_DAR9845
(fot. Dariusz Breś / Quaint.pl)

Wyniki, relacja i krótka fotogaleria po kliknięciu.

Były pretendent do pasa M-1 udanie powrócił do czynnego MMA w ramach drugiej kolejki SuperLigi MSW w Warszawie. Tomasz Narkun (6-1) zdeklasował Rafała Zawidzkiego (5-2) z Wrocławia i poddał go gilotyną w 3:45 pierwszej rundy. „Żyrafa” pierwsze trzy minuty rozegrał w stójce, punktując Zawidzkiego całą gamą kopnięć od niskich do brazylijskich. Kiedy w końcu zdecydował przenieść walkę do parteru, różnica w poziomach była bardzo widoczna. Narkun bez problemu zmieniał pozycję i wciągnął Zawidzkiego w gilotynę, która zakończyła pojedynek.

Krakowianin Łukasz Brzeski (1-0) pokonał przez poddanie po uderzeniach w parterze Piotra Sobotę (0-1) z Katowic. Brzeski, mimo krwawiącego nosa, atakował rywala seriami kolan w stójce. Sobota starał się chować za gardą, ale w końcu uległ energii kinetycznej tych ciosów i walka przeniosła się do parteru. Tam Brzeski mógł lepiej lokować ciosy, co sprawiło, że Sobota, nie widząc możliwości ucieczki z dosiadu, odklepał pod koniec czwartej minuty.

Adam Zając (5-1-1) po niemal dwuletniej przerwie w startach, w starciu z Adamem Kowalskim (2-1-1) miał trudną przeprawę. W pierwszej rundzie łodzianin raz za razem był trafiany ciosami z lewej ręki Kowalskiego i lądował na deskach. W drugiej rundzie przywołany do porządku „Zajcu” wykorzystał swoje zapasy i zdobył plecy oraz dosiad. Ostatecznie dwóch sędziów punktowych, Łukasz Bosacki i Mirosław Poseniak, optowało za remisem, a Krzysztof Kaliński przyznał nieznaczne zwycięstwo Zającowi.

Marcin Gułaś (3-4-1) z Mighty Bulls Gdynia odniósł pierwsze zwycięstwo od trzech lat, demolując Maksymiliana Zielińskiego (0-1) z Bytomia. Walka trwała tylko 62 sekundy i „Jagoda” po serii kolan na korpus zasypał rywala uderzeniami, co sprowokowało sędziego Sławomira Cypla do przerwania pojedynku.

93 kg.: Tomasz Narkun pok.  Rafała Zawidzkiego przez poddanie (gilotyna), 1. runda, 3:45.
93 kg.: Łukasz Brzeski pok. Piotra Sobotę przez poddanie (uderzenia), 1. runda, 3:50.
93 kg.: Adam Zając większościowo zremisował z Adamem Kowalskim  (2 x 19-19, 19-18)
93 kg.: Marcin Gułaś pok. Maksymiliana Zielińskiego przez TKO (uderzenia w parterze), 1. runda, 1:02.