jones_tex

Wyniki po przejściu:

Jon Jones w walce wieczoru zdemolował Glovera  Teixeirę, wygrywając w każdej rundzie starcia. Dominacja pogłębiała się wraz z upływem czasu. Choć kilkukrotnie mocne ciosy Glovera sięgały głowy Jona, to zdawały się nie robić na aktualnym mistrzu żadnego wrażenia. Jones wręcz wszedł w grę prowadzoną przez Teixeirę i przystał na walkę w klinczu oraz na wymiany, zamiast – jak wspomniał w wywiadzie po walce – skupić się na obaleniach i walce zza dystansu. Gdy nie obijał rywala łokciami pod siatką, kontrolował pretendenta kopnięciami i prostymi. Był to bardzo solidny występ w obronie pasa i wszyscy trzej sędziowie zgodnie orzekli jednogłośne zwycięstwo na punkty najmłodszego mistrza UFC.

Udanie do oktagonu powrócił Anthony Johnson. Zdominował on wysoko notowanego w rankingach Phila Davisa. Phil nie umiał poradzić sobie z żelazną obroną przed obaleniami Anthony’ego. Wszystkie próby obaleń, które inicjował „Mr. Wonderful”  zostały zażegnane.  Gdy obalenia nie stanowiły już zagrożenia, w ruch poszedł celny boks ze strony „The Rumble”. To właśnie dobrze wycelowane podbródkowe oraz ciosy wyprowadzone zza dystansu – wraz z solidną obroną przed obaleniami – zapewniły jednogłośne zwycięstwo na punkty Johnsonowi.

Luke Rockhold potrzebował zaledwie dwóch minut na rozprawienie się z Timem Boetschem. Już w pierwszej próbie obalenia, udanie obronionej przez Luke’a, Tim wpakował się w odwrócony trójkąt, który Rockhold zapiął mu po profesorsku. Dalsza minuta to już bezowocne próby wydostania się z tej techniki przez Boetscha. Gdy obaj zawodnicy znaleźli się pod siatką, Luke Rockhold zaczął wyciągać kimurę, i to tą techniką ostatecznie poddał „Barbarzyńcę”.

Jim Miller nie dał żadnych szans Yancy’emu Medeirosowi. Po kilku ciosach w stójce, Miller trafił czysto w korpus Medeirosa – ten cofnął się momentalnie pod siatkę widocznie zraniony. Chwilę później, gdy obaj zawodnicy znaleźli się na macie –  Jim zapiął duszenie gilotynowe z dołu. Mimo rozpaczliwych prób wydostania się, Yancy nie zdołał już ujść cało z tej techniki kończącej i zemdlał z braku tlenu, spoczywając bez życia na młodszym z braci Millerów. Było to trzynaste zwycięstwo Jima Millera w dywizji lekkiej.

W pierwszej walce karty głównej Max Holloway dał wyrównany pojedynek z Andrem Filim. Dopiero pod koniec trzeciej rundy Maxowi udało się zapiąć bardzo ciasne duszenie gilotynowe, które momentalnie odklepał Andrego.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej
205 lbs: Jon Jones pok. Glovera Teixeirę przez jednogłośną decyzję (3x 50-45).

Główna karta:

205 lbs: Anthony Johnson pok. Phila Davisa przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
185 lbs: Luke Rockhold pok. Tima Boetscha przez poddanie (kimura), runda 1., 2:08.
155 lbs: Jim Miller pok. Yancy’ego Medeirosa przez poddanie (gilotyna), runda 1., 3:18.
145 lbs: Max Holloway pok. Andrego Filiego przez poddanie (gilotyna), runda 3., 3:39.

Walki w FOX Sports 1:

125 lbs: Joseph Benavidez pok. Tima Elliota przez poddanie (gilotyna), runda 1., 4:08.
155 lbs: Takanori Gomi pok. Isaaca Vallie-Flagga przez niejednogłośną decyzję (3x 29-28).
135 lbs: Bethe Correia pok. Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-28).
155 lbs: Danny Castillo pok. Charliego Brennemana przez KO (prawy zamachowy), runda 2., 0:21.

Walki w UFC Fight Pass:

135 lbs: Chris Beal pok. Patricka Williamsa przez KO (latające kolano), runda 2., 1:51.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.