Tomasz Czerwiński 2

Z powodu połamanych podczas walki na gali FCC 17 w Manchesterze żeber Kamil Bazelak zmuszony był wycofać się z pojedynku z Tyberiuszem Kowalczykiem na gali FEN 14 Silesian Rage. Kontuzjowanego zawodnika w sobotę w katowickim Spodku w starciu z „Tyberianem” zastąpi inny fighter, mieszkający na Wyspach Brytyjskich Tomasz „Big T” Czerwiński. 

Informacja prasowa poniżej:

41-letni Tomasz Czerwiński pochodzi z Poznania, ale od dawna mieszka i trenuje w podlondyńskim Luton. Polak przez lata nazywany był „polskim Butterbeanem” z racji fizycznego podobieństwa do słynnego amerykańskiego zawodnika (ważył niegdyś ponad 140 kg), ale dziś wygląda bardziej jak wyczynowy kulturysta i zdecydowanie lepiej pasują do niego inne jego sportowe pseudonimy, jak Big T czy Polish Monster.

Czerwiński większość zawodowych walk w formule MMA stoczył na Wyspach Brytyjskich, ale występował także w Rumunii, na galach największej tamtejszej organizacji Real Xtreme Fighting. Właśnie w Bukareszcie odniósł swoje dwa ostatnie zwycięstwa, pokonując debiutującego w mieszanych sztukach walki Petru „Cyborga” Ursachiego i gwiazdę rumuńskiego MMA, ważącego ponad 160 kg Alexandra Lungu. Do największych sukcesów Polaka zaliczyć należy także wywalczone w 2012 roku tytuły mistrza wagi ciężkiej federacji Fury MMA i mistrza wagi ciężkiej federacji Cage Fighters Championships.

Jego rywal Tyberiusz Kowalczyk przez wiele lat był jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych strongmanów w Polsce, gwiazdą Pucharu Polski Strongman oraz mistrzostw Polski i Europy. W 2005 roku triumfował w czwartej edycji drużynowych zawodów Polska kontra Reszta Świata, a dwa lata później zdobył tytuł Mistrza Europy Centralnej Strongman w Parach i Mistrza Polski Strongman A-Nowi. Po zakończeniu imponującej kariery siłacza poświęcił się sportom walki. „Tyberian” w klatkoringu Fight Exclusive Night walczył dotąd dwa razy, dwukrotnie błyskawicznie i efektownie pokonując swoich rywali. Na gali FEN 3 War Is Coming już w 48. sekundzie ciosami pięściami posłał na deski Litwina Tomasa Vaicickasa, a na gali FEN 11 Warsaw Time równie szybko potężnymi uderzeniami i kopnięciami znokautował Akopa Szostaka.

15 października na gali FEN 14 Silesian Rage w pozostałych pojedynkach w formule MMA wystąpią m.in. Roman Szymański, który będzie bronił pasa mistrzowskiego w starciu z Brazylijczykiem Joiltonem Santosem, a także Paweł Hadaś, Paweł Brandys, Mateusz Strzelczyk, Albert Odzimkowski, Tyberiusz Kowalczyk, Akop Szostak i Adrian Błeszyński. W walkach na zasadach K-1 kibice zobaczą starcie Tomasza Sarary z Dennisem Stolzenbachem o tytuł mistrza FEN wagi cruiser oraz pojedynki z udziałem Pawła Biszczaka, Kamila Jenela, Tomasza Gromadzkiego i Pavla Oboznego.

Bilety na galę FEN 14 można jeszcze kupić w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229

31 KOMENTARZE

 1. defthomas

  Z powodu połamanych podczas walki na gali FCC 17 w Manchesterze żeber Kamil Bazelak zmuszony był wycofać się z pojedynku

 2. Bazelak doznał poważnej kontuzji, zaczęło mu się odklejać łożysko, a jest przecież w ósmym trymestrze ciąży.

 3. Baasteek

  41 latek z ujemnym rekordem :penn:

  A Bazelak miał 18 lat i rekord 10-0. :no no: Dla Tyberiusza idealny przeciwnik na 2 walkę…. nie wiem co CI w tym przeciwniku nie pasuje…

 4. Krótki prawy sierpowy i Kawulski leży… Lewy na wątrobę i bum, Lewandowski nieprzytomny… czy się podniosą… siedem, osiem, dziewięć …
  :cryme::cryme::cryme:

 5. Prese

  Krótki prawy sierpowy i Kawulski leży… Lewy na wątrobę i bum, Lewandowski nieprzytomny… czy się podniosą… siedem, osiem, dziewięć …
  :cryme::cryme::cryme:

  czyzby przerobiony wstep Jurasa w tej nowej nucie Onara? ;>

 6. Aż dziwne, że Janusza Dylewskiego nie wzięli. Taki wspaniały poziom sportowy reprezentuje ta gala (oczywiście poza walką Brandys vs Hadaś)

 7. Kogo by nie wystawili w zastępstwie za Bazelaka to zawsze to będzie zastępstwem na plus. Kibicuje Tyberiuszowi, wydaje się mega w porządku, zdystansowanym facetem. Trzymam kciuki.

 8. maras

  Bazelak doznał poważnej kontuzji, zaczęło mu się odklejać łożysko, a jest przecież w ósmym trymestrze ciąży.

  O panie ósmy trymestr to już trochę przechodzona ta ciąża…:deniro:

 9. Orest

  O panie ósmy trymestr to już trochę przechodzona ta ciąża…:deniro:

  U populacji Bazelaków jest 9 trymestrów :cryme:

 10. Orest

  O panie ósmy trymestr to już trochę przechodzona ta ciąża…:deniro:

  U populacji Bazelaków jest 9 trymestrów :cryme:

 11. Orest

  O panie ósmy trymestr to już trochę przechodzona ta ciąża…:deniro:

  Nieco po terminie, a tu już wszyscy panikują! Najważniejsze, że Maluch* w brzuszku zdrowy!

  Spoiler: *
 12. Orest

  O panie ósmy trymestr to już trochę przechodzona ta ciąża…:deniro:

  Nieco po terminie, a tu już wszyscy panikują! Najważniejsze, że Maluch* w brzuszku zdrowy!

  Spoiler: *
 13. Mnie ciekawi jak ktoś był w stanie połamać żebra przez taką wielką oponę. Przecież tam jest ciśnienie z 15 atmosfer. Szacun :penn:

 14. Mnie ciekawi jak ktoś był w stanie połamać żebra przez taką wielką oponę. Przecież tam jest ciśnienie z 15 atmosfer. Szacun :penn:

 15. Tak się nabijać z potężnego wojownika jakim bez wątpienia jest Kamil. Wstyd panowie :nono:

 16. Tak się nabijać z potężnego wojownika jakim bez wątpienia jest Kamil. Wstyd panowie :nono:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.