Dla TaggRadio. Poniżej mały skrót z wywiadu:

Obecnie jest w San Diego gdzie trenuje w Throwdown Gym. Przeniósł się tam ponieważ po porażce z Thiago Silvą uznał że musi zmienić swoje otoczenie, trenerów. Coś wg niego było nie tak z jego przygotowaniami do tej walki. Dodał że stara się na stałe przenieść do San Diego a teraz kiedy skończył studia nic nie stoi już na przeszkodzie żeby to zrobić.

Zapytany o popularność MMA w Polsce, Drwal powiedział że sport nie jest zbyt popularny. Ma wielu fanów ale poza nimi nikt nie interesuje się tym sportem. Gwiazdy UFC nie zostały by nawet rozpoznane a głównym sportem jest piłka nożna. Potwierdził że powodem tego jest brak transmisji w TV i że jedyny sposób aby obejrzeć UFC w Polsce to ściąganie UFC z internetu kilka dni po gali.

O swoich walkach mówi że chce być fighterem który jest interesujący dla fanów. Dlatego stara się kończyć walki przez KO i to jest jego styl.

O wadze MW powiedział że to była decyzja jego trenerów. Mimo tego czuje się dobrze w 185 funtów, jest tam mocna konkurencja ale nie boi się walczyć z nikim.

O swoim przeciwniku na UFC 111 powiedział że ma silne BJJ, dlatego trenuje w San Diego bo ma tutaj 10 czarnych pasów którzy mu pomagają. Ma w planach treningi z Danem Hednersonem ponieważ on miał już walkę z Palharesem i dał mu już nawet parę rad jak sobie z nim radzić.

Podziękował też wszystkim którzy mu pomagają w treningach w San Diego.

Poza tym mówił w jaki sposób zaczął trenować MMA, jak idzie Polakom na Olimpiadzie w Vancouwer, co sądzą jego znajomi i rodzina o jego walkach, od kiedy uczy się angielskiego.

13 KOMENTARZE

  1. Dobry wywiad. Jeżeli Tomek naprawdę uczy się angielskiego dopiero od pół roku to pogratulować 🙂 Świetnie mówi

  2. Dziesięć czarnych pasków w jedynym klubie przy dziesięciu w całej Polsce . Fakt , że nasi zawodnicy są niedoceniani , a za granicą paski rozdają zbyt często , ale i tak Tomek w Polsce nie miałby lepszy sparingpartnerów . Wierzę , że treningi z Listerem pozwolą zneutralizować bjj Palharesa , a potyczki z takimi zawodnikami jak Henderson na pewno zaowocują w przyszłości .Tomek będzie świetnie przygotowany i wygra przez decyzje 😉

  3. Bo taka jest prawda, niestety w większości wypadków, jeśli chce się być lepszym to niestety trzeba ćwiczyć z najlepszymi,a każdy kto wie jak wyglądało to w wypadku Tomka od wewnątrz niestety nie zaprzeczy. Niestety MMA w Polsce jest nadal cały czas w powijakach. Nikt nie ładuje takich pieniędzy jak w stanach w rozwój tego sportu, ani zarobki nie są na takim poziomie by inwestować w zawodników w nadziei, że w przyszłości się to zwróci. Żyć z bramki, łamać ręce na debilach, chroniczny brak odpowiednich sparingpartnerów… myślę że powodów odnalazło by się wiele dlaczego takie jest stanowisko Drwala. To że Mamed jest w tym momencie na tak wysokim poziomie to niestety ewenement.

  4. Fajnie, że Drwalu ciągnie za sobą chłopaków z Polski. Wczesniej Janek Błachowicz a teraz Salim

  5. Goryl da Rade Pełen Profesjonalizm Planowany sparing z Hendersonem to jest pole działania. Nie ma co porównywac jednego z najbiedniejszych krajów UE do najbogatszego kraju na świecie – w.zw. z warunkami do treningów ,możliwościami finansowymi itd. Drwal przez KO

  6. Komunikatywny poziom po 6 miesiącach !?! nauki … jeszcze rok i będzie mógł zostać nowym Josephem Conradem.
    Mądrze, że wyjechał – stał się dzięki temu trybikiem przemysłu sportowego, a to oznacza jeden talent zmarnowany mniej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.