Według niepotwierdzonych informacji, na gali UFC 222 dojdzie do rewanżowego starcia o pas wagi koguciej między Tj’em Dillashawem Codym Garbrandtem. Walka miałaby być main eventem wydarzenia w Las Vegas po tym, jak z karty wypadło starcie Edgar vs Holloway. Takie informacje podał portal combate.com. Informacja nie została jeszcze potwierdzona przez największą organizację MMA na świecie.

Dillashaw (MMA 15-3) odebrał mistrzowski pas Garbrandtowi na gali UFC 217, która w ubiegłym roku odbyła się w Nowym Jorku. W co-main evencie wydarzenia, już w drugiej rundzie znokautował „No Love’a” i ponownie zawiesił pas mistrzowski UFC na swoje biodra. Wcześniej był mistrzem organizacji w latach 2014 – 2016. Amerykanin ma obecnie serię trzech zwycięstw z rzędu, a ostatnią porażkę zanotował w 2016 roku, w walce z Dominickiem Cruzem na UFC Fight Night 81, kiedy stracił pas.

Garbrandt (MMA 11-1) zdobył mistrzowski pas UFC po fenomenalnym starciu z Dominickiem Cruzem, którego zdominował na dystansie 5 rund podczas UFC 207. Nie nacieszył się jednak tytułem króla wagi koguciej za długo, bo już w pierwszej obronie stracił pas na rzecz Dillashawa. Dwudziestosześcioletni Amerykanin aż 9 ze swoich 11 zawodowych zwycięstw zanotował przez znokautowanie przeciwnika. W UFC zadebiutował w marcu 2015 roku, wygrywając w trzeciej rundzie po ciosach z Marcusem Brimage’em na gali w Las Vegas.

https://twitter.com/Cody_Nolove/status/959886601282142208

Jeśli walka rewanżowa tych zawodników potwierdzi się, to może nieco skomplikować ostatnie doniesienia dotyczące zestawienia mistrza wagi koguciej z Demetriousem Johnsonem. Walka dwóch czempionów ma być jednym ze starć UFC 226.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.