W lutym dojdzie do pięściarskiej walki Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem. Dariusz Michalczewski, były pięściarski czempion, nie kryje, iż jego zdaniem Mamed ma małe szanse na wygraną.

24 lutego podczas gali XTB KSW Epic Mamed Khalidov zmierzy się w pięściarskim starciu z Tomaszem Adamkiem. Przed zbliżającym się starciem Dariusz Michalczewski przedstawił swoje spojrzenie na ten pojedynek. W rozmowie dla Super Expressu powiedział:

Fajny pomysł, bo będą walczyć na zasadach boksu. Z tego co widziałem w internecie Tomek jest w dobrej formie, więc Mamed naprawdę dużo ryzykuje. Nikt do końca nie wie, jak Khalidow boksuje, słyszałem, że całkiem dobrze, jednak i tak daję mu małe szanse. Starcie pięściarza z zawodnikiem MMA w boksie, to jak mecz piłkarzy nożnych z piłkarzami ręcznymi. Kilka światów różnicy. Patrząc jednak szerzej na ten pojedynek, to chłopaki mogą zrobić dobrą robotę dla sportów walki i to będzie super sprawa.

Mamed jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie. Mamed ostatni raz walczył na gali XTB KSW Colosseum 2 i pokonał Scotta Askhama.

Tomasz Adamek w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w roku 2009 pokonał w ringu Andrzeja Gołotę. Adamek ma też za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę amatorską.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,999 komentarzy 3,075 polubień

W lutym dojdzie do pięściarskiej walki Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem. Dariusz Michalczewski, były pięściarski czempion, nie kryje, iż jego zdaniem Mamed ma małe szanse na wygraną. 24 lutego podczas gali XTB KSW Epic Mamed Khalidov zmierzy się w pięściarskim starciu z Tomaszem Adamkiem. Przed zbliżającym się starciem Dariusz Michalczewski przedstawił swoje spojrzenie na ten pojedynek. W rozmowie […]

Odpowiedz polub

click to expand...