Już w lutym dojdzie do pięściarskiego pojedynku Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem. Przemysław Saleta, były kickboxer i pięściarz, jest zdania, że Mamed Khalidov jest na tyle nieprzewidywalnym zawodnikiem, iż może przełożyć się to na jego sukces w walce z Tomaszem Adamkiem.

24 lutego podczas gali XTB KSW Epic Mamed Khalidov zmierzy się w pięściarskim starciu z Tomaszem Adamkiem. Przed zbliżającym się starciem Przemysła Saleta przedstawił na nie swoje spojrzenie. W rozmowie z Andrzejem Kostyrą na jego kanale w serwisie YouTube stwierdził:

To jest walka, którą oceniam pół na pół. Gdyby ta walka odbywała się w ringu, to myślę, że zdecydowanym faworytem byłby Adamek. Natomiast odbywa się w klatce. Klatka to jednak nieco inne warunki i tutaj przewagę ma Mamed, który tę klatkę będzie potrafił lepiej wykorzystać. W klatce właściwie niemożliwe jest zamknięcie kogoś w narożniku.

Saleta dodał również, że rywala Adamka ma nieprzewidywalny styl walki.

Przewagę Tomka Adamka upatrywałbym w umiejętnościach czysto bokserskich. Natomiast ileś lat już Tomek nie boksował, to jest kolejna sprawa. A trzecia rzecz jest taka, że Mamed w tych swoich ringowych poczynaniach jest nieprzewidywalny. To, że on nie zadaje ciosów czysto technicznie z bokserskiego punktu widzenia, nie znaczy, że te ciosy są słabe, a dodatkowo ciężko przewidzieć co zrobi i ciężko się przed tym obronić.

Mamed jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie. Mamed ostatni raz walczył na gali XTB KSW Colosseum 2 i pokonał Scotta Askhama.

Tomasz Adamek w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w roku 2009 pokonał w ringu Andrzeja Gołotę. Adamek ma też za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę amatorską.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,998 komentarzy 3,072 polubień

Już w lutym dojdzie do pięściarskiego pojedynku Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem. Przemysław Saleta, były kickboxer i pięściarz, jest zdania, że Mamed Khalidov jest na tyle nieprzewidywalnym zawodnikiem, iż może przełożyć się to na jego sukces w walce z Tomaszem Adamkiem. 24 lutego podczas gali XTB KSW Epic Mamed Khalidov zmierzy się w pięściarskim starciu […]

Odpowiedz polub

click to expand...