Przez ostatnie dni dużo się działo w związku ze Stowarzyszeniem MMA Polska. Grupa Martina Lewandowskiego pozyskała nowego ambasadora – jednego z najlepszych trenerów w Polsce – Piotra Bagińskiego a przedwczoraj nastąpiło spotkanie z prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzejem Kraśnickim.

Stowarzyszenie MMA Polska za cel obrało organizację obozów sportowych, popularyzację dyscypliny oraz nauczanie zawodników, jak powinno się zarządzać karierą. Ponadto założycielom chodzi też o reprezentowanie środowiska mieszanych sztuk walki w debacie publicznej oraz w mediach. Nadrzędnym celem Stowarzyszenia jest jednak dbanie o pozytywny wizerunek MMA, scalenia amatorskiego środowiska, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich – co jak widać, pierwsze kroki zostały już poczynione.

Do grona osób popierających MMA Polska, takich jak Jan Błachowicz dołączył teraz Piotr Bagiński. Jeden z pionierów MMA oraz BJJ w Polsce, współtwórca bardzo utytułowanego klubu Berserkers Team Szczecin.

Stowarzyszenie MMA Polska coraz bardziej rozpędza się w działaniach mających na celu zreformowanie amatorskiego MMA. Niedawno dostało wsparcie od Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, która doceniła popularność mieszanych sportów walki w Polsce oraz pracę na rzecz promocji amatorskiego MMA:

Wierzę, że działalność Stowarzyszenia „MMA Polska” pozwoli naszym sportowcom na rozwój, zadba o ich prawa i pozwoli konsekwentnie iść naprzód. Życzę powodzenia w realizacji założonych celów.

2 KOMENTARZE

  1. Mam pomysł na kolejnego ambasadora.

    Ile ma lików i fololersow?

    Ps. To nie Bagi karteczki pomylił ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.