W najbliższą niedzielę w ukraińskim Charkowie odbędzie się siódmy już etap tegorocznej edycji Union Nation Cup, turnieju organizowanego przez rosyjską federację ProFC. Na ringu w hali Lokomotiv spotka się sześć ekip: Team MMA Rocks vs. Akademia MMA (Białoruś), Pro Team Peresvit (Ukraina) vs. Nefchi (Azerbejdżan), AE Team (Rosja) vs. Geo Fight (Gruzja). Życzymy powodzenia naszym Chłopakom, a nastroje są bojowe! Pełna rozpiska po kliknięciu.

UPDATE: Wojciech Jastrzębski niestety wypadł z rozpiski turnieju. Powodem jest kontuzja zawodnika.

Team MMARocks (Polska) vs. Akademia MMA (Białoruś)

70 kg.: Rafał Raczyński (3-2) vs. Ruslan Kolodko (6-4)
76 kg.: Łukasz Bugara (6-3) vs. Vitaliy Ostrovskiy (3-3)
84 kg.: Artur Kadłubek (8-8) vs. Denis Gunich (0-2)
93 kg.: Wojciech Antczak (2-1) vs. Dmitry Voitov (1-0)
Open.: Wojciech Jastrzębski (0-0) vs. Roman Savochka (19-14)

Pro Team Peresvit (Ukraina) vs. Nefchi (Azerbejdżan)

70 kg.: Andrei Liezhniev vs. Ramil Veliev
76 kg.: Evgeni Fomenko vs. Hamiz Mamedov
84 kg.: Andrei Ogorodniy vs. Ramazan Emeev
93 kg.: Igor Slyusarchuk vs. Byakhtiyar Abbasov
Open.: Andrei Brovko vs. Valeh Amiraliev

AE Team (Sankt Petersburg, Rosja) vs. Geo Fight (Gruzja)

70 kg.: Yunus Evloev vs. Pata Robakidze
76 kg.: Alexander Butenko vs. Gocha Smoyan
84 kg.: Gasan Umalatov vs. Lukhum Hulelidze
93 kg.: Arsen Tlisov vs. David Krictesiashvili
Open.: Denis Goltsov vs. Ilya Dzhadugishvili

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

10 KOMENTARZE

 1. GLF – w naszej grupie prowadzi Nefchi z Azerbejdżanu, ma 12 oczek. Zaraz za Azerami jest Peresvet FT (obrońcy pucharu) z 11 pkt. na koncie. W drugiej grupie kolejno jest team Elbrus z Nalczyka (16 pkt) i ukraińskie Combat (11 pkt).

 2. Dzięki Tjo.

  Przy okazji chcę się Ciebie zapytać o Sergeya Golyaeva. Przegrał ostatnio dwie walki z zawodnikami bez zawodowego doświadczenia (Oleg Bagov i Ruslan Kelekhsaev). To jakieś wybitne postacie z innych sportów walki czy (imho niesłuszny) pogromca Gomiego jest aż tak kiepski?

 3. Tjo w drugiej grupie wydaje mi sie, ze ta tabela jest troche przeklamana. Mianowicie chodzi o to, ze do niej wliczane sa wyniki z pojedynkow z Serbian Top Team, ktory sie wycofal z powodu niemoznosci skompletowania pelnego skladu. Serbowie zostali zastapieni przez Geo Fight i jakos nie wydaje mi sie, aby Gruzini przejeli porazki Serbow i nie stoczyli zaleglych walk z Combat-Dobro i ArmFighting. Jednak jakbys mial mozliwosc zweryfikowania tego, czy walki z Serbami licza sie do tabeli i co z tymi zaleglymi pojedynkami Gruzinow to bylbym wdzieczny.
  Poki co bardziej wiarygodna tabela wydaje mi sie ta http://www.mmarocks.pl/team-mmarocks/tabela/

 4. Jastrzebski na gleboka wode rzucony, debiutant z bardzo doswiadczonym przeciwnikiem. Ciekawe czy rekordy Białorusinów sa prawdziwe czy tak jak to bylo ostatnio mocno zanizone.

 5. GLF – Tak, obydwaj zawodnicy to mistrzowie z innych dyscyplin. Ruslan Kelekhsaev to wicemistrz Europy i mistrz Rosji w KUDO, a więc dyscyplinie przekrojowej i dynamicznej. Swoją drogą bardzo ładnie sobie radził z Golyaevem, punktował go, rozpracował klincz i obalał. Z kolei Bagov z Nalczyka – to mistrz Rosji w Bojowym Sambo i innym systemie, zakorzenionym w rosyjskiej tradycji jakim jest Рукопашный бой. Nie muszę chyba nadmieniać, że są to niezwykle wszechstronne militarne systemy walki wręcz, charakterystyczne dla Federacji Rosyjskiej, jak i byłych republik radzieckich. Umiejętności parterowe reprezentanta Republiki Kabardyjsko-Bałkarskiej okazały się lepsze, bądź miał więcej szczęścia od zawodnika petersburskiego Action-Force. Nie ujmując, Golyaev jest bardzo doświadczonym i solidnym zawodnikiem. Z pewnością kiepski nie jest, ale myślę, że lepszy z niego striker niż grappler.

  Fusel – tak masz rację, nie odzwierciedla stanu faktycznego…Póki co na stronie ProFC jest tylko taka tabela i nie ma oficjalnych decyzji w w/w kwestii. Po niedzieli spróbuję się czegoś dowiedzieć w tej sprawie od samego organizatora i ogarnąć ich tabele (tzn.: jak z punktacją Combat-Dobro i ArmFighting – rywalizacja z Serbami, zaległe walki z Geo Fight). Jeżeli chodzi o Gruzinów to w tabeli jest tylko punktacja za ich pierwszy występ w ramach UNC, czyli ostatnio w Tblisi. Gruzini są podliczeni dobrze (tj. mają 1 punkt. Jak się to ma na walki – 5 walk, z czego 1 wygrana, 0 zwycięstw w rywalizacji drużynowej)

 6. „Gruzini są podliczeni dobrze (tj. mają 1 punkt. Jak się to ma na walki – 5 walk, z czego 1 wygrana, 0 zwycięstw w rywalizacji drużynowej)”

  No wlasnie to tym wiekszy paradoks. Jakos nie wydaje mi sie, aby Rosjanie wliczali te walki z Serbami, mimo ze poki co znajduja sie na ich stronie. W sumie zaliczanie tych walk byloby nie w porzadku wzgledem pozostalych ekip z tej grupy, bo jeszcze zeby to wszystko odbylo sie na ringu to mozna by to jako tako zrozumiec (choc i tak dla mnie to nie byloby zrozumiale, bo to jednak inne teamy 🙂 ). A tak Ukraincy i Ormianie zarobili na tych pojedynkach odpowiednio 1 i 2 punkty za wygrane walki walkowerem, z powodu nieskompletowania pelnego skladu przez Serbow.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.