Informacja prasowa: 

Hubert Szymajda po pechowej porażce wraca do oktagonu TFL i 16 czerwca zmierzy się z Brazylijczykiem Maikonem Lopesem. Gala TFL 14 dostępna live od godziny 22:00 w telewizji FIGHBOX HD.

Powracasz po pechowej walce o pas TFL w kategorii lekkiej z Guilherme Cadeną. Jak oceniasz tamten pojedynek ?

Dla mnie przegrana przez dyskwalifikacje to żadna przegrana. Czułem że mogę go zdominować. Może to element jego strategii. Nie wiem, dlatego czekam na rewanż.

Twoim rywalem na TFL 14, jest charyzmatyczny Brazylijczyk Maikon Lopes. Jest z pewnością łatwiejszym rywalem, niż doświadczony Guilherme Cadena, ale presja wygranej leży po twojej stronie…

MMA jest na tyle nieprzewidywalne i zaskakujące, że staram się do każdego rywala podchodzić z taką sama dozą rozsądku. Chcę walczyć i wygrywać z każdym. Ostatnia walka nie pokazała mojej klasy sportowej, ponieważ była pechowa. Cały plan walki prysł po jednej akcji. Każdą walkę traktuję bardzo poważnie. Teraz moja czujność i koncentracja muszą być na najwyższym poziomie. Będę gotowy.

Czy będzie to spokojne taktyczne MMA czy znowu szturm pełen emocji?

Raczej postaram się być chłodniejszy w tej walce. Ale kto wie… Nigdy nie ufaj „Małpie”!

W narożniku Maikona Lopesa będzie Cuilherme Cadena, z którym staniesz twarzą w twarz ponownie. Czy ma to dla Ciebie jakieś znaczenie? 

Będzie okazja wyzwać go do rewanżu. Zwycięstwo nad tym rywalem zrekompensuje mi w jakimś stopniu tamtą dyskwalifikację. Jeśli Cadena będzie gotowy, możemy od razu zrobić rewanż w Kraśniku (śmiech).

Ta walka będzie najtrudniejszym wyzwaniem? Jaki jest twój cel?

Na chwilę obecną moim celem jest zdobycie pasa mistrzowskiego TFL w kategorii lekkiej. Ta federacja jest najmocniejsza w całym regionie i myślę, że znajduje się w ścisłej polskiej czołówce. Zawodnicy TFL trafiają do UFC i zamierzam podążać ich drogą.

Twój aktualny rywal powiedział, że Guilherme Cadena zabrał Ci pas a on zabierze Ci sportowe marzenia…

Jego przyjaciel średnio mi pas odebrał, raczej ja go sobie wykopałem z jego głowy (śmiech). Ok, to ja będę hojny i dam mu solidne lanie.

Co chciałbyś powiedzieć swoim fanom?

Dziękuję każdemu, kto we mnie wierzy i w jakikolwiek sposób wspiera. Natomiast ci, którzy będą mieli być okazję na gali TFL 14 – bądźcie przekonani o moim triumfie! Kto nie może być ze mną na żywo, niech ogląda moją walkę na antenie telewizji FIGHBOX HD od godziny 22:00!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.