Foto Strikeforce

Konflikt między właścicielami organizacji UFC i Strikeforce, a holenderskim teamem Golden Glory przybiera co raz ostrzejsze rozmiary. Martijn De Jong poinformował właśnie na twitterze, że była mistrzyni Strikeforce do 135 funtów Marloes Coenen, starszy brat Alistaira Valentijn Overeem oraz Norweg Jon Olav Einemo zostali wszyscy zwolnieni ze swoich kontraktów. Co prawda cała trójka przegrała swoje ostatnie pojedynki, co pozwoliło Zuffie rozwiązać kontrakty, to jednak w żadnym z przypadków przyczyną nie były względy sportowe.

Kilka dni temu Strikeforce najpierw wycofało z Grand Prix wagi ciężkiej, a później zwolniło swojego mistrza wagi ciężkiej, reprezentowanego przez Golden Glory Alistaira Overeema. Właściciele Zuffy nie potrafili dojść do porozumienia z szefem holenderskiego teamu Basem Boonem w sprawie nowego kontraktu panującego mistrza świata K-1. Jak informował Dave Meltzer, głównym problemem negocjacji między stronami był sposób transferu wypłat za walki do zawodnika. Dotychczas to Boon na podstawie oddzielnej umowy otrzymywał gros wynagrodzenia swoich podopiecznych, co było korzystniejsze od strony podatkowej dla Holendrów (stąd też wielu zawodników z Kraju Tulipanów miało wyjątkowe niskie uposażenia w zestawieniach komisji stanowych). Zuffa nie była jednak skłonna na takie ustępstwa wobec zawodników słynnego kickbokserskiego teamu.

Obecnie jedynym zawodnikiem reprezentowanym przez Golden Glory walczący dla Zuffy pozostaje Sergei Kharitonov. Przyszłość Rosjanina też jest mocno niepewna, po tym jak pojawił się na plakacie październikowej gali Glory w Moskwie. Wzbudziło zaniepokojenie oficjeli Zuffy i Showtime, że w razie wygranej Kharitonova nad Joshem Barnettem w półfinale Grand Prix Strikeforce, ewentualna kontuzja na gali w Europie, może zagrozić sprawnego zakończeniu turnieju. Wydaje się, że w wypadku przegranej w Cincinnati Sergei również pożegna się kontraktem, jeśli jednak wygra zapewne otworzy to kolejny rozdział konfliktu między zwaśnionymi stronami.

 

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.