25-letni talent z Francji, Tom Duquesnoy, ogłosił w swoich mediach społecznościowych przejście na sportową emeryturę. Zawodnik UFC stwierdził, że nie będzie mógł już trenować na najwyższym poziomie, przez co decyduje się na odejście z MMA.

Drodzy przyjaciele,

MMA było dla mnie szkołą życia, podróżowałem po całym świecie i miałem szansę odkryć siebie. Zdecydowałem, że pójdę inną drogą, do której bardziej mnie ciągnie. Przez moje nowe aktywności nie będę w stanie trenować na najwyższym poziomie. Szanuję ten sport, dlatego też jestem na rozdrożu – muszę skupić się na tym co pasjonuje mnie najbardziej. To także rezultat długiego wstępu, który nie był prosty, do mojego marzenia z dzieciństwa – zostania zawodnikiem UFC. Oglądałem gale tej organizacji od 12 roku życia i robiłem wszystko przez ostatnie 10 lat, aby spełnić marzenie. Decyzja o emeryturze pochodzi z głębi mojego serca.

Ogłaszam oficjalne przejście na emeryturę jako zawodnik MMA. Już teraz czuję się szczęśliwy ze wsparcia jakie otrzymuję w nowym rozdziale swojego życia. Będę nauczał MMA, zarówno techniki jak i przede wszystkim duchowego aspektu sztuk walki i ich wewnętrznego zadania. Zapraszam do wspólnej podróży po nowej dla mnie ścieżce. Kontynuacja, która pozwoli na wspólne spotkania. Korzystając z okazji chciałbym podziękować z całego serca ludziom, którzy pokazali mi drogę oraz pozwolili mi na zrozumienie ludzkich wartości.

Dziękuję Wam wszystkim.

Duquesnoy (16-2 MMA) to były mistrz dwóch kategorii wagowych organizacji BAMMA. Fire Kid osiągnął w UFC bilans 2-1. W ostatniej walce wygrał on z Terrionem Ware.

View this post on Instagram

Dear friends, The MMA has been for me THE school of life with travels and encounters all over the world, and most importantly, the opportunity to discover myself as a person. Today I decide to go on a different path that attracts me a lot more and that takes me a big part of my energy. My new activities are such that I can not be fully devoted to high level training. I respect that sport too well to engage in « half-hearted » and that is why I am at a crossroads where it is essential for me to focus on what passionates me the most. It is also the result of a long introspection that was not simple since it was my childhood dream to fight in UFC, I who watched the UFC’s since the age of twelve and who did everything, these last ten years, in order this dream to materialize. This decision is good for me and comes from deep inside my heart. I announce my official retirement as a MMA fighter. I am already happy to feel your support in this new chapter of life dedicated as you know, to the teaching of the MMA technics but ABOVE ALL, the spiritual aspect of the martial arts and the inner quest. And that is on that path that you are all WELCOME and I invite you to follow the continuation of my journey. A continuation where we will be able to meet more than ever. I take this opportunity to THANK FROM THE BOTTOM OF MY HEART all the people that have illuminate my path, to have made this journey so dense in understandings and human values. Thank you to everyone ?

A post shared by Tom Duquesnoy (@tomfirekid) on

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.