bahadurzadę oraz w listopadzie znokautował Ericka Silvę. Reprezentant London Shootfigters również ma na koncie trzy wygrane z rzędu, ale 26-latek nie występował w Octagonie od września 2012 rok, ponieważ borykał się z kontuzjami pleców.

Dla Hiokiego i powracającego do kategorii piórkowej Menjivara będzie to prawdopodobnie walka o utrzymanie się w UFC. Japończyk przegrał swoje trzy ostatnie pojedynki, m.in. z Ricardem Lamasem i kontrowersyjnie z Clayem Guidą. Natomiast Salwadorczyk wygrał tylko raz w ostatnich czterech występach, uległ m.in. Urijah Faberowi i ostatnio Wilsonowi Reisowi.

UFC zapowiedziało też dwa inne pojedynki na chińską galę. W starciu w kategorii ciężkiej Matt Mitrione (MMA 6-3, UFC 6-3) spotka się w klatce z Shawnem Jordanem (MMA 15-5, UFC 3-2), a znany z turnieju KSW Kazuki Tokudome (MMA 12-4-1, UFC 1-1) sprawdzi debiutującego Koreańczyka Yui Chul Nama (MMA 17-4-1).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.