Tech

W pierwszym odcinku „Technicznego Wtorku” zobaczycie ciekawe rozwinięcie akcji, która często traktowana jest jako patowa. Mowa tu o zablokowaniu naszego uderzenia podczas uderzania z zamkniętej gardy, w której to sytuacji możemy zaskoczyć przeciwnika nietypową kombinacją. Piotr Jeleniewski pokazuje ten wariant ze wszystkimi potrzebnymi szczegółami. Miłego oglądania!

[youtube id=”57ykkEeOVAU” width=”620″ height=”360″]

„To gi or not to gi” to jeden z ważniejszych dylematów w jego życiu. Zarywa noce dla walk technicznych i przekrojowych zawodników. Zainteresowany przebiegiem przygotowań na macie i otoczką biznesową. Realista, ze zrozumieniem znosi kompromisy w polskim MMA.

31 KOMENTARZE

 1. Super inicjatywa. Nie mam obecnie opcji obejrzenia z dźwiękiem. Tylko co z kontrolą nadgarstków u tego z dołu? Za bardzo tego nie robi, ofensywy też żadnej z jego strony, no ale nie o to tu chodzi akurat. Im się więcej wie tym lepiej, jednak walka rysuje swoje scenariusze i układy pozycji. Pytanie teraz, która szkoła i techniki najlepsze pod samą walkę 🙂

 2. Born2Kill: w jednej z szybszych demonstracji akcji widać, że nie trzymasz ręki przeciwnika, tylko zgarniasz ją szybko i od razu idziesz po podbródek.

  Mi się to bardzo podoba nawet bez samego bloku, tylko w kombinacji zaskakujący, ustawiający cios po linii kręgosłupa przeciwnika i „tuba”.

 3. Mi chodziło raczej o to, że broniący powinien je lepiej kontrolować, a nie dawać tyle miejsca 😉 Może z dźwiękiem inaczej zrozumiem cały przekaz ?:) Nie wiem, ale takie coś mi się rzuciło w oczy. Oczywiście są roznego typu obrony z gardy, niektórzy przyjmą "gardę bokserską" i świetnie duck'ują przed ewentualnymi atakami. Inni podchodzą do sytuacji, iż najlepszą obroną jest atak, więc polują na wyłapanie ręki do balachy bądź chcą złapać trójkąt. Tym samym blokując rywalowi opcję uderzania, a nawet myślenia o tym, bo sam musi się skupić na obronie by zaraz nie klepać. Oczywiście niewprawnego łapiącego można skontrować i zdobyć jeszcze lepszą pozycję, ale…

  Bez złośliwości to piszę, nie chcę umniejszać umiejętności szkoleniowych, ani nic takiego, więc nie rzucać mi się tu. Widzę po prostu róznice szkoleniowe i zastanawiam się co byłoby optymalne 😉 I liczę na więcej materiałów, zawsze obejrzę 🙂

 4. Uwielbiam takie techniczne porady. Zawsze można podłapać jakąś ciekawą technikę. Oby więcej tego typu materiałów.

 5. Do końca roku będzie jedna tygodniowo co wtorek. Jak reakcja będzie dobra i oglądalności nie będą załamujące, to techniki zagoszczą tu na stałe, bo przyjemnie się to nagrywa.

  Born2Kill: nie przeczytałem dokładnie. Oczywiście, że kontrola powinna być lepsza, ale przecież nie będą się siłować na filmie żeby pokazać technikę ;)

 6. Całkiem spoko i plus za ujęcia z kilku miejsc. Będziesz to nagrywał tylko z ekipą PJ czy różne techniki z różnych klubów ?

 7. Również popieram tą inicjatywe, takich materiałów nigdy nie jest za mało. Applause

 8. Logan:
  W listopadzie tematem przewodnim rzeczy od zawodników i trenerów PJ Promotion Group. Kolejne miesiące też będą miały swoje tematy – rożne kluby, płaszczyzny.

 9. Franek, dobry materiał, w kolejnym liczę na to, że się poświęcisz bardziej : D

 10. Jeleniewski świetnie tłumaczy. Ciekawe czy dalej zajmuje się Mariuszkiem 😉

 11. Zajmuje, nagranie z treningu między innymi z Mariuszem jest już na kanale, tylko nie chcę konkurować z trailerem KSW i robić przesytu jedną ekipą. Na dniach będzie.

 12. "MikrosKOp" nie padł. Oczywiście, że będą nowe analizy. Spokojnie :-). Ja nigdy nie byłem ani regularnym autorem, ani szczególnie płodnym.

 13. Miałem bon na 1000zł do Biedronki dla osoby, która doceni cytat na początku filmu, ale widzę, że zapomnieliście już na Cohones co dobre…

 14. „I w takiej pozycji możesz przyje*ać z bani i ewentualnie będzie no contest” 😀

  Przepraszam nie mogłem się powstrzymać jak tylko zobaczyłem to zdjęcie.
  Głupi żart i tyle, nie brać na poważnie 😉

 15. No to fakt, inny głos 😀 Nie grałem w Starcrafta, paru kumpli łupało, ale mnie nie jarało bicie kosmitów, ale to chyba jakaś nowsza wersja, bo tamta była strategią z góry raczej pokazywaną:D

 16. To jest avatarek jednostki. Ja nie grałem w Starcrafta, ja się na Starcrafcie uczyłem angielskiego, a w świetlicy lepiliśmy Battlecruisery z plasteliny. A co do bonu, to doceniam Twoją spostrzegawczość Chmuro, ale niestety konkurs zakończył się minutę przed Twoją odpowiedzią 😉 Wszelkie zażalenia proszę kierować do organizatora konkursu, powołując się na jego regulamin.

 17. "MikrosKOp" nie padł. Oczywiście, że będą nowe analizy. Spokojnie :-). Ja nigdy nie byłem ani regularnym autorem, ani szczególnie płodnym.

   Trzymam za słowo 🙂

 18. Szkoda ze tak pozno odpalilem ten filmik bo bon bylby moj 🙂 przez starcrafta wiele nocy przesiedzialem przed kompem z powiekami na zapalkach 🙂

  Fajna inicjatywa, realizacja obrazu i dziwieku licze ze z czasem bedzie lepsza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.