Zapraszam do relacji z marcowego seminarium Tomka dla GB Gym. Raport jak i foty Marcina Blicharskiego, specjalnie dla MMAROCKS! Big Thnx! Zapraszam do środka.

W dniach od 20 – 23 marca 2008, na zaproszenie GB Gym Helsinki, prowadziliśmy razem z Tomkiem Drwalem seminarium MMA dla zawodników tego klubu. GB Gym od lat organizuje w Helsinkach gale MMA o nazwie The Cage. Walczyło tam sporo naszych zawodników, Michał Materla, Grzegorz Jakubowski, Sławek Szamota, Andrzej Kulik, Łukasz Janas, Maciek Łuczak, Paweł Witek, Przemek Biskup, Grzesiek Trędowski, Robert Jocz, Łukasz Chlewicki i wreszcie Tomek Drwal, który w pięknym stylu pokonał Lucio Lionhares’a.
Seminarium trwało 3 dni, i odbywało się w przepięknie położonym obiekcie Kuortaneen www.kuortane.com . Jest to jeden z 2 największych ośrodków sportowych w Finlandii, gdzie oprócz kadry sportowców różnych dyscyplin, trenuje również team rajdowy ekipy Mclaren. Jak widać aura na południu nieco się różniła od naszej, temperatura nocą spadała do -15 stopni, wszędzie leżał śnieg a jeziora były zamarznięte na kamień. Finów taka aura najwyraźniej cieszy, wieczorami chodziliśmy na saunę, po której całe towarzystwo zasuwało radośnie na zewnątrz owinięte jedynie w ręczniki. Był pomysł aby odrąbać ciut lodu z jeziora i się wykąpać, ale na szczęście padł.

Zajęcia odbywały się w hali zapaśniczej. Grupa w większości zaawansowana, kilku znanych zawodników ( Jarrko Latomaki, Vesa Vuori, Jasse Junkkari ). Tomek prowadził część treningów w stójce, ja zająłem się obaleniami i parterem. Wieczorami prowadziliśmy bardziej zaawansowane treningi dla grupy zawodników. Atmosfera była świetna, grupa bardzo zaangażowana. Finlandia to niewielki pod względem ludności kraj, jednak pod względem imprez MMA dzieje się tam dobrze. Jest Finnfight, The Cage, imprezy o ugruntowanej renomie. Do tego spora rzesza fanów i brak negatywnej krytyki tego sportu. Niestety brak dobrej kadry trenerskiej powoduje, że poziom zawodników pozostawia jeszcze wiele do życzenia, jednak przy tym zaangażowaniu, jakie widzieliśmy, myślę, że może się to zmienić.

Chief Financial Officer | Shareholder of MMAROCKS. Columnist. Does not avoid political topics. Radical for Capitalism.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.