Informacja prasowa

Na gali KSW 53 zmierzy się dwóch zawodników, których fani KSW mieli okazję już oglądać przed laty. Pierwszy Polak w UFC i jeden z pionierów mieszanych sztuk walki nad Wisłą, Tomasz Drwal (21-5, 13 KO, 5 Sub) 11 lipca skrzyżuje rękawice ze znanym z nokautującego ciosu Łukaszem Bieńkowskim (5-3, 2 KO).

Galę KSW 53 będzie można oglądać wyłącznie w systemie PPV. Dostęp wyjątkowo kosztować będzie jedyne 29 zł.

Łukasz Bieńkowski jest niepokonany w klatce KSW. Zawodnik z Legionowa ostatni raz walczył dla lidera europejskiej sceny w kwietniu 2017 roku, kiedy to wypunktował najbardziej doświadczonego fightera nad Wisłą, Antoniego Chmielewskiego. Wcześniej, na KSW 33, Bieńkowski po widowiskowej walce pokonał na punkty Piotra Wawrzyniaka. Znany z mocnego uderzenia i groźnych kopnięć Polak nigdy nie przegrał przez nokaut lub poddanie, a dwie z pięciu zwycięskich walk kończył w spektakularny sposób w pierwszej rundzie.

Drwal zadebiutował w MMA w 2004 roku, kiedy to wraz z legendarnym trenerem klubu Berserkers Team, Piotrem Bagińskim, stoczyli trzydziestominutową batalię zakończoną remisem. Po sukcesach na lokalnej scenie oraz w innych krajach Europy, 38-latek z Krakowa we wrześniu 2007 roku trafił do UFC. Tam stoczył sześć pojedynków, między innymi ze znanymi fanom KSW Thiago Silvą oraz Rousimarem Palharesem. Po przygodzie za Wielką Wodą Tomasz Drwal powrócił do Polski i dorobił się serii 4 wygranych, w tym trzy starcia kończył przed czasem. W 2015 roku lider Szkoły Walki Drwala wszedł po raz pierwszy do okrągłej klatki lidera europejskiego MMA. Po bardzo emocjonującym pojedynku na gali KSW 31 krakowianin musiał uznać wyższość ówczesnego mistrza kategorii średniej, Michała Materli. W styczniu bieżącego roku Tomasz Drwal otrzymał nagrodę „Herklaesa” i został włączony do Galerii Sław polskiego MMA. Podczas odbierania nagrody zakomunikował, że zamierza powrócić do klatki po 5 latach przerwy.

Karta główna | Main card

Walka o pas kategorii lekkiej | KSW Lightweight Championship Bout
70,3 kg/155 lb: Mateusz Gamrot (15-0, 4 KO, 4 Sub) vs Norman Parke (28-6-1, 4 KO, 12 Sub)

70,3 kg/155 lb: Borys Mańkowski (20-8-1, 3 KO, 8 Sub) vs Marcin Wrzosek (14-6, 5 KO, 3 Sub)
83,9 kg/185 lb: Tomasz Drwal (21-5, 13 KO, 5 Sub) vs Łukasz Bieńkowski (5-3, 2 KO)
70,3 kg/155 lb: Roman Szymański (12-5, 1 KO, 3 Sub) vs Mateusz Legierski (6-0, 4 KO, 1 Sub)
70,3 kg/155 lb: Artur Sowiński (20-11, 7 KO, 7 Sub) vs Gracjan Szadziński (8-3, 6 KO)
61,3 kg/135 lb: Sebastian Przybysz (6-2, 3 KO, 1 Sub) vs Jakub Wikłacz (10-2-1, 8 Sub)

27 KOMENTARZE

 1. Ja pierdole, były zawodnik UFC z prawie 30 walkami zawodowymi dostaje gościa po dwóch porażkach i 8 walkami na koncie…………:lesnarhappy:

  Tak wiem, kiedy Tomek walczył po raz ostatni…

 2. Chyba powinni być przy rekordach KO/TKO bo pewnie jakby sprawdzić to niektórzy zawodnicy nie mają na rozkładzie nikogo kogo położyli ciosem tylko sędzia przerwał GP albo okładanie pod siatką.

  Gala zapowiada się bardzo dobrze.

 3. Szkoda że nie dali mu jakiegoś parterowca , bo wiadomo że Drwal ma tam braki , a tak cała walka będzie się toczyć boksersko

 4. Całkiem ciekawe zestawienie, pamiętajcie, że Tomek jest właściwie emerytem. Wygląda to na test jego możliwości.  Jeśli wygra pewnie i nic mu się nie stanie to w przyszłości zrobią rewanż z Michałem, albo walkę z Mamedem.

 5. Przeciwnik znany z nokautującego ciosu… Pięć zwycięstw, z czego dwa przed czasem:frankapprove:

  #krsrecords

 6. Szkoda że nie dali mu jakiegoś LEŻAKA  , bo wiadomo że Drwal ma tam braki , a tak cała walka będzie się toczyć boksersko

  :razz:udziaonicbyniedao:

 7. Ja pierdole, były zawodnik UFC z prawie 30 walkami zawodowymi dostaje gościa po dwóch porażkach i 8 walkami na koncie…………:lesnarhappy:

  Tak wiem, kiedy Tomek walczył po raz ostatni…

  Najważniejsze że nigdy nie przegrał w KSW

  :korwinlaugh:

 8. Nie znacie się, patrzcie z kim wygrał Łukasz w 2013 :fjedzia:

  Basstekk dobrze, że wróciłeś, bo nikt nie trybi tego MMA

 9. Jak ładnie pominęli dwie ostatnie porażki. Wiadomo liczy się tylko rekord w federacji integalaktycznej

 10. :mjsmile:  co to sie stało ze Kawul z Lewym po 5 latach odkopali drwala i po 3 latach Bienkowski ktory byl im niepotrzebny ,nagle sobie o nim przypomnieli , już mogloby byc Drwal vs Kęsik albo Drwal vs Pietrzak , a takto wygląda to na desperacje i frajerstwo dekady :beczka:

 11. 400 zawodników na kontrakcie głupie kurwie, czego nie rozumiecie? 400 zawodników!

  A tak serio, jak Drwalu to przegra to niech już idzie sadzić maliny.

 12. Zestawienia walk w KSW coraz częściej przypominają te, które pojawiały się na niesławnych galach "wojaka" pana Wasilewskiego. 

  Zapewne KSW skończy tak samo wojak boxing night.

 13. To nie jest tak, ze jeden wraca z emerytura, a drugi „jest potrzebny”. Mając tylu zawodników na kontraktach, w końcu przyszła ich kolej. Każdy z 400 czy 500 zawodników musi czekać po kilka lat na kolejna walkę. To swego rodzaju zaszczyt i honor. Wielki dzień w życiu każdego z nich.

 14. 400 zawodników na kontrakcie głupie kurwie, czego nie rozumiecie? 400 zawodników!

  The first rule of KRS1 is: You do not talk about the numbers of KRS1 fighters on contracts.

  The second rule of KRS1 is: You do talk about records all the time.

  The third rule of KRS1 is: You do as meny rematches as you can.

  The fourth rule od KRS1 is: You are second organization in the world, and first in Europe.

  :beczka:

 15. :mjsmile:  co to sie stało ze Kawul z Lewym po 5 latach odkopali drwala i po 3 latach Bienkowski ktory byl im niepotrzebny ,nagle sobie o nim przypomnieli

  Pandemia, trudne czasy…

 16. Drwal dostał zawodnika z którym ma szansę nie przegrać jakby mu dali kogoś co jest w gazie to by ten powrót nie miał sensu

 17. Z ciekawości. Nie jest Wam wstyd publikować takie informacje prasowe bez refleksji? Niepokonany w KSW (po dwóch porażkach). Słynący z nokautującego (dwa KO/TKO siedem lat temu).

 18. Z ciekawości. Nie jest Wam wstyd publikować takie informacje prasowe bez refleksji? Niepokonany w KSW (po dwóch porażkach). Słynący z nokautującego (dwa KO/TKO siedem lat temu).

  może to informacja prasowa i tylko skopiowali z maila, ktorego dostali od KSW 😆

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.