Kilkanaście zmian i nowe twarze w zestawieniu to efekt obfitej aktualizacji Rankingu PL po lipcowej gali KSW 53. W związku z powrotem gal mieszanych sztuk walki w Polsce, została przywrócona zasada mówiąca o tym, że na liście najlepszych zawodników poszczególnych kategorii wagowych mogą znaleźć się zawodnicy aktywni, którzy ostatni pojedynek stoczyli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy lub mają zaplanowane starcie.

Wagę ciężką opuszcza przez brak aktywności Damian Grabowski (MMA 22-5-0). Korzysta na tym Kamil Minda (MMA 4-1-0, #15 w Rankingu PL), który debiutuje w zestawieniu najlepszych ciężkich w Polsce. Zawodnik Akademii Sportów Walki Wilanów kolejny pojedynek stoczy już w sierpniu na gali FEN 29. O jedną pozycję przez brak walki „Polish Pitbulla” awansuje aż dwunastu zawodników rankingu.

Zestawienie kategorii półciężkiej opuszcza Martin Zawada (MMA 29-15-1). Korzysta na tym dziesięciu zawodników awansujących o jedno miejsce. Na piętnastym miejscu rankingu pojawia się natomiast powracający Wojciech Janusz (MMA 9-5-0, #15 w Rankingu PL), który w ostatniej walce pewnie wypunktował Piotra Kalenika.

Piętnastkę wagi średniej opuszcza Bartosz Leśko (MMA 9-1-2), który ostatni raz w klatce pojawił się w czerwcu ubiegłego roku. Po znokautowaniu Kamila Szymuszowskiego awans o jedną pozycję zalicza Michał Pietrzak (MMA 9-4-0, #9 w Rankingu PL), który wyprzedził tym samym Grzegorza Siwego (MMA 13-5-0, #10 w Rankingu PL). Powrót po pięciu latach do klatki zanotował Tomasz Drwal (MMA 22-5-1, #12 w Rankingu PL), który po pokonaniu Łukasza Bieńkowskiego pojawia się na dwunastej pozycji.

Kategorię półśrednią przez zmianę wagi opuszcza Borys Mańkowski. Korzystają na tym zawodnicy sklasyfikowani wcześniej niżej. Największy awans w rankingu odnotowuje Andrzej Grzebyk (MMA 17-3-0, #5 w Rankingu PL), który zwyciężył swoją walkę na KSW 53 przez nokaut w drugiej rundzie. Spadek o dwa miejsca odnotowuje Kamil Szymuszowski (MMA 17-7-0, #10 w Rankingu PL), który został znokautowany przez Michała Pietrzaka. Zaraz nad „Szymkiem” uplasował się Tomasz Jakubiec (MMA 10-3-0, #9 w Rankingu PL), który przegrał z wcześniej wspomnianym Grzebykiem. Na ich spadku korzysta Robert Bryczek (MMA 10-3-0, #8 w Rankingu PL). W zestawieniu debiutuje Jakub Kamieniarz (MMA 9-6-0, #15 w Rankingu PL), który na czerwcowej gali Babilon MMA ekspresowo rozprawił się z Piotrem Przepiórką.

Zestawienie wagi do 70 kilogramów opuszcza Marcin Held (MMA 26-7-0), który do klatki powróci prawdopodobnie pod szyldem organizacji PFL, możliwe, że dopiero w 2021 roku. Korzystają na tym Mateusz Rębecki (MMA 11-1-0, #2 w Rankingu PL), który został wiceliderem rankingu wagi lekkiej, a także Marian Ziółkowski (MMA 21-7-1, #3 w Rankingu PL), który pojawił się na podium. „Golden Boy” kolejną walkę ma stoczyć na gali KSW 54, w związku z czym pozostał w rankingu. Swoją pozycję po raz kolejny umocnił Mateusz Gamrot (MMA 16-0-0, #1 w Rankingu PL), który rozpracował przed czasem Normana Parka. Debiut w wadze lekkiej zanotował Borys Mańkowski (MMA 21-8-1, #4 w Rankingu PL), który zadebiutował na czwartym miejscu. Po wygranej na KSW 53 awans o jedną pozycję zaliczył Artur Sowiński (MMA 21-11-0, #9 w Rankingu PL), nad którym znajdują się Roman Szymański (MMA 13-5-0, #8 w Rankingu PL) i Marcin Wrzosek (MMA 14-7-0, #7 w Rankingu PL). Spadek zaliczył Gracjan Szadziński (MMA 8-4-0, #12 w Rankingu PL), który przegrał drugą walkę z rzędu. Debiut w zestawieniu zanotował natomiast Marcin Jabłoński (MMA 8-2-0, #15 w Rankingu PL), który na czerwcowej gali Babilon MMA zdominował Adama Brzezowskiego.

Ranking wagi piórkowej opuścili Filip Wolański (MMA 11-4-0) i Krzysztof Klaczek (MMA 12-6-0), na czym korzysta jedenastu zawodników awansujących o dwa miejsca w zestawieniu. Na ostatnich pozycjach w rankingu pojawiają się Piotr Kacprzak (MMA 3-2-0, #14 w Rankingu PL) i Robert Ruchała (MMA 2-0-0, #15 w Rankingu PL), który kolejną walkę stoczy na sobotniej gali Wieczór Walk 6.

Kategorię kogucią przez brak aktywności opuszczają Paweł Polityło (MMA 4-2-0), Patryk Surdyn (MMA 5-0-0) oraz Mansur Azhiev (MMA 3-0-0). Korzystają na tym Romanowski, Miller, Joniak i Kamiński, którzy awansują. W czołówce kategorii Sebastian Przybysz (MMA 7-2-0, #2 w Rankingu PL) przeskoczył Jakuba Wikłacza (MMA 10-3-1, #3 w Rankingu PL) po rozprawieniu się z nim przed czasem. Dolną część zestawienia uzupełniają Dawid Pasternak (MMA 8-5-0, #8 w Rankingu PL), Dawid Romański (3-0-0, #9 w Rankingu PL) oraz Kamil Korzeniowski (MMA 3-1-0, #10 w Rankingu PL).

Przez brak walki w MMA w ostatnim roku ranking opuściły Marta Waliczek (MMA 4-2-0) oraz Judyta Rymarzak (MMA 3-2-0). Korzystają na tym Owczarz, Lubońska, Sadura i Haba. Dolną część zestawienia uzupełniają Aleksandra Rola (MMA 3-1-0, #9 w Rankingu PL) oraz Weronika Zygmunt (MMA 5-4-0, #10 w Rankingu PL).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.