superliga

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie rozlosowano drużyny, które wystąpią w pierwszym sezonie Superligi Mieszanych Sztuk Walki organizowanej przez Ryszarda Adamusa. Jak informowaliśmy wczoraj, do rywalizacji staną ekipy dziesięciu miast skupione wokół najlepszych klubów MMA naszym kraju:

1. Bytom (MMA Jiu Jitsu Bytom Team wspierane przez South Legion Bytom)
2. Szczecin (Berserkers Team)
3. Gdynia (Mighty Bulls Gdynia)
4. Warszawa (Fight Factory)
5. Wrocław (Rio Grappling Wrocław)
6. Łódź (Gracie Barra Łódź)
7. Poznań (Gameness Team Poznań wspierane przez Ankos Zapasy)
8. Kraków (Grappling Kraków wspierany przez Legion Team Tarnów)
9. Olsztyn (Arrachion MMA Olsztyn)
10. Katowice (Silesian Cage Club Katowice)

W pierwszej kolejce już w przyszłą środę w hali przy ul. Wał Miedzeszyński 646 wystąpią zawodnicy kategorii półśredniej w następujących pojedynkach: Bytom vs. Szczecin, Gdynia vs. Warszawa, Wrocław vs. Łódź, Poznań vs. Kraków i Olsztyn vs. Katowice. Uczestnicy walk mają być podani w przeciągu kilku najbliższych dni. Pełny harmonogram wszystkich kolejek dostępny jest na stronie http://www.superligamsw.pl. Jak poinformował dyrektor sportowy Superligi Paweł Kowalik, pojedynki będą się odbywać na dystansie 2×5 min. na powszechnie stosowanych w Polsce zasadach (brak uderzeń łokciami oraz kopnięć i kolan w parterze). Za zwycięstwo przed czasem drużyna będzie otrzymywała trzy punkty, za zwycięstwo decyzją sędziów dwa punkty, za remis jeden punkt, za porażkę zero.

Debiutancką galę będzie można obejrzeć na żywo na stronie Superligi, a kolejne być może w Polsacie Sport. Transmisje będą realizowane przez profesjonalną firmę telewizyjną oraz prowadzone przez znanych aktorów Marka Włodarczyka i Piotra Zelta. Ponieważ pierwsza kolejka będzie połączona z imieninami pana Adamusa, nie będzie możliwości kupienia na nią biletów. Na kolejne dostępne będą jedynie bilety VIP po 300 zł (miejsce przy stoliku przy klatce, catering).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.