Informacja prasowa organizatora:

Zapraszamy do lektury wywiadu z główną gwiazdą gali Fighters Arena Łódź 2 jaką jest Tomasz Drwal, pierwszy polski zawodnik, który walczył w UFC i pierwszy, który wygrał tam walkę. Jak na razie, pomijając Krzysztofa Soszyńskiego, który reprezentuje Kanadę, Tomek pozostaje jedynym zawodnikiem polskiego MMA, który zwyciężał na arenach największej na świecie organizacji walk MMA.

Zamierza tam wrócić, to jasne dla każdego, kto go zna jako zawodnika. By tak się stało i by Tomek powrócił musi zwyciężyć Brazylijczyka Nascimento w sobotę 26 marca w hali Atlas Arena w Łodzi. Co Tomasz Drwal myśli o nadchodzącej walce i polskim MMA, warto przeczytać poniżej:

Tomek, wracasz na polskie areny MMA na gali FAł 2, jak myślisz ile się zmieniło w Polsce w tym sporcie od ostatniej walki?

Zmieniło się i ciągle się zmienia sam fakt, że coraz więcej i częściej organizowane są nowe gale MMA powstają nowe federacje jak chociażby EFMMA. Dużo dobrego się dzieje aczkolwiek wciąż nie przekłada się to ekonomicznie dla zawodników zwłaszcza początkujących.

W walce wieczoru wystąpisz przeciwko Brazylijczykowi Nascimento, uważasz że walka będzie dla ciebie trudna ze względu na markę brazylijskich fighterów, którzy biją się wszędzie na świecie z reguły z dobrym skutkiem?

Do każdej walki podchodzę tak samo tak samo nie lekceważę przeciwnika, nie ważne czy jest to wielki kozak czy mało znany zawodnik każdy ma swój zasób technik którymi może cię zaskoczyć, na które trzeba być przygotowanym. Walka ma iść po mojej myśli nie ważne skąd pochodzi mój przeciwnik , fakt że Brazylijczycy mają dobrą markę, ale to nie znaczy ze Polacy są słabsi.

Ostatnio na przestrzeni kilku lat twoje walki odbywały się klatce, czy w Atlas Arenie występ na ringu będzie miał dla ciebie jakąś różnice ze względu na zamianę klatki na ring?

Osobiście preferuję walę w octagonie ze względu na bezpieczeństwo, aczkolwiek walczyłem w ringu i też nie narzekałem. Jeżeli miałbym wybierać to wolałbym octagon.

Starannie przygotowywałeś się do walki zaliczając dwa obozy z czołówką polskich fighterów, uważasz że będziesz w dobrej formie? Na ile jest różnica w przygotowaniach do walk w UFC?

Trochę brakuje sparingpartnerów zwłaszcza różnych tzn. lepszych w stójce, zapasach, parterze. Jednak myślę, że poziom MMA jest wystarczający, kwestia tego że nie każdy może sobie pozwolić na pokonywanie dłuższych odległości po 200 i 300 km co parę dni i z tego względu ciężko się dograć dlatego najlepszą kwestią są obozu takie jak zorganizowała EFMMA w Wiśle i Zakopanem.

Oprócz ciebie w walce poprzedzającej twój pojedynek wystąpi Michał Kita, który bić się będzie z Konstantinem Gluhovem. Co sądzisz o jego walce? Wygra?

Oczywiście Michał wygra przez KO. Jestem tego pewien.

Tomek na koniec co możesz powiedzieć fanom polskiego MMA i twoim fanom by zachęcić ich do przyjścia do Atlas Areny?

Myślę, że to będzie dobre widowisko, zwłaszcza ze strony nas wszystkich Polaków i wszyscy zwyciężymy, dlatego fani trzymajcie kciuki i do zobaczenia w Łodzi!

Dziękujemy za wywiad

źródło: fighters-arena.com

11 KOMENTARZE

 1. Jak nigdzie nie bedzie transmisji na zywo to lipa. Nawet te mniejsze gale czasem sa na zywo puszczane.

 2. Wlasnie mialem IFF na mysli.

  Skoro zakontraktowali takich zawodnikow i stac ich na Atlas Arene to czemu nie ma nigdzie transmisji? Dla mnie to jest naturalna kolej rzeczy. Jak nie bedzie transmisji i jakiejs promocji w tv to wiadomo ze i ludzi nie bedzie. To jest fatalna strategia.

 3. Transmisji w telewizji na żywo nie załatwia się pstryknięciem palcami, przede wszystkim to jakaś stacja musi wyrazić chęć puszczenia gali. Wiem, że w tym przypadku brak Nastuli wpłynął na to, że nie będzie transmisji na żywo.

 4. Questarena będzie na żywo a to początkująca federacją czyli jak się chce to można

 5. Mogli dogadać się z jakąś stroną i puścić live za parę złoty, coś a’la ipla.
  Myślę, że każdy prawdziwy fan dałby te parę złoty żeby wesprzeć organizację i obejrzeć walki na żywo.

  Szkoda, że Drwalowi dali mało wymagającego rywala, te zwycięstwo poza lepszym bilansem nic mu nie da. Bardziej czekam na walkę Kity z Kostią, ciekawe czy rzeczywiście nasz rozwali go w stójce…

 6. Mogli dogadać się z jakąś stroną i puścić live za parę złoty, coś a’la ipla.
  Myślę, że każdy prawdziwy fan dałby te parę złoty żeby wesprzeć organizację i obejrzeć walki na żywo.

  Jeap. A tych fanów w Polsce jest może z 500.

 7. Nie wiem czy coś przeoczyłem ale jest kilka dni do gali a do tej pory, włącznie ze stroną organizatora, nigdzie nie znalazłem pełnej rozpiski, zwłaszcza zawodników z Łodzi.

 8. Floripa
  Walki wieczoru:

  84 kg.: Tomasz Drwal (17-4-1) vs. Leonardo Lucio Nascimento (8-7-2)

  Główna karta:

  Open.: Michał Kita (10-5) vs. Konstantin Gluhov (14-6)
  82 kg.: Jordan Błoch (5-4) vs. Tomasz Kloc (0-1)
  77 kg.: Paweł Ostasz (4-4) vs. Jakub Boczek (2-1-1)

  Polska vs. Litwa:

  Open.: Igor Kołacin (3-6) vs. Tadas Sapoka (2-2)*
  77 kg.: Paweł Pawlak (2-0) vs. Matas Stebuliauskas (1-1)
  65 kg.: Bartosz Kopera (1-0) vs. Darius Mikuzis (0-0)
  90 kg.: Marcin Bandel (1-2) vs. Teodoras Aukstuolis (4-2)

  Pozostałe:

  56 kg.: Sylwia Juśkiewicz vs. Monika Witkowska #
  77 kg.: Paweł Błachowicz vs. Filip Sadowski ^

  ^ Submission Fighting
  # K-1

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.