kamil gawryjołek strife

Kamil Gawryjołek triumfował w walce wieczoru gali Strife Tube, która odbyła się 12 sierpnia w Lublinie. Polak poddał Zsolta Ballę za pomocą duszenia za pleców w pierwszej rundzie.

Zawodnicy ruszyli na wymianę od razu po rozpoczęciu walki. Gawryjołek szybko zdecydował się na przejście do zwarcia i obalenie swojego rywala. Balla zdołał wrócić na nogi, ale po chwili znów znalazł się na macie. Kamil zaszedł Zsoltowi za plecy, zadał serię ciosów, a następnie z łatwością zapiął duszenie. Balla odklepał technikę kończącą i tym samym Gawryjołek mógł świętować zwycięstwo po nieco ponad minucie pojedynku.

120,2 kg: Kamil Gawryjołek pok. Zsolta Ballę przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1, 1:10

Gawryjołek (MMA 5-0-0) powrócił do organizacji Strife, gdzie debiutował w zawodowym MMA, po dwóch zwycięstwach w KSW. Zawodnik z Puław pokonywał Marka Samociuka oraz Oļegsa Jemeljanovsa. Tego drugiego pokonał po ciosach pod koniec pierwszej rundy w swojej ostatniej walce, do której doszło w kwietniu na KSW 81. Wszystkie zwycięstwa 26-latek zdobywał przed czasem w pierwszej rundzie.