4 lutego Dana White za pośrednictwem oficjalnego konta UFC poinformował wszystkich fanów o nadchodzącej kolejnej, już 31 edycji programu The Ultimate Fighter. Na czele dwóch drużyn mają stanąć powracający po dwóch porażkach największy gwiazdor amerykańskiego giganta Conor McGregor oraz przeplatający zwycięstwa z porażkami showman Michael Chandler.

Nie poznaliśmy do tej pory oficjalnego składu zawodników biorących udział w turnieju, jednak jak to często bywa w światku MMA, zaczynają pojawiać się pierwsze przecieki. Zazwyczaj menadżerowie czy sami zawodnicy nie mają przyzwolenia na dzielenie się informacjami dotyczącymi ich występu w TUF-ie. Tak musiało być również w tym przypadku. Igor Kadela, rosyjski dziennikarz będący w bliskich kontaktach z wieloma rosyjskimi zawodnikami (chociażby mistrzem kategorii lekkiej Islamem Makhachevem), za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie poinformował o pojawieniu się Loika Radzhabova w drużynie Michaela Chandlera. Chwilę po opublikowaniu informacji, została ona usunięta z profilu Rosjanina co wskazywałoby na wcześniej wspomnianą klauzulę.

Loik Radzhabov (MMA 16-4-1) to Tadżyk doskonale znany szerszej publiczności z występów pod banderą PFL. Jego bilans w tejże organizacji to 4-4-1, a miał okazję mierzyć się tam z takimi zawodnikami jak chociażby Natan Schulte będący dwukrotnym tryumfatorem turnieju PFL w wadze lekkiej. To właśnie podczas drugiego marszu po główne trofeum, Radzhabov musiał uznać wyższość Brazylijczyka w finale turnieju. Ostatni występ Loika to wygrane poprzez duszenie w pierwszej rundzie starcie z Zachem Zanem na gali Eagle FC 44 organizowanej przez Khabiba Nurmagomedova. Idea nadchodzącego sezonu ma prawdopodobnie polegać na starciu młodych wilków z weteranami UFC, którzy zakończyli swoją przygodę z organizacją. Według nieoficjalnych doniesień, poza Loikiem Radzhabovem możemy prawdopodobnie spodziewać się także występu Rosjanina Timura Valieva.

Autor: Hubert Zdun

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.