(fot. Liu Xiao Ming / Sherdog.com)

Trzy nowe walki zostały dodane do undercardu gali Strikeforce w Portland 14 lipca.

W wadze lekkiej jeden z najlepszych fighterów zakontraktowanych w Strikeforce w tej wadze Pat Healy (MMA 27-16, SF 5-1) zmierzy się z walczącym po raz pierwszy w USA byłym mistrzem Sengoku Mizuto Hirotą (MMA 14-4-1).

W klatce Strikeforce Healy jedyną porażkę odniósł z Joshem Thomsonem w czerwcu 2010 kiedy przegrał przez duszenie zza pleców na 33 sekundy przed ostatnim gongiem. Po tej walce odniósł cztery kolejne zwycięstwa między innymi nad cenionymi Lyle’m Beerbohmem i Maximo Blanco.

Po poważnym złamaniu ręki, którego doznał w walce z Aokim w sylwester 2009 Hirota miał długą rozłąkę z MMA. Do ringu wrócił dopiero w sierpniu 2011 pokonując Katsunoriego Kikuno w DEEP. W lutym tego roku dołożył kolejną wygraną w tej organizacji zwyciężając Seichiego Ikemoto.

Drugą zapowiedzianą walką jest starcie w wadze półśredniej między utalentowanym Kanadyjczykiem Jordanem Meinem (MMA 24-8, SF 1-1) a byłym uczestnikiem turniejów Bellatora Tylerem Stinsonem (MMA 23-8, SF 1-1).

Mein trafił do Strikeforce dzięki serii zwycięstw w kanadyjskich organizacjach, z których najcenniejsze odniósł nad Joshem Burkmanem i Mariusem Zaromskisem. Po udanym debiucie w Strikeforce pokonując Evangelistę „Cyborga” Santosa musiał uznać wyższość Tyrona Woodleya w kolejnej walce na gali 7 stycznia. Na tej samej gali niejednogłośnie na punkty Tyler Stinson przegrał z Tarekiem Saffiedinem. Była to jego pierwsza porażka od 2010 roku i przerwała jego passę czterech zwycięstw.

Ostatnim pojedynkiem jest konfrontacja Jasona Higha (MMA 15-3, SF 2-0) z Nate’m Moorem (MMA 8-2, SF 2-1) również w wadze półśredniej.

High od czasów swojego nieudanego epizodu w UFC, na który składała się tylko przegrana walka z Charliem Brennemanem, wygrał sześć kolejnych walk. Karierę w Strikeforce rozpoczął od wygranej na punkty z Quinnem Mulhernem a w wrześniu 2011 dołożył kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując Todda Moore’a. Niespokrewniony z nim Nate Moore to zawodnik American Kickboxing Academy, który zawalczy po raz pierwszy od stycznia 2011. Wówczas znokautował w drugiej rundzie Nathana Coy’a.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.