Dzień 15 września obfituje w kilka kluczowych wydarzeń dla polskich zawodników, zarówno na polskim rynku, jak i tym światowym. Największym wygranym jest tutaj Jan Błachowicz, którego przywołamy w kontekście zarówno KSW, jak i UFC, ale jest też to dzień w którym po raz ostatni widzieliśmy Tomasza Drwala w oktagonie.

15 września 2007 roku Jan Błachowicz zadebiutował w organizacji KSW i wziął udział w ośmioosobowym turnieju podczas gali KSW Eliminacje. Zwyciężył go, pokonując kolejno Sebastiana Olchawę, Pawła Gasińskiego i Daniela Dowdę podczas jednego wieczoru. Po czterech latach od tego wydarzenia sięgnął po pas mistrzowski KSW w wadze półciężkiej. Siedem lat później zadebiutował w UFC.

15 września 2010 roku, a więc dokładnie dekadę temu, Polski reprezentant w organizacji UFC, Tomasz Drwal, stoczył swoją ostatnią walkę w największej lidze MMA na świecie. „The Gorilla” w UFC walczył od 2007 roku i w swojej szóstej walce zmierzył się z Davidem Branchem. Początkowo Drwal miał zmierzyć się z Nickiem Catone, jednak na kilka tygodni przed galą ten doznał kontuzji, a jego nowym rywalem został właśnie Branch. Pojedynek przegrał jednogłośną decyzją sędziów. W rozmowie z Przemkiem Garczarczykiem, Drwal wyjaśnił, że powodem takiej decyzji UFC była jego szybka porażka z Rousimarem Palharesem oraz słaby występ z Branchem.

15 września 2012 roku odbyła się gala KSW 20 zatytułowana „Symfonia walki”. Było to drugie wydarzenie polskiej organizacji, które odbyło się w nadmorskiej Ergo Arenie, a w kontekście historii zapisało się między innymi wprowadzeniem systemu Pay-Per-View (PPV), nad którym właściciele zastanawiali się przez długi czas. I tak, dostęp do obejrzenia gali na żywo kosztował polskich kibiców 30 zł.

Tego wieczoru mistrz wagi półciężkiej, Jan Błachowicz, zmierzył się z walczącym wcześniej w UFC i wielu innych organizacjach, Hustonem Alexandrem. Po trzech rundach Polak zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów i po raz pierwszy obronił pas mistrzowski. Z perspektywy czasu można napisać, że była to jego przedostatnia walka w organizacji KSW.

15 września 2018 roku Jan Błachowicz zawalczył w Moskwie na gali z cyklu UFC Fight Night. Rozpędzony serią trzech zwycięstw z rzędu, mając najgorsze chwile w UFC już za sobą, Błachowicz powitał w klatce powracającego Nikitę Krylova, którego poddał trójkątem rękoma w drugiej rundzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.