gunnar_nelson_thatcher

(Fot. Sherdog.com) UFC potwierdziło dzisiaj oficjalnie, że Brad Pickett (MMA 24-8, 6. w rankingu MMARocks) zmierzy się 19 lipca w Dublinie z  Ianem McCallem (MMA 12-4-1, 7. w rankingu MMARocks) – o czym pisaliśmy już wcześniej. Oprócz tego właściciele największej organizacji MMA na świecie dodali do wyspiarskiej rozpiski cztery inne pojedynki.

W wadze półśredniej rękawice skrzyżują dwaj niepokonani zawodnicy: Gunnar Nelson (MMA 12-0-1, 22. w rankingu MMARocks) i Ryan LaFlare (MMA 10-0, 24. w rankingu MMARocks). Ponadto, Ilir Latifi (MMA 8-3) stanie naprzeciwko Toma Lawlora (MMA 9-5), muszy Phil Harris (MMA 22-12) w wyspiarskim starciu podejmie Neila Seery’ego (MMA 13-10), natomiast Cody Donovan (MMA 8-4) i Nikita Krylov (MMA 16-4) w pojedynku w limicie do 205 funtów zawalczą o przedłużenie kontraktu z UFC.

Gunnar Nelson zadebiutował w UFC we wrześniu 2012 roku. Od tamtej pory „Gunni” stoczył trzy pojedynki – wszystkie wygrał. Islandczyk poddania na DaMarquesie Johnsonie i Omarim Akhmedovie przedzielił decyzją z Jorge’em Santiagiem. Rywalem Nelsona będzie inny niepokonany zawodnik – Ryan LaFlare. Amerykanin zwyciężył w UFC już cztery walki, a każdą z nich kończył na swoją korzyść jednogłośną decyzją.

Ilir Latifi zadebiutował w organizacji Dany White’a w kwietniu zeszłego roku, kiedy to zdecydował się w ostatniej chwili zastąpić Aleksandra Gustafssona i zawalczyć z Gegardem Mousasim. Tę walkę Szwed przegrał, lecz dostał kolejną szansę i w kolejnym występie odesłał na emeryturę Cyrille’a Diabatego gilotyną na UFC Fight Night: Gustafsson vs. Manuwa. Z kolei niezwykle widowiskowy – choć przede wszystkim poza oktagonem – Lawlor nie walczył od ponad roku. Na UFC on Fuel TV 9 „Filthy” także duszeniem gilotynowym odprawił Michaela Kuipera.

W pojedynku byłych zawodników Cage Warriors Phil Harris będzie walczył o zatrzymanie pracy, ponieważ przegrał ostatnie dwa starcia z Johnem Linekerem oraz Louisem Gaudinotem. Natomiast Seery, co prawda także wraca po porażce, ale jego występ przeciwko Pickettowi, do którego stanął na 16 dni przed galą, zapewnił mu pewien kredyt zaufania.

Donovan wejdzie do klatki w Dublinie po dwóch porażkach z rzędu. „Dannybrook” uległ w obu pojedynkach, które stoczył w zeszłym roku. Dwa nokauty zafundowali mu Ovince St. Preux oraz Gian Villante. Nikita Krylov po przegranej z Soą Paleleiem oraz nokaucie na Waltcie Harrisie, zszedł do wagi półciężkiej, gdzie w dość groteskowy sposób – duszeniem Von Flue – dał się udusić wcześniej wspomnianemu OSP.

Gala UFC Fight Night w Dublinie odbędzie się 19 lipca w hali O2. Nie wiadomo jeszcze, kto stanie naprzeciw siebie w starciu wieczoru.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.