Już w najbliższą sobotę odbędzie się gala UFC on ESPN+ 7 w Sankt Petersburgu, na której wystąpi trzech Polaków. Krzysztof Jotko otworzy kartę główną pojedynkiem z Alenem Amedovskim, wcześniej natomiast Marcin Tybura zmierzy się z Shamilem Abdurakhimovem, a Michał Oleksiejczuk podejmie Gadzhimurada Antigulova.

Poniżej przedstawiamy typowania redaktorów i czytelników zagranicznych portali, dotyczące występów polskich zawodników na zbliżającej się gali.

mmamania.com

Andrew Richardson: Jotko jest o wiele lepszym zawodnikiem, niż wskazuje na to jego ostatni bilans walk. Przegrana przez niejednogłośną decyzję i przez nokaut po szalonym comebacku może nieźle zepsuć passę zwycięstw. Polski zawodnik nie jest szczególnie eksplozywny, ale jest dość konsekwentny i zaprezentował dobrą technikę we wszystkich płaszczyznach. Amedovski natomiast udowodnił, że ma siłę w rękach, odnosząc dwa zwycięstwa w Bellatorze przez nokaut w pierwszej rundzie. Szansa dla Amedovskiego drzemie w jego pięściach.

Niepokojący jest fakt, że Jotko swoje dwie ostatnie porażki poniósł przez nokaut. Przegrana z Uriah Hallem była typowym szaleństwem Uriaha Halla, tam jeden cios ze strony Halla zakończył walkę, w której dominował Polak. Jednak Brad Tavares nie jest znany jako specjalista od nokautów, a i tak udało mu się karcić Jotkę w stójce, by ostatecznie skończyć go przed czasem.

Amedovski porafi uderzyć, więcej lepiej unikajcie stawiania pieniędzy na tę walkę. Muszę jednak postawić na doświadczenie i rzemiosło Krzysztofa Jotki. Jotko może wygrać ten pojedynek w każdej płaszczyźnie, ale biorąc pod uwagę jego ostatnie porażki, nie będzie dla mnie żadnym zaskoczeniem jeżeli zdecyduje na nudne, ale bezpieczne, akcje zapaśnicze, z których będzie wychodził zwycięsko. Typ: Krzysztof Jotko przez decyzję

sportskeeda.com

Scott Newman: Ciężko uwierzyć, że zaledwie parę lat temu Krzysztof Jotko uchodził za prawdziwego kandydata do tytułu w wadze średniej. Polski zawodnik uzyskał rekord 6-1 w UFC i pokonał byłego pretendenta, Thalesa Leitesa, wygrywając nawet w wymianach grapplingowych.

Później nadszedł 2017 rok, Jotko przegrał z Davidem Branchem po jednej z najgorszych walk tamtego roku, a następnie został znokautowany przez Uriaha Halla po ekscytującym comebacku ze strony byłego finalisty TUF’a. Kolejna porażka przez nokaut przyszła w starciu z Bradem Tavaresem.

Na szczęście dla polskiego zawodnika, walka z Amedovskim wydaje się do wygrania. Początkowo Jotko miał się zmierzyć z potencjalnie niebezpiecznym debiutantem w postaci niepokonanego Romana Kopylova, ale jednak przyszło mu zawalczyć z Amedovskim, weteranem Bellatora z Macedonii. Kolejny debiutant w UFC, ale nie jest to tak duże wyzwanie, jakim byłaby walka z Kopylovem.

Jasne, Amedovski ma 8 wygranych przez nokaut na 8 stoczonych pojedynków, tylko dwa razy wychodził do drugiej rundy, a czterokrotnie kończył walki w trakcie jednej minuty. Oceniając jednak nagrania z tych występów można dojść do wniosku, że przeciwnicy nie stanowili zbytniego wyzwania, a i tak mimo tego radzili sobie z Amedovskim w parterze, zanim zostali przez niego znokautowani.

Zakładam, że Jotce uda się uniknąć początkowej szarży Amedovskiego, a i tak z jej przeprowadzeniem może być różnie, biorąc pod uwagę „oktagonowy szok”, który często dotyka debiutantów. Myślę, że Jotko sprowadzi Macedończyka do parteru, a tam z łatwością się z nim rozprawi. Typ: Krzysztof Jotko przez TKO, runda 1

combatpress.com

Matt Petela: Alen Amedovski

Matt Quiggins: Krzysztof Jotko

tapology.com

Minimalnym faworytem użytkowników strony tapology.com okazał się Krzysztof Jotko, na którego oddano 53% głosów. Najwięcej osób przewiduje, że Polakowi uda się zwyciężyć przez decyzję. Łącznie wysłano 887 typowań.

mmamania.com

Patrick L. Stumberg: Ta walka będzie naprawdę bardzo, bardzo kiepska. Podczas gdy większość zawodników wagi ciężkiej imponuje szybkimi skończeniami, albo chociaż opadają z sił próbując wygrać przed czasem, to ci dwaj decydują się obierać zupełnie inną drogą i po prostu zmierzają powoli do końca 3 lub 5 rundy. Są wielcy, więc i tak potrafią kończyć swoich rywali, ale z pewnością im się do tego nie spieszy.

Abdurakhimov jest lepszy w ofensywie i jest również bystrzejszym stójkowiczem. Dobrze sobie radzi w starciach ze statecznymi kickbokserami i ma solidną obronę przed obaleniami, dopóki starcza mu sił. Przez to droga do zwycięstwa dla Tybury może być niejasna. Gdyby to był pojedynek pięciorundowy, skłaniałbym się ku wygranej Polaka z powodu problemów z kondycją u Abdurakhimova. W tym wypadku jednak „Abrek” powinien zwyciężyć przez bliską decyzję po ślamazarnej walce w stójce. Typ: Shamil Abdurakhimov przez niejednogłośną decyzję

sportskeeda.com

Scott Newman: Pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy dwoma grinderami, zazwyczaj prowadzącymi walkę w wolnym tempie. Bazując na ich poprzednich występach, nie mogę powiedzieć, że jestem podekscytowany tą walką. Wybieram Tyburę ze względu na jego przewagę szybkości i bardziej zróżnicowaną stójkę. Typ: Marcin Tybura przez decyzję

combatpress.com

Matt Petela: Marcin Tybura

Matt Quiggins: Marcin Tybura

tapology.com

Według czytelników strony tapology.com, Marcin Tybura jest wyraźnym faworytem starcia z Abdurakhimovem. 78% spośród wszystkich 909 typujących przewiduje, że to ręka Polaka powędruje do góry podczas sobotniej gali. Większość osób jest zdania, że Tybura wygra przez decyzję sędziowską.

mmamania.com

Patrick L. Stumberg: Walka Antigulova może potoczyć się tylko na dwa sposoby. Albo zaliczy szybkie sprowadzenie i wygra przez poddanie w ciągu trzech minut, albo opadnie z sił próbując to wykonać. Cutelaba, który może pochwalić się świetną kondycją i mocną obroną przed obaleniami, przetrwał to szaleństwo i odprawił Antigulova za pomocą ciosów. Nie jestem przekonany, czy Oleksiejczuk da radę powtórzyć ten wyczyn.

Rzadko zdarza się, żeby były tylko dwa możliwe scenariusze na cały pojedynek i to całkowicie uzależnione od jednego aspektu, mianowicie od obrony przed obaleniami. Styl Antigulova nie przyniesie mu nigdy tytułu, ale jest on bardzo efektywny w starciu z kimś, kto nie ma odpowiednich narzędzi, żeby się przed nim obronić. Sprowadzi on Polaka na matę w pierwszych sekundach i zajmie się jego szyją tak długo, aż zmusi go do odklepania. Typ: Gadzhimurad Antigulov przez poddanie, runda 1

sportskeeda.com

Scott Newman: Zaskoczeniem jest, że Michał Oleksiejczuk walczy na karcie wstępnej po ostatnim brutalnym zwycięstwie nad Gianem Villante, ale jednak. Spotka się on z Gadzhimuradem Antigulovem w drugiej walce tej gali. Antigulov jest grapplerem, którego ostatnio oglądaliśmy, gdy był nokautowany przez Iona Cutelabę. Martwię się o niego przed tym pojedynkiem, patrząc na umiejętności w stójce i siłę Oleksiejczuka. Umiejętności w parterze Polaka wciąż pozostają pewną niewiadomą, ale wydaje mi się, że poradzi sobie z Antigulovem, zanim przyjdzie nam zobaczyć jak sobie radzi na ziemi. Typ: Michał Oleksiejczuk przez KO, runda 1

combatpress.com

Matt Petela: Michał Oleksiejczuk

Matt Quiggins: Gadzhimurad Antigulov

tapology.com

W głosowaniu na stronie tapology.com, największym polskim faworytem do zwycięstwa okazał się Michał Oleksiejczuk, którego wskazało aż 80% z 880 wszystkich głosujących. Użytkownicy serwisu najchętniej typowali zwycięstwo „Lorda” poprzez nokaut.

1 KOMENTARZ

  1. Pany, jak przewidujecie, o ktorej beda walczyc polacy. Bede w terenie ale chce na telefonie zobaczyc ich walki

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.