sterling-viana-waga

(Fot. Sherdog.com)

Bohater jednego z odcinków cyklu „Przyszli mistrzowie”, Aljamain Sterling, miał skrzyżować rękawice z Mannym Gamburyanem na kwietniowej gali UFC on FOX 15. „The Anvil” doznał jednak kontuzji i w jego zastępstwo wszedł Takeya Mizugaki.

Mizugaki (MMA 20-8) powraca po porażce z Dominickiem Cruzem, który znokautował go na początku pierwszej rundy pojedynku na wrześniowej gali UFC 178. Przed tym starciem urodzony w Japonii 31-letni zawodnik mógł pochwalić się passą pięciu zwycięstw z rzędu. W pokonanym polu zostawił m.in. Bryana Carawaya, Erika Pereza i Francisco Riverę.

Sterling (MMA 10-0) w UFC zadebiutował w lutym. Zwyciężył wtedy decyzją sędziowską z Codym  Gibsonem. Potem zanotował kolejny cenny skalp do swojego bilansu – znokautował Hugo Vianę na lipcowej gali z cyklu UFC Fight Night. 25-letni Aljamain, który na co dzień trenuje w Serra-Longo Fight Team, uchodzi za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników dywizji koguciej.

Walka Sterlinga z Mizugakim odbędzie się 18 kwietnia 2015 roku na gali UFC on FOX 15. Walką wieczoru tej gali ma być pojedynek Luke’a Rockholda z Lyoto Machidą. Poza wspomnianymi starciami na karcie walk UFC on FOX 15 znajdują się następujące zestawienia:

  • Patrick Cummins vs. Ovince Saint Preux
  • Felice Herrig vs. Paige VanZant
  • Paul Felder vs. Jim Miller
  • Chris Dempsey vs. Eddie Gordon
  • Corey Anderson vs. Gian Villante
  • Nick Catone vs. Vitor Miranda

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.