W minioną sobotę, 27 maja, w Grodzisku Mazowieckim odbyły się 7. Mistrzostwa MMA przygotowane przez Stowarzyszenie MMA Polska. Wydarzenie przyciągnęło ponad pół tysiąca amatorskich zawodników rywalizujących w mieszanych sztukach walki.

Podczas 7. Mistrzostwa MMA zawodnicy z całego kraju konfrontowali się w czterech klatkach w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów. Na 7. Mistrzostwa MMA zgłosiło się ponad 530 osób, z tego blisko 60 pań. Po ostatecznej weryfikacji związanej z wagą, wymaganymi badaniami i dokumentami, do współzawodnictwa zostało dopuszczonych ponad 450 zawodników i zawodniczek reprezentujących blisko 120 klubów. Przez cały dzień w czterech klatkach odbyło się ponad 400 pojedynków

Wyniki wszystkich kategorii dostępne są na stronie Stowarzyszenia MMA Polska pod linkiem.

Stowarzyszenie MMA Polska po raz pierwszy w historii zawitało ze swoim wydarzeniem do Grodziska Mazowieckiego. Wcześniejsze zawody Stowarzyszenia odbyły się 4 marca Warszawie. 7. Mistrzostwa MMA były drugim z cyklu turniejów zaplanowanych przez MMA Polska na rok 2023. Zmagania amatorskich fighterów zorganizowane zostały w hali Widowiskowo-Sportowej Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej działającej pod skrzydłami Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim. Transmisję z zawodów można było przez cały dzień oglądać na kanale Stowarzyszenia MMA Polska w serwisie YouTube. Finały poszczególnych kategorii były transmitowane na Kanale Sportowym i zostaną opublikowane na stronie internetowej stacji TVP Sport. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Grodziska Mazowieckiego – Grzegorz Benedykciński.

7. Mistrzostwa MMA były ostatnią szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności przed powołaniem zawodników do pierwszej kadry Polski kadetów oraz nowego składu kadry juniorów i seniorów. Już 2 sierpnia w Abu Zabi kadra kadetów rozpocznie rywalizację o medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata IMMAF 2023.

źródło: informacja prasowa

Transmisja wydarzenia:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.