Za nami gala KSW 56, a przed nami prawdziwy maraton sportów walki, czyli w czwartek ACA 114, w piątek Babilon MMA 18 i w sobotę FEN 31. To świetna okazja podsumować ostatnie wydarzenia i zaktualizować Ranking PL.

Po ponad rocznej przerwie od walk zestawienie opuszcza Mariusz Pudzianowski, na czym korzysta ośmiu zawodników, którzy awansują o jedno miejsce. Piętnastą pozycję zajął #15 Grzegorz Ciepliński, który powraca do zestawienia najlepszych ciężkich w Polsce.

W kategorii półciężkiej udany powrót do klatki zanotował #2 Tomasz Narkun, który dzięki wygranej z Ivanem Erslanem awansuje nad #3 Michała Oleksiejczuka. Na pozostałych miejscach bez zmian, jednak najbliższa gala FEN może wprowadzić ciekawe zmiany w tej wadze.

Przez brak aktywności ranking kategorii półśredniej opuszczają Aslambek Saidov i David Zawada. Korzysta na tym aż dwunastu zawodników, którzy przesuwają się dzięki temu w górę. Na szczycie wciąż bez zmian #1 Daniel Skibiński. Zaraz pod nim #2 Krystian Kaszubowski oraz #3 Andrzej Grzebyk, który przez niefortunną przegraną przez kontuzje spada pod Kaszubowskiego. Do zestawienia najlepszych piętnastu zawodników w Polsce w tej wadze powacają #14 Szymon Dusza i #15 Tymoteusz Łopaczyk.

Zestawienie wagi lekkiej po przegranej opuszcza Sebastian Rajewski. Korzysta na tym #14 Łukasz Kopera, który przesuwa się o jedno miejsce w górę oraz debiutujący w rankingu #15 Marcin Jabłoński, który kontynuuje świetną serię zwycięstw.

Ranking wagi piórkowej przez brak walki opuszcza Damian Frankiewicz. Korzystają na tym #7 Maciej Szczepaniak, #8 Damian Zorczykowski, #9 Adrian Kępa i #14 Mansur Azhiev. Awans o cztery pozycje zalicza #10 Robert Ruchała po świetnym debiucie w organizacji KSW. W zestawieniu debiutuje #15 Karol Kutyła, który zamyka listę najlepszych piórkowych w naszym kraju.

Wagę kogucią przez brak aktywności opuszcza Dawid Romański. Na jego miejsce wskakuje #10 Patryk Trytek, który na swoim koncie ma trzy zawodowe zwycięstwa.

Po wygranej walce na KSW 56 awans w rankingu kobiet zalicza #4 Justyna Haba. Pierwsza przegrana #6 Karoliny Owczarz powoduje natomiast jej spadek o dwa miejsca.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.