W środku wywiad rzeka z jedynym polakiem występującym w NBA świata MMA czyli UFC. Tomasz Drwal odpowiedział na dużoooo pytań za co serdecznie chciałem mu raz jeszcze podziękować. Gratki należą się również mkimurze bez którego nie udało by się zorganizować tego wywiady…ENJOY !!!!

O walce z Thiago Silvą

defthomas: .Jak oceniasz poziom swego przeciwnika? Czy Thiago był wg. Ciebie do pokonania tego wieczoru ?

– Pewnie że był do pokonania, oglądałem ta walkę wiele razy i szkoda, bo było bardzo blisko. Ale niestety jest przegrana, trzeba wyciągnąć wnioski i dalej do przodu..

defthomas: Czy Thiago czymś Cię zaskoczył podczas walki ?

– Niczym mnie nie zaskoczył miał tą przewagę że juz się bił na UFC i ten pierwszy raz miał już za sobą.
defthomas: Co zadecydowało o Twojej przegranej ? Słyszałem opinie, że stres z powodu występu w najlepszej organizacji na świecie wpłynął na twoją kondycję podczas walki. Czy to prawda ?

– Tak jak wyżej w pytaniu, po prostu miałem zły dzień, a Thiago miał lepszy dzień, sport taki jest raz się wygrywa raz przegrywa.

defthomas: Czy słyszałeś doping polskich kibiców podczas UFC 75 ?

– Jasne, że słyszałem i bardzo dziękuje kibicom nie tylko tym którzy tam byli i widzieli to na żywo ale i tym którzy trzymali kciuki w Polsce.

defthomas: Czy byłeś zdziwiony twardą szczęka Silvy ? Trafiłeś go czysto kilka razy w taki sposób w jaki niejeden raz już gasiłeś światło swoim poprzednim przeciwnikom.

– Trafiałem, ale widocznie nie dokładnie… skoro to przyjmował i stał. Ale cóż stres zrobił swoje, byłem pospinany i nic nie szło tak jak powinno.

defthomas: Czy polskie media zauważyły twój debiut w UFC ? Jeśli tak to jakie to były media a jeśli nie to co wg Ciebie jest przyczyną braku zainteresowania polskich mediów sportem MMA.

– Z tego co wiem jakimś szczególnym echem się to nie odbiło w Polskich mediach ale wcale mnie to nie dziwi. Moim zdaniem wciąż za mało jest promocji MMA a jeżeli jest, to poziom walk jest trochę niższy niż na przykład na UFC a jak wiadomo, dla ludzi trzeba zrobić dobre widowisko.

Ogólnie o UFC

defthomas: Czy UFC samo Cie znalazło dzięki temu że wyczyściłeś z przeciwników ringi w Europie czy może jednak ktoś musiał Cię wypromować na amerykańskim rynku ?

– A oto to trzeba się zapytać panów z UFC ja nic na ten temat nie wiem.

defthomas: Czy miałeś jakiś wpływ na to z kim będziesz walczył w swojej pierwszej walce ?

– Nie miałem.

defthomas: Jak widzisz swoją przyszłość w UFC. Czy po pierwszej walce jesteś w stanie ocenić swoje szanse z topowymi zawodnikami w twojej wadze ?

– Na razie zobaczymy co będzie dalej jak potoczą się losy w drugiej walce. Wtedy będę myślał co dalej zrobić..

defthomas: Czy nie żałujesz że nie trafiłeś do UFC trochę wcześniej kiedy twoja dywizja nie była tak naszpikowana gwiazdami jak jest dzisiaj ?Chodzi mi o to że rok temu wystarczyło wygrać dwie trzy walki pod rząd z niezbyt mocnymi fighterami (Tiger White, Jeremy Horn) aby walczyć z Chuckiem Liddellem o mistrzostwo.

Dziś sytuacja wygląda tak że na drodze do pasa UFC który trzyma Rampage Jackson stoją zawodnicy kalibru Dana Hendersona, Shoguna, Wanderleia Silvy czy Chucka Liddella, nie mówiąc już o teoretycznie słabszych zawodnikach jak Alexander, Jardine czy Griffin którzy również stoją w kolejce i liczą na swoją szanse.

– To dobrze że jest taka konkurencja zawodnicza, dzięki temu poziom walk jest naprawdę na wysokim poziomie i dobrze że każdy musi wystać się w kolejce po walkę o tytuł. Wtedy zawodnik zdobywający tytuł jest naprawdę mistrzem mistrzów.
defthomas: Jak wygląda sprawa Twojego kontraktu z UFC ? Na ile walk masz podpisaną umowę oraz kiedy zobaczymy Cię po raz kolejny w oktagonie?

– A to pytanie można skierować do mojego managera. Na pewno jeszcze jedną. (mkimura potwierdził ostatnio że następna walka będzie na UFC79 lub UFC 80)

defthomas: Czy jesteś zadowolony z kontraktu jaki podpisałeś z UFC ? Chodzi mi głównie o kwestie finansowe ale może były jakieś inne ciekawe rzeczy związane z negocjacjami z UFC którymi możesz się podzielić ze swoimi fanami ?

– To pytanie może pominiemy
defthomas: Jak się czujesz jako pierwszy polak walczący w UFC i czy odczuwasz z tego powodu presje ? Czy to przypadkiem nie ona spowodowała Twoja słabsza dyspozycję w walce z Thiago ?

– Presja była i to wysoka w końcu pierwszy Polak na UFC być może było to powodem mojej przegranej.

defthomas: Czy uważasz, że obecne zasady w UFC są OK , czy może bardziej odpowiadały Ci zasady jakie obowiązywały w PRIDE ?

– I zasady UFC i Pride mi odpowiadały, tu i tu mi się podoba.

defthomas: Czy twoje wyobrażenia o UFC sprawdziły się czy było to coś zupełnie innego niż myślałeś ?

– Było dokładnie tak jak myślałem wszystko dograne i zapięte na ostatni guzik naprawdę OK.

defthomas: Czy zastanawiałeś się może nad zejściem w dół do wagi do 85 kg ? Dywizja ta jest dużo płytsza w UFC niż chyba najbardziej wymagająca obecnie dywizja świata w której teraz występujesz czyli do 93kg. Schodząc do MW mógłbyś dużo łatwiej wypromować się w USA i wtedy powrócić do LHW. Czy taka akcja w ogóle wchodzi w grę ?

– Na razie taka opcja nie wchodzi w grę.

defthomas: Wiem że jeździłeś z Pawłem Nastulą do Japonii. Czy była kiedyś może szansa na twój występ w PRIDE ?

– Z tego co wiem to była by jeśli PRIDE by wciąż istniał.

defthomas: Czy podczas twoich kontaktów z UFC udało Ci się spotkać samego capo di tutti capi świata MMA czyli Dane White ? Jeśli tak to jakie wrażenie na Tobie zrobił ów łysy człowiek ?

– Udało się, ale nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia trochę mi przypominał KOJAKA hehehehehe

defthomas: Czy podczas gali UFC 75 udało Ci się spotkać i pogadać z którymś z innych uczestników tej gali ? Jeśli tak to kto wywarł na Tobie największe wrażenie ? (ps. Masz może jakieś fotki z gali które zgodziłbyś się udostępnić)

– Spotkałem ROBA KAMANA mam nawet z nim fotki. Pytał się nas o Marka Piotrowskiego. Kaman wciąż mocno interesuje się sportami walki.

defthomas: Jak postrzegasz poziom sędziowania w UFC ? Pytanie jest szczególnie aktualne w świetle kontrowersji po decyzji sędziów w walce Bisping – Hamill ? Czy widziałeś może tą walkę i kto twoim zdaniem wygrał w tym starciu.

– Szczerze to nie widziałem bo odkąd przyjechałem to czekało na mnie kilka zaliczeń i 8 egzaminów na AWF, także zamieniłem się w mola książkowego i tak jest do dziś. Jeszcze tylko 3 egzaminy i koniec. Zaczynam przygotowania do nowej walki.

defthomas: Czy miałeś okazję oglądać inne walki podczas tej gali ? Która z walk najbardziej Ci się podobała ?

– Nie bo byłem trochę zdołowany że przegrałem.

defthomas: Co sądzisz o decyzji UFC w sprawie Renato Babalu ? Czy zwolnienie tego zawodnika za przetrzymanie duszenia w walce to była sprawiedliwa decyzja czy raczej media w USA przesadzały z całą sprawą i w pewien sposób wymusiły taką decyzję nad UFC ?

– Mogło tak być, czasem się trzeba liczyć z mediami.

ciąg dalszy wkrótce…..

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.