Idący jak burza Israel Adesanya (13-0) poznał nazwisko kolejnego rywala. Na lipcowej gali TUF 27 Finale pochodzący z Nigerii zawodnik skrzyżuje rękawice z ostatnim pogromcą Krzysztofa Jotki, Bradem Tavaresem (17-4).

Mieszkający w nowozelandzkim Auckland Stylebender zrobił się aktywny odkąd przeszedł do organizacji UFC. Zadebiutował na australijskiej gali UFC 221, gdzie już w drugiej odsłonie pojedynku ubił lokalnego zawodnika Roba Wilkinsona (11-2). Do jego drugiego pojedynku pod banderą amerykańskiego giganta doszło już dwa miesiące później, w kwietniu, na gali UFC on Fox 29. Starcie z Marvinem Vettorim (12-4) pozwoliło przedłużyć zwycięską passę Stylebendera i było to zarazem pierwszym pojedynkiem na pełnym dystansie w zawodowej karierze wychowanka nowozelandzkiego klubu City Kickboxing.

Amerykanin to aktualnie numer piętnaście w rankingu UFC. Wychowanek klubu Xtreme Couture nie przegrał od 2015, kiedy to pokonał go stawiany wówczas w roli underdoga Robert Whittaker (19-4). Od tamtej pory Tavares stoczył cztery zwycięskie pojedynki, ostatni raz nokautując w trzeciej rundzie Krzysztofa Jotko (19-3).

Gala TUF 27 Finale odbędzie się 6 lipca w amerykańskim mieście Paradise. Aktualna rozpiska wygląda następująco:

  • Israel Adesanya (13-0) vs Brad Tavares (17-4)
  • Alessio Di Chirico (11-2) vs Julian Marquez (7-1)
  • Roxanne Modafferi (21-14) vs Barb Honchak (10-3)
  • Montana De La Rosa (8-4) vs Rachael Ostovich (4-3)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.