Mamed

Michał Materla (MMA 22-4, 2. w rankingu PL) na sobotniej gali KSW 31 pokazał się ze świetnej strony. Zwycięstwem nad Tomaszem Drwalem (MMA 21-5-1) po raz kolejny udowodnił wysoką klasę sportową. Wydawać by się mogło, że teraz jest idealny moment na pojedynek o pas mistrzowski dywizji średniej między Materlą a Mamedem Chalidowem (MMA 30-4-2, 1. w rankingu PL). Nie jest to jednak takie proste – obaj, mimo usilnych starań włodarzy KSW i presji środowiska, uparcie odmawiają bezpośredniej konfrontacji w klatce.

Głos w sprawie zabrał dzisiaj były mistrz dywizji półciężkiej organizacji zarządzanej przez Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego, a obecnie zawodnik UFC, Jan Błachowicz (MMA 18-4, 1. w rankingu PL). „Cieszyński Książę” w krótkim filmie, który umieścił na swoim Facebooku apeluje do Materli i Chalidowa, by zgodzili się na pojedynek między sobą:

Chciałbym pogratulować wszystkim zwycięzcom danej gali [KSW 31 – przyp. red.], włodarzom za udaną galę i dobrą robotę; a w szczególności Michałowi Materli, który pokazał mega klasę i, naprawdę, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jego formą – jaką robotę wykonał. W tym miejscu chciałbym zaapelować do Michała i do Mameda, żeby zrobili tą walkę, żeby wyjaśnili kto jest tak naprawdę tym numerem jeden. Wydaje mi się, że mówię tutaj za całe środowisko MMA i jako wasz fan, fan tego sportu. Po prostu MMA zasługuje na tą walkę. Nie róbcie patologii w tej kategorii wagowej i zróbcie tą walkę.

Czy apel Błachowicza przekona Materlę i Chalidowa, a fani Mieszanych Sztuk Walki wreszcie doczekają się pojedynku na szczycie dywizji średniej KSW?

6 KOMENTARZE

  1. Mnie zastanawia czemu KSW nie chce zrobić własnej wersji TUFa. Podejrzewam że Polsat chętnie zgodziłby się na współprace, mogliby dostać korzystny czas antenowy, a taki program w rodzimych realiach, z udziałem chociażby Mameda i Cipka mógłby być hitem, plus oczywiście wypromowałby nowe gwiazdy w postaci uczestników programu. Patrząc jaką oglądalność mają wszystkie te talent-show, podejrzewam że TUF w wersji KSW mógłby liczyć na 3-4 milionową widownie. Niewykorzystany potencjał.

  2. masz 100 % rację  a na końcu tego "TUF'a"   treneiro vs treneiro, Cipao i Mamed

  3. Jano dobrze prawi, ale to krzyk srającego na puszczy. Nie chcą, to nie zawalczą. Wydaje mi się, że to nie o hajs chodzi, gdyby tak było ta walka byłaby już dawno.

  4. dobra inicjatywa Błachowicza. ale od pomysłu do realizacji  100 lat 😉

  5. Obaj sa swietnymi zawodnikami obaj sa profesjonalistami i powinni zalaczyc dla kibicow i calego srodowiska. Mysle ze moze to byc najdrozsza walka Polskiego MMA mimo iz nie dowiemy sie jakie beda gaze dla zawodnikow. Bylo jedno wyjscie by do tego pojedynku nie doszlo czyli Mamed w UFC ale skoro zostal…bardziej na tej walce powinni zalezec Materlii, ktory mimo ze jest mistrzem jest tak naprawde numerem 2 PL a po jego zwyciestwoe nad Drwalem sytuacja w KSW. w sredniej stala sie bardziej patowa niz kto kolwoek przypuszczal z wlodarzami na czele. Dobrze ze Janek tez sie wlaczyl do akcji naklaniania do walki…a moze juz promocji ?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.