Informacja prasowa:

Na początku sierpnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczną się Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę Polski. W składzie reprezentacji znalazło się 12 zawodników.

Zbliżające się Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024 będą kolejnym międzynarodowym wydarzeniem, w którym weźmie udział reprezentacja Polski powołana przez Stowarzyszenie MMA Polska. W kadrze wystąpią kadeci, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia, pod wodzą trenera Emila Różewskiego. Skład reprezentacji przedstawia się następująco:

Kadeci:

Sara Dembińska, waga: 52,2 kg
Roksana Piechowiak, waga: 56,7 kg
Pola Raczyńska, waga: 48 kg
Julia Lewandowska, waga: 67 kg
Szymon Sołowiej, waga 56,7 kg
Jakub Cichowicz, waga 61,2 kg
Aleksander Szmaj, waga: 70,3 kg
Ksawery Mosing, waga: 48 kg
Aleksander Zając, waga 57 kg
Dominik Sitko, waga: 62kg
Aleksander Kosna, waga: 62 kg
Antoni Bawor, waga: 44 kg

Do tej pory reprezentacja kadetów, która po raz pierwszy została powołana w zeszłym roku, zdobyła 13 medali imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation, największą i najbardziej prestiżową organizacji zarządzającej amatorskim MMA na świecie. W tym roku kadecie walczyli podczas kwietniowych mistrzostw Europy, z których przywieźli dwa złote krążki, jeden srebrny i sześć brązowych. Podczas najbliższych zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Aleksander Szmaj i Ksawery Mosing będą bronić tytułów mistrzów świata, które wywalczyli w zeszłym roku.

Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024 odbędą się w dniach od 5 do 11 sierpnia w Abu Zabi w Mubadala Arena. Zbliżające się zawody będą jedenastym międzynarodowym wydarzeniem, w którym weźmie udział reprezentacja Polski.

Stowarzyszenie MMA Polska powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,657 komentarzy 49,174 polubień

Ksawery Mosing, waga: 48 kg

Antoni Bawor, waga: 44 kg

Bardzo kibicuje tym chłopakom. Reszty nie znam jednak mam nadzieję że poznam w przyszłości, po swoje chłopaki! Cała kadra! Polska Husaria!

Kibicuje każdemu pod naszą flagą jednak tych chłopaków kojarzę dlatego za nich kciuki trzymam.

Odpowiedz 1 Like