Informacja prasowa

Pierwsze tegoroczne międzynarodowe zawody International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF) zostały zakończone. Podczas Otwartych Mistrzostw Oceanii 2020 Magdalena Czaban, podopieczna Stowarzyszenia MMA Polska, wywalczyła srebrny medal w wadze atomowej!

W półfinale Polka błyskawicznie rozprawiła się z Courtney Gray, reprezentantką Australii. Jak opowiada nasza „Atomówka”:

Walka przebiegła bardzo szybko. Po wejściu w klincz obaliłam i zostałam z góry. Skończyłam ciosami zza pleców w pierwszej połowie pierwszej rundy.

W finałowym starciu Magda zmierzyła się z Bezhan Mahmudi, doświadczoną Szwedką, aktualną mistrzynią świata seniorek i ostatecznie przegrała to starcie na punkty.

Miałam niesamowicie mocną rywalkę – opowiada Magda Czaban. – Gdybym utrzymała walkę w stójce mogło by się skończyć inaczej, jednak Szwedka była zbyt dobrą grapplerką na moją taktykę. Mimo wszystko myślę, że warto było polecieć po cenne doświadczenie i kolejny medal dla reprezentacji.

Wraz z Magdą na mistrzostwa udał się również jej trener i opiekun kadry MMA Polska, Kamil Zawarski, który jest bardzo zadowolony z występu swojej podopiecznej.

Za nami kolejne bezcenne doświadczenie w sportowym – i nie tylko sportowym – rozwoju Magdaleny Czaban, która tym razem kończy mistrzostwa ze srebrem. W półfinałowym pojedynku Magdzie przyszło zmierzyć się z reprezentantką gospodarzy. To była krótka i w pełni kontrolowana walka. Spokojny początek w stójce, kontrola w klinczu i wykorzystanie okazji do obalenia, chwilę potem wejście za plecy, rozciąganie i ciosy, które zakończyły walkę w drugiej minucie pierwszej rundy. W finale czekało Magdę największe z dotychczasowych wyzwań w jej krótkiej sportowej przygodzie, czyli starcie z aktualną amatorską mistrzynią świata seniorek oraz doświadczoną i utytułowaną grapplerką, 25-letnią Bezhan Mahmudi ze Szwecji. Gdy tylko walka toczyła się w stójce Magda miała zdecydowana przewagę. Trafiała ciosami prostymi i kopnięciami. To jednak nie wystarczyło. Rywalka była w stanie wciągnąć ją w swoją grapplerską grę i kontrolować tam walkę, czym zapracowała na jednogłośne zwycięstwo na kartach punktowych. To był dla nas bardzo potrzebny pojedynek. Rywalka była na wyższym poziomie niż dotychczasowe przeciwniczki, zarówno pod względem fizycznym jak i technicznym. Trzeba to było poczuć, by móc rozwijać się dalej. Podsumowując można powiedzieć, że Magda miała okazję nie tylko zmierzyć się z najlepszymi rywalkami, ale też sprawdzić jak radzi sobie z jetlagiem, innym klimatem, czy wagą. Nic tylko uczyć się dalej i przygotowywać do kolejnych wyzwań.

Podobnie patrzy na sprawę Martin Lewandowski, prezes Stowarzyszenia MMA Polska.

Każde doświadczenie na poziomie amatorskim jest cenne, a w szczególności na arenie międzynarodowej. A każda porażka zawsze czegoś uczy. Magda już i tak daleko zaszła w swojej karierze. Jest mistrzynią Europy i mistrzynią świata. W tak młodym wieku i z takimi osiągnięciami jeszcze ostatniego słowa w MMA nie powiedziała. Serdeczne gratulacje od całego teamu MMA Polska, dla Magdy i jej trenera Kamila. Jesteśmy z Was dumni!

Magda Czaban jest złotą medalistką mistrzostw świata i Europy walczącą pod skrzydłami MMA Polska. Dzięki działaniom Stowarzyszenia i współpracy z IMMAF udało się jej zapewnić możliwość wzięcia udziału w Otwartych Mistrzostwach Oceanii 2020. Wydarzenie to zostało zorganizowane w dniach od 6 do 8 marca w Gold Coast, w Australii.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.