Druga siła w polskim MMA zaczyna rozdawać karty! Prezes organizacji FEN — Paweł Jóźwiak zatrudnił w swojej firmie mocnego zawodnika — Taylora Lapilusa. Sportowiec występuje w kategorii koguciej.

Organizacja FEN na polskim rynku cieszy się coraz większą popularnością, a ostatni angaż z pewnością zbuduje jeszcze większy rozgłos. W czwartek ogłoszono, że szeregi FEN zasili — Taylor Lapilus, który niegdyś toczył boje w UFC. Taylor pochodzi z Francji, treningi rozpoczął w 2010 roku, a w 2012 po raz pierwszy zawitał w klatce. Pierwsze start na zawodowstwie zaliczał do udanych dzięki solidnym umiejętnościom BJJ i poddawał swoich rywali. Już w 6 pojedynku mierzył się z Magomedem Bibulatovem, który rozdaje obecnie karty w ACA. W 2015 roku zawitał do UFC, 2 walki wygrał oraz 2 przegrał. Potem zdobył pas organizacji GMC oraz TKO. Krótko mówiąc, to naprawdę mocny angaż FEN, patrząc na to, że zawodnik nie jest jeszcze zakontraktowany z powrotem w UFC lub Bellatorze.

Cieszy, że FEN sięgnął po sportowca, który ma za sobą dobrą historię. Lapilus w debiucie dla FEN może od razu dostać mistrzowską szansę przeciwko Jonasowi Magardowi. Duńczyk przymierzany jest do pierwszej obrony pasa na FEN 33, czyżby Taylor w tak krótkim czasie podjął rękawice? O tym przekonamy się w najbliższym czasie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.